Chalífát

• Česko Kalífát (festivalový název) (více)
Švédsko, 2020, 6 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Tvůrci:

Wilhelm Behrman

Kamera:

Jonas Alarik

Hudba:

Sophia Ersson

Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim, Nora Rios, Albin Grenholm, Simon Mezher, Lancelot Ncube, Amanda Sohrabi, Said Legue, Yussra El Abdouni (více)

Epizody(8)

Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky. (Netflix)

Pavelkedar

Po Faudě další "arabášská" pecka !!! A mimochodem - s Homelandem to nemá kromě konfliktu Islám versus "my" skoro nic společného. ()

Dr.dogous

scénář 5, režie 5 , herci 4, výprava 4 , celkem 18 tj, 90% napínavé, současné, napadení Švédska teroristy., ISIS.. ()

numan

Jen idiot nebo sofistikovaně řešeno málo informovaný člověk může tohle považovat za realismus. Chalífát je v podstatě sluníčkářská propagandistická sračka, protože pracuje s nesmyslnou a hlavně nebezpečnou tezí, že islám je náboženství míru a vinu na veškerém zlu kolem muslimských atentátů a prorůstání středověké mentality náboženských fanatiků dnešní Evropou můžou jen jacísi "radikálové". To je samozřejmě naprostá blbost - stejně jako to, že všichni muslimští migranti jsou uprchlíci před válkou (podle dostupných zdrojů asi tak 2%). Na vině je islám samotný jako politicko-náboženská ideologie, vyhraněná proti všem ostatním. Nejsi muslim a nevyznáváš Alláha? Jsi tedy méněcenný kafir, podčlověk, kterého je třeba buď obrátit na jedinou pravou víru a nebo zabít. Manipulovatelní exhibicionističtí debilové jako verbal slizký ryčí blahem nad tím, jak to je civilní a strhující, přitom je to jen další nastavované maskování reality, která je úplně jiná a mnohem horší. ()

Jalejda

Chalífát je psychologicky velmi dobře zpracovaný seriál, okterý odhaluje sílu a nebezpečí manipulace a extrémních ideologií, i zranitelnost mladých duší rozbouřených teenagerů. Jedním z významných šiřitelů extremismu, stojícím nejen za rekrutováním mladistvých do řad ISIS, ale též za řadou útoků, je mladý, sympatický, přátelský a o to lstivější asistent učitele, na kterém je vidět, že zlouna nejde rozeznat na první pohled a že psychopati nemusí být nutně sociálně nezdatní. Bohužel spousta diváků nejspíš díky nedostatečné šíři znalostí o problematice extremismu, islámu a ISIS nepochopí, že jde o příběh nebezpečného extremismu, který s Islámem jako takovým nemá moc co dočinění, extremismu podobnému německému nacionalismu 2. světové války, který dokázal zmanipulovat masy, ale všichni Evropani, či křesťani se k němu zdaleka nehlásili. Právě před ISIS spousta lidí prchá, s ISIS spousta muslimů bojovalo. Nejde o obraz muslimského světa, ale právě o obraz nebezpečného extremismu. V seriálu je spousta muslimů, kteří k ISIS nepatří, s velkou pravděpodobností i policajtka Fatima, jejíž bosenský původ je v seriálu několikrát naznačen. ()

Sabres

Švédové si do země přitáhli takovou verbež a jediné pozitívní na tom je,že mohli doma načerpat kvalitní materiál pro skvělý seriál. Jasných 5 hvězd! ()

slamic5

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal větší náser. Nepřišlo mi to vůbec reálné, tolik náhod v osmi dílech. Jo a chování vyšetřovatelky jsem absolutně nechápal..... Napětí si to ale každopádně drželo každý díl a na některé snědé Švédky se hezky koukalo. Dávám čisté 4 ()

Lem0n

Až na ten pomalý začátek to byla BOMBA. Jakmile člověk přežil první tři díly, po kterých bylo snazší pochopit postavy, už to jelo. Nehledejme v tom reálnost, fakt ne - nejvíc chaotická vyšetřovatelka ever, 3 naivní teenage krávy, z nichž jedna si radši vybere smradlavou Rakku než životní úroveň ve Švédsku, atd. Síla tohohle kraťoučkého seriálu je v nepředvídatelnosti, provázanosti děje a správném emočním vypětí. Zkrátka výborný scénář, kamera a herecké výkony. *4,5/5* ()

rengers

Do jaké míry se dá ovlivnit mladý člověk s muslimskou vírou v jiném státě? Příběh ukazuje, že velmi snadno a v dnešní době tomu nahrávají sociální sítě. Hloupost a naivita mladých lidí je všudypřítomná a nemusí to zjevně souviset jen s vírou. ()

Sidenius

Musím říct že přes počáteční skepsi (možná už trochu strach z tématu) jsem zůstal s otevřenou pusou a nejen tou s každým dílem víc a víc civět. Emočně vypjaté, geniálně napsané, úžasné lokace, pořád mám pocit že filmaři si odskočili do Sýrie. Nejen pro pochopení jak se vymývá mozek stojí tohle za zhlédnutí. klobouček putuje dolů. Netflix opět dokazuje že dělá velice kvalitní věci. Neamericky pojato (švédská televize) jedním slovem Wau. Ještě teď se chvěju ()

Alvin

Báječná sonda do života švédských imigrantů, zákulisí náboru nových členů džihádu, reality života ve státě okupovaném ozbrojenými fanatiky... Jsem pro, aby se tohle pouštělo povinně dětem na našich školách v rámci společenské nauky. ()

kotrlak

No nejsou ty ručníkáři k zulíbání? Švédsko vede v přechodu ze země sociálních jistot, blahobytu a bezpečí svých občanů do pekla čmoudího multykulky bordelu. Jak pravila teta Kateřina v Saturninovi:"Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!" Nakolik je tenhle seriál realistickej je těžko říct, nicméně má spád a napětí, a Al Hamáčkovi, kterej tvrdil že islám mu hodně dal a že bez něj nemůže žít se určitě hodně líbil. Allahu Akbar! ()

hephaestus

myslim ze vseobecna nevraživosť voci islamu zdvihla tunajšie hodnotenie o minimálne hviezdu . posledny diel naopak strhol to moje hodnotenie. celkovo však veľmi podarené. ()

johankazarku

Veľmi realisticky natočený seriál s extrémnou dávkou napätia a to hlavne po rozbiehajúcich sa prvých dvoch častiach. Koniec ma neskutočne prekvapil, dostal, naštval atď... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů