Epizody(7)

Po příjezdu tajemného kněze na jeden ostrov se jeho obyvatelé stanou svědky zázračných událostí a děsivých znamení. (Netflix)

ŠpetaMarek

"Flannagane ty kluku usaty, zase jsi to dokazal! Po tom, co jsi to v druhem a tretim dile nakopl, jsem cekal, jestli to zas poslednim dilem nedoseres. Chvala bohu, se ti to nepovedlo, i kdyz tou zaverecnou metafyzickou onanii se svou zenou jsi k tomu mel blizko." Podle me je to jeho nejucelenejsi dilo, ktere sice nema tak genialni casti, jako ty minule, ale kvalita tu je od zacatku do konce nadprumerna. Linklater je doslova bozi! ()

dj_kure

3.6 hvězd. Not great, not terrible. Výborná atmosféra, kvalitní herci, pěkný vizuál. Nicméně upovídané a bez větších šokujících momentů, drtivá většina zvratů člověku dojde s předstihem a pár z nich je dokonce vysvětleno až moc doslovně nebo připomenuto pomocí flashbacku. Přece jen ale kvalitní produkce netflixu. ()

Cooller

divný to je, skoro jako v Blizzardu i zde se vymyšlí děj zdá se, za pochodu. Ten upír nejdřív vypadá že má nějaky plán, pak zase je mu uplně jedno, když do něj někdo vystřili zasobnik... nějak sem nepobral o čem že to vlastně bylo, celkem nuda ()

Brooks

Pekne napísaná látka kĺbiaca do jedného funkčného celku drámu o vine a odpustení, úvahu o viere a náboženskom fanatizme  a tradičnú hororovú historku pripomínajúcu istú kingovku. Hororovo nie príliš plodná, pomaly budovaná miniséria, u ktorej je z každej zložky cítiť, že ide o režisérov srdcový projekt. Tá drobnokresba charakterov, narastajúce napätie z neodvratného stretu racionálneho rozumu a zaslepenej viery, rozumné dávkovanie stopáže pre monštrum, ktoré v plnej kráse uvidíme až v záverečnom dieli... vysoká škola seriálovej réžie a scenáristiky. Skvelý Hamish Linklater ako pomýlený kňaz, desivá Samantha Sloyan odkazujúca na najodpornejších "ľudských" kingovských záporákov. Záver piateho dielu emocionálny aj zimomriavkový vrchol, top seriálový moment tohto roku. ()

celticek

Hodně jsem se těšil, trailer byl zajímavý, takové dark drama. Zápletka je v pohodě, díly jsou ale hodně dlouhé a postavy vás vážně serou. Doufal jsem v nějaký nadprůměr. Bohužel to opět není nic světoborného. Úplný aušus taky ne. Nevím. Za 3. ()

oldy

Docela dost nabožensky,až fanaticky zaměřen tento snímek. Na mě taky až moc ukecaný :D Se špetkou tajemna. Posledni díl to pěkně rozjel. Za mě lepši jak Půlnoční klub. I tak spíš průměr. 5/10 ()

Arkagas1989

Jak je u Flanagana už zvykem, rodinné drama zasazené do kulis osamělého a odstřiženého ostrova, podpořené tím, že ministrant, který věřil v Boha je zavřen do vězení za vraždu náctileté holky. Tam má spoustu času na to, aby našel Boha, ale i přesto, že přečetl od Bible až po Korán a hledal ve všech náboženstvích je z něj nakonec ateista. To se ale na ostrově, kde věří naprosto všichni prostě neodpouští, a tak je hnán nejen svou rodinou, ale i okolím k tomu, aby Boha zase přijmul. Po příjezdu nového faráře se mše mění - začínají být energičtější, živější, častější, ale ne vše co kněz hlásá je úplně ok. Na ostrově se navíc začínají dít divné věci - někteří se záhadně uzdravují, jiní umírají. Kate Siegel je pravda občas už trošku unavující vidět v každém seriálu, ale když jste holt žena režiséra, asi máte jistou výhodu. Naštěstí se na ní aspoň pěkně kouká.  Co se celého příběhu a hororové linky týká - ne, rozhodně to není pro každého, není to pro lidi, kteří nemají rádi pomalé tempo, nebo čekají něco na styl gore a flash hororu, je to atmosférická záležitost, která se nebude se zlem plížit pomalu, ale ukáže Vám ho v celé své kráse, protože tady nejde o to, abyste se báli. Tady jde o to, aby člověk pochopil, kam až může zajít náboženský fanatismus. Hororem bych to navíc ani nenazývala, spíše mysteriózním thrillerem, a kdo má rád upíry si rozhodně přijde na své.  Celé to má ale skvělou atmosféru a smlsla jsem to za dva dny. Místy mi to dost pointou připomínalo Slunovrat. takže ano, tohle rozhodně není pro všechny. Herecké výkony excelentní, smekám. ()

Solverino

Tak takovou nudu jsem už dlouho nezažil, tohle že má být horror!? Nedalo se to skoro vydržet, bezduché tlachání o ničem. Seznámili jsme se s bandou looserů na Prdelákově ostrově a neděje se tam fakt NIC! Nula! Děkuji nechci! Jednu hvězdičku dávám za přírodní záběry, výběr nesympatických "herců" - na tom si dal někdo hodně záležet. ()

Dzony

Vedení Netflixu by měl navštívit pravověrný katolický exorcista ( žije ješte nějaký?) s kanystry svěcené vody. ()

Dejvecd

Toto dielo je zjavením, čo sa seriálového poľa týka... a možno aj viac ako to, pretože Midnight Mass je dych berúci zážitok. Už od začiatku sledovania máte ten pocit (možno o ňom zo začiatku neviete), že všetko je tam tak, ako to má byť. Všetko perfektne umiestnené a všetko je dokonalé. Na jednu stranu však chápem nízke hodnotenia, pretože nie každý divák je stavaný na takéto seriály (mainstreamovým divákom ani neodporúčam), ale ak patríte medzi divákov, ktorí skutočne vidia film, ako médium trochu inak a chcú ho vidieť trochu z väčšej hĺbky, tak toto je to pravé orechové. Už rovno zo začiatku vás musím varovať, že seriál je pomalý, ale že sakra pomalý, ale v tej najlepšej ceste ako to môže ísť. Celý seriál vás prešpikuje neuveriteľnou ľudskosťou, tak že cítite všetko a všade. Čo sa postáv týka, tak tvorcovia odviedli maximálnu robotu. Celý seriál je v podstate jedným veľkým hereckým koncertom točiacim sa okolo fantastických postáv, ktorých príbehy sú tak neskutočne epicky zakončené, že viac už to snáď ani nejde. Celý seriál je úžasným filozofickým pohľadom na smrť, skúmaným snáď z každej strany z akej to ide, tým pádom jeden prehovor postavy môže kľudne trvať aj 4-6 min. ale stojí to sakra za to, pretože tak veľa vecí vyjadrených obyčajným dialógom sa len tak nevidí. Vlastne celý seriál vrcholí jedným úžasným dialógom dvoch hlavných postáv s odlišným pohľadom na vec. Keď sme u konca, tak ešte vypichnem ten vizuál, pretože tak veľa emócií vyjadrených obyčajným západom slnka sa len tak nevidí. Fantastické dielo. Asi najlepšia vec, čo sme celkovo mohli za posledné roky vidieť. Epická cesta za poznaním, ktorá končí a zanecháva vo vás prakticky všetko čo do vás za tých 7 hodín narvala a ešte viac. Zanecháva vo vás... všetko. A ku koncu máte aj ten krásny pocit, že to VŠETKO je úplne zaslúžené 10/10 Netflix ()

Mateyf.Iks

Do posledniho dilu jsem si rikal, ze jste vsichni kreteni a ze to bude urcite na 5 hvezd. Super kamera (rikal jsem si, ze mi to neco pripomina: Hill House - Flanagan je hracicka), atmoska a libova lokace tomu davala koule. Ten konec me ale vylozene nasral. Nevim proc, ale vubec to nefungovalo. Asi to chtel udelat velkolepejsi, nez to ve vysledku bylo. Jo a jako nektery monology teda kurva mohli zkratit. 3,5* ()

iN

K tomuto seriálu jsem si musel najít cestu. Nejdříve přes fázi 1, kdy jsem nadšeně v první a druhé epizodě sledoval návrat Rileyho na rodný ostrov, kde ve tmě straší nějak moc svítících očí. Navazující fáze 2 mě začala nudit, protože se vedle rozvláčných monologů o životě, smrti a víře, začalo objevovat pro mě už notně obehrané upíří téma. Nicméně pak přišla 3. fáze v páté - a hlavně suverenně nejlepší šesté epizodě, kdy se mi Midnight Mass zakousl pod krční tepnu a už nepustil. Zpětně hodnotím na celém seriálu dokonalé budování atmosféry a skvěle napsanou postavu záporačky Bev. ()

HanzoBureshi

Jelikož je toto od Mikea Flanagana, tak jsem se musel podívat, protože jsem sledoval a užíval si The Haunting a Doctor Sleep. Zaprvé mi to přišlo příliš celé zdlouhavé, protože jsem se několikrát podíval, kolik času zbývá do konce. Zadruhé je vidět, že tu byl nízký rozpočet, ale nebylo to nic strašného...65%. ()

Kokos

Vzít výklady z bible a parafrázovat jimi šíření vampirismu je skvělý nápad. Navíc to krásně ukazuje, jak se můžou náboženské texty nechat dezinterpretovat a zneužít falešnými proroky. Asi by to mohlo být o něco kratší. Někdy kolem poloviny se tam začne hromadit vata. Ty náboženské rétorické exhibice jsou někdy repetitivní, zdlouhavé a pro ateistu zde všudypřítomné religiózní nadšení smrdí patosem.  A konec pak smrdí béčkovitostí. Přesto jde o nejlepší upírský horror, jaký jsem viděl za posledních minimálně 10 let. ()

spoock

Vyborna upirina, bohuzel to mohlo mit s klidem 4 dily, kazdopadne ta rozvlacnost obcas byla prijemna a zbytecne to netlacilo na pilu. Par pribehovych der by se naslo, ale i pres to je to solidni miniserie. ()

cunicekb

Jelikož jsem si dopředu nepřečetla žánr a dala na doporučení, čekala jsem dvě možné varianty filmu. První, s kterou jsem ale nepočítala, že by se mohlo jednat o nějaký křesťanský film. Druhá možnost, s kterou jsem počítala, že se bude jednat o příběh, který ukáže, že církevní fanatismus je zlo. Ale vyšla mi z toho třetí a neočekávaná možnost, že je to vážně hovadina na n-tou. Nemělo to v sobě nic, ani ten hororový prvek, spíš bych řekla, že oprášili nějakého béčkového padoucha. Ze začátku se to přitom tváří vcelku pěkně. Zdálo se, že to bude mít i nějakou morální hodnotu, než to filmaři (s prominutím) dojebali... Slušněji to nejde... ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (více)

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (více)