Tenkrát v ráji

• Slovensko Vtedy v raji (více)

Film na motivy stejnojmenného románu spisovatele a scenáristy Josefa Urbana vypráví o osudové lásce, nezlomném přátelství a vztazích českých a německých horolezců, do kterých osudově zasáhla těžká válečná doba Protektorátu. Legendární, mýty opředený a ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval ve skalním městě Hruboskalska, podporován kamarády z řad českých a německých horolezců. Joska na své cestě za svobodou překročil hranice možností nejen ve skalách, ale i v životě. Stal se legendou pro svůj nezlomný postoj k partě kamarádů, k vysněné ženě. Nikdy se nesklonil před okupační mocí. (A-Company CZ)

pafka

Za prve - Vavra je skvely sportovec a velmi slusny naturscik pred filmovou kamerou. Zvlada spousty scen velmi slusne, u nekterych to trosku neni ono, ale presto je to mile prekvapeni. O to horsi je to se scenarem a reziserem. Velka kupa nelogickych scen-nechapete, proc se hlavni hrdinove tak hloupe chovaji. Nektere sceny zacnou a aniz byste se dozvedeli, jak skoncily, strih a jede se dale uplne jinou scenou a predesla je proste nedorecena. A to je tam mnohokrat. Vypravec potazmo reziser(i) je ve vypraveni pribehu slaby a velmi to ublizuje jinak zajimavemu pribehu. Skoda, moc se to nepovedlo. ()

blondboss

Taký obyčajný životný príbeh z čias druhej svetovej vojny a v zásade aj o tom, že ak človek niečo miluje, že sa tomu bude venovať aj napriek postaveniu, napriek názorom, napriek súčasnej situácii. V podstate zaujímavý námet, avšak natočený veľmi fádne a s množstvom nudných momentov. Vica ako vždy fajn, avšak ide len o veľmi priemerný snímok a tretia hviezdička z milosti za tú prírodu. 50 % ()

a0001

Príjemný, sympatický snímok z našej krásnej československej prírody z obdobia ll. sv. vojny. Dejový priemer, kvalitou neohúri, ale určite ani neurazí. 65% ()

ElisR

Podle mého se Vávra hlavní role zhostil dobře, na to, že je neherec. Mám ráda filmy za dob 2.sv.v. a tohle mi jako propadák nepřišlo. Občas tam scházela pořádná akce, ale na 3* to má! ()

Popinodan

Filmu rozhodně schází spád a nějaká ta pořádná akce. Herci nenadchnou,ale ani neurazí. Ale všudepřítomnost nádherného Českého ráje a Vysokých Tater mě rozhodně mooc potěšila. Kamera byla v tomto případě výborná. Filmů z horolezeckou témetikou je u nás hodně málo,takže za mě rozhodně čtyři hvězdy. ()

rigby

Nabízelo se postavení filmového pomníku této legendární postavě Skaláku. Už knižní předloha se mi zdála dost vycucaná z prstu, ale stále jsem si říkal, že by to mohl být pěkný film. Zejména když se k tomu připojí úchvatné exteriéry zdejších skal. Ale výsledek je nakonec někde úplně jinde. Scénář je značně křečovitý, vyprávění útržkovité a nesouvislé. Vlastně jen pár nezajímavých střípků poslepovaných do jakéhosi celku. Nedovedl bych z filmu pochopit, co vlastně bylo mezi ústřední dvojicí. I v knize je lépe popsán rozporuplný vztah Josky k jeho bývalému německému kamarádovi. Příběh se jinak hodnotí, když ho znám z knižní předlohy a z četných vzpomínek horolezců, kteří Josku osobně znali. Snad proto dávám tři hvězdičky, i když cítím, že je to spíše na dvě. I ty skály šly lépe natočit. 3- ()

zigy

Kajakář nezklamal, možná byl herecky lepší než Vica....tady zklamal režisér, to byla fušeřina....nevyužitá šance, hlavně odfláklé akční scény....emociálně vypjaté okamžiky tam byly, ale nevyzněly vždy tak, jak mohly...protože příběh je to velmi silný, s velkým filmařským potenciálem. Dojemný závěr. ()

fafejt001

ŠKODAAAA !!!! Mohl to být fakt dobrý film , dobré téma , těžká doba i zápletka . Ovšem nějak to odflááákli . Podivné střihy , nelogické návaznosti v ději , prostě špatný scénář . Ovšem Hradílek dobrýýý . To jo . Leč , to je fakticky málo . Kdyby to točili ,, amíci ,, byl by to trhááák . ()

hony23

Krásné přírodní scenérie, hudba od Radůzy a solidní výkon neherce Hradílka. To jsou hlavní klady filmu, který je i přes pomalé tempo děje koukatelný. ()

Ironhead

Viditelně drahá výprava i kvalitní technické aspekty filmu, až na prapodivný hudební podkres, ale příběh/scénář byl tak strašně plytký, že to až bolelo. :oT ()

Nugat

Sice je to takové neuspořádané, spíš sled výjevů, místy nepochopitelné, ale jako příběh mne to zaujalo. ()

anti.rybka

Jedna hvězda nejspíš za Vávru, který mě celkem mile překvapil, nebo možná také proto, že odpad dávám jen výjimečně. Tak či onak film mě dost zklamal. Byl nudný, nezáživný a k tomu všemu se dost vzdaloval skutečnosti, která ve finále byla záživnější než snímek České televize. Číst o Joskovi na wikipedii bylo prostě lepší, že koukat na film a to asi není úplně dobře. ()

Kozlowski8

Příběh mladého nadějného horolezce, který odmítl nasazení v říši a skrýval se ve skalách... Chudý a prázdný příběh s příšerným scénářem i režií, který nenabízí žádný převratný zážitek. Jediné, co hezkého film nabízí, je kamera a částečně i hudba. Tyto dvě složky výrazně převýšily ty ostatní. Co se týče medailisty z OH a MS Vavřince Hradílka, jeho herecký počin snese vcelku příznivé hodnocení. 45%. ()

kokofek

To se trochu nepovedlo!! Ani mě to nedojalo,ani nepobavilo.Ani ani ani.Hlavní hrdina musí být v takovém příběhu sympatický,aby jste se o něj báli.Ale to nemůže být neherec.Zbytek už to pak nezachrání! ()

BarGoldstein

Film je v zásadě o míře hučení v klaccích chasníků různých národností odkudsi z Křupákova pod skalou z jedné uherské zrzky. Pospávat u toho a chvílemi žrát čabajku po hrstech celkem šlo. ()