Tenkrát v ráji

• Slovensko Vtedy v raji (více)

Film na motivy stejnojmenného románu spisovatele a scenáristy Josefa Urbana vypráví o osudové lásce, nezlomném přátelství a vztazích českých a německých horolezců, do kterých osudově zasáhla těžká válečná doba Protektorátu. Legendární, mýty opředený a ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval ve skalním městě Hruboskalska, podporován kamarády z řad českých a německých horolezců. Joska na své cestě za svobodou překročil hranice možností nejen ve skalách, ale i v životě. Stal se legendou pro svůj nezlomný postoj k partě kamarádů, k vysněné ženě. Nikdy se nesklonil před okupační mocí. (A-Company CZ)

anitae

Tak přesně takové filmy nemám ráda. Film volně plynul a žádná z postav mě nazaujala ať jsem se snažila sebevíc vžít do příběhu. Asi nejvíc mě štval horolezec Joska a jeho nepochopitelné útěky a návraty. Navíc blbý konce nesnáším, tady na tom nebyla ani špetka něčeho pozitivního. Dvě * za Budaře, tomu slizouni jdou moc dobře. ()

Ozzy2 odpad!

Kterak sobecký a egoistický pitomec přivedl spoustu lidí do neštěstí.Nikdy by mě nenapadlo, že Hradílek je mrňavý trpaslík, širší než delší, s obrovskou prdelí.O něj by si asi nepřela Vica ani kolo.Taky vám bylo jedno, když ho zastřelili? ()

ROBOTER

Tak hloupě a naivně natočený příběh jsem snad ještě neviděl... Na to, že Vavřinec Hradilek není primárně herec, podal dobrý výkon. I další obsazení (Budař, Etzler, Rimský, Havelka, Kerekes) se mi líbilo. Jinak to ale byla totálně neuvěřitelná slátanina. Před nacisty ukrývající se horolezec se dlouhé měsíce pohybuje ve skalách v čistém bílém nažehleném svetru, mimo to si chodí do města kdy se mu zachce, především mezi své známé. Když zrovna nekorzuje po návštěvách, leze si po skalách na ty nejvyšší vyhlídky, zase nejlépe v tom křiklavě bílém svetru, aby na sebe co nejvíce upozornil. V zimě ve sněhu si taky chodí kdy chce kam chce, a to blbé gestapo není schopné jej podle stop vypátrat... Během filmu sice několikrát padne do spárů gestapa, ovšem jako zázrakem se vždy znovu dostane na svobodu. To vážně zůstává rozum stát, kdo tak blbý scénář dokázal přivést na svět. Naprostá absence soudnosti. ()

tranquill

"Střílet na lidi není zas až tak jednoduchý! .. Na lidi ne, ale na krysy jo!" Tohle válečné drama se mi zdálo tak trochu jednoduché, ale podprůměr to určitě nebyl. Minimálně ty skály jsou nádherné. ()

Henry Morgan

Velké zklamání, opravdu velké. Nestačily živé pohlednice z mekky českých skálolezců, jež si s nadsázkou říkají horolezci. Nene, mělo to mít i svižný děj, napětí a úzkost, válečnou tíseň, dramatičnost, exploze, partizánské boje, souboje na pěsti, akční horolezecké scény, ale místo toho nám naservírovali neslanou, nemastnou řídkou kaši plnou žmolku, které se zadrhávaly v krku a v člověku iniciovaly dávivý reflex. No, prostě vrchol leda tak kupy hnoje, kam by si to DVD zasloužilo strčit. ()

pirulka

Ako som si čítala komentáre, s mnohými z nich sa stotožňujem. Keď som videla trailer na film, vravela som si - vau toto môže byť veľmi dobré! No nič také sa nekonalo.. trailer naozaj veľmi dobre spravený-napínavý, zaujímavý, dobre zostrihaný. No tým to končí...keď prídete na film do kina, dostanete veľmi rozvláčnu, nedynamickú až nudnú verziu toho všetkého...príroda, horolezci, 40te vojnové roky, dvaja kamaráti a jedna žena...a hoci mám prírodu veľmi rada, tie neustále opakujúce sa zábery na skaly ma po polovici filmu vyslovene otravovali..hlavný hrdina síce mal pôsobiť ako hrdina (a možno ním skutočne bol- to mu nikto neupiera) no v tomto filme toľko priestoru pre jeho hrdinstvo nebolo, jednoducho bol len zašitý niekde v skalách, bolo to bez náboja, bez šťavy.. ľúbostná zápletka ma vôbec nechytila za srdce...nešlo o nič dramatické - ako "dvaja muži - jedna žena"..necítila som žiadnu chémiu, či hlboké puto..myšlienka dobrá (túžba po slobode, láska k prírode, odvaha) no celkový príbeh by sa dal povedať dvoma vetami a jedným dobrým trailerom...sklamanie. ()

bono22vox

Promiňte, ale tohle je největší filmová loupež na diváka jakou jsem kdy viděl. Trailer láká na úplně jiný film. Může mi někdo vysvětlit, jak je možné že zásadní scény ve filmu chybí? Ani nevím proč dávám 3* ()

bearmeedek

To, co je prezentováno v obsahu, mohlo být velice slušným filmem. Výsledek byl špatný i pro televizi. Stačí když řeknu, že jsem celou dobu ničemu nevěřil, tak to bylo ploché a odtažené. Hudba se vůbec nehodila k tématu. Tři chlápci na židličkách režie, z toho dva poprvé. Hlavní herec - poprvé. Vica zde uskutečnila pár sexuálních aktů, ale to si musíte domyslet. Hrdiny ani další opěvované skutečnosti jsem ve filmu bohužel neviděl. ()

Inozuka

Ta jedna hvězdička je pouze za pěkné záběry přírody ... jinak zde nefunguje prakticky nic, scénářem počínaje, herci, nevhodně umístěnou hudbou a režií konče. Trochu mi to připomnělo Burácení, tedy poslepování záběrů a scén bez ladu a skladu, neherec v hlavní roli a velké ambice projektované do obsazení co nejvíce slavných jmen. Tam i tady by se to dalo omluvit debutem a neznalostí řemesla. Ale spíš je to pouze odfláknuté a do sebe zahleděné nedostatkem soudnosti. Total shit! ()

Hannibal1913

Nudná, neautentická, nereálně pojatá píčovina s nehercem Vávrou... Nezájem. Jedna hvězda za konec filmu BEZ uměle vytvarovanýho happyendu. ()

awokado

No toto? O filmu jsem se dozvěděl, když jsem takle jel dodávkou na Břeclav a v radiožurnálu zaníceně mluvil Vávra o tom, jak to filmování je boží a jak ten film dobrej, jak se na něm krásně pracovala a bla bla. Tak jsem si řek, námět zajímavej, zajdu na něj. Mno. Mohla mě varovat recenze Spáčilové, která film nazvala dokonce čirým zlem, zmateným, zpatlaným filmem... :O. Ale na recenze já přece nedám:). No ale... nepletla se. S podobnými dojmy jsem odcházel také. Tolik nejasností, zmatečností mnohdy zapřičiněných katastrofálním střihem, nejasnost prostoru a času, děj něděj se strašně vlekl, absence (jakýchkoliv - i blbých) dialogů, vykreslení motivací, vztahů, charakterů se jen tak nevidí, no. Takžé... 15 % za pěkný záběry Českýho ráje. ()

Knor

Strašně moc velká nuda. Ten příběh není špatnej, ale provedení je absolutně nezáživný. Příšerný herecký výkony a jediný na co se dá celou dobu koukat je Vica Kerekes. Film se snaží být hluboký a emotivní, ale nedaří se to, vůbec se to nepodařilo. Takže kromě hezký hudby a ještě hezčí Kerekes ... vůbec nic. ()

Gamekeeper77

Pěkně natočené, celkem slušná atmosféra i hudba, herci v normě. Ale to je bohužel všechno. Příběh ničím nezaujme, děj se vleče. Sice tři, ale hodne slabý a jen díky tomu vizuálu. 50%. ()

ostravak30

Hned v úvodu musím poznamenat, že mě překvapil výkon neherce Vavřince Hradílka. Tak na Českého Lva to nebude, ač to se získává ne za výkony, ale za odměnu, nicméně propadák to také nebyl. K tomu vždy krásná a skvělá Vica Kerekes. Rozhodně je osud hlavní postavy zajímavý a můžu říct, že jsem se nenudil. Herecké obsazení bylo taktéž příjemné a výkony kvalitní, hudba neoslnila, ale nezklamala. Je to zkrátka film, který stojí za to si alespoň jednou prohlédnout, to jistě, nicméně asi nelze počítat s tím, že vám nějak utkvěje v paměti. Alespoň tou mou proplul, nebyl to zbytečně strávený čas, nicméně víckrát už asi snímek neuvidím, neb není dle mého co dalšího v něm objevit. Je to zkrátka dílo, které je profesorsky zvládnuté, ale žádný oslnivý zázrak, který by nadchnul nečekejte. ()

Xpojntman

Josef (Joska) Smítka byl   hrubý, vulgární a   netolerantní. Rád   provokoval, utíkal ze   zaměstnání. Tento   komunistický levičák si   glorifikaci nezaslouží. Mimo   jiné v Německu v roce   zdravil komunistickým   pozdavem a ohrožoval místní   dívky nožem. ()