Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Oskar

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět. ()

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

Martrix

Tohle je špatný. Jako kdyby se tvůrci vytřískali z nápadů u Připoutejte se, prosím! Nejenže, tématicky je to paskvil proložený písničkami, které mi vůbec nesednou, ale navíc mnoho pokusů o humor, vyzní do ztracena. Velký útěk to obchází obloukem, takže ani není zřejmé, co tvůrci parodují. Ano, střílí si i z fenoménu pobláznění mladých rock and rollem... ale to moc nefunguje. První víc než hodinu, jsou pokusy o humor podivně těžkopádné a dost často mimo mísu. Závěr je už lepší, ale přesto je to jedna z nejslabších horších parodií, jaké jsem viděl. Takový film pobaví snad jen tehdy, když jste dlouho nic humorného neviděli. Ve srovnání s jinými filmy Zuckerů, Přísně tajné, zaostává. ()

Ivoshek

Z tvorby Z-A-Z asi nejslabší kousek, který jsem měl možnost vidět. Oproti Airplane! a.s Hot Shots nebo Bláznivé střele je tu slabší ten nosný příběh. Co se týče gagů, něco funguje (třeba že v NDR nosí uniformy Wehrmachtu a SS, nebo hymna, ženský olympijský tým a spousta slovních hříček), něco už je spíš trapné. ()

• Písně přednášené Nickem Riversem skutečně zpíval jeho představitel Val Kilmer. Na soundtracku jsou uvedeny pod jménem filmové postavy (Nick Rivers). (Bakllazaan)
  • Záběry ze surfování byly pořízeny na pláži Holywell ve Velké Británii. (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí