Chalífát

• Česko Kalífát (festivalový název) (více)
Švédsko, 2020, 6 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Tvůrci:

Wilhelm Behrman

Kamera:

Jonas Alarik

Hudba:

Sophia Ersson

Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim, Nora Rios, Albin Grenholm, Simon Mezher, Lancelot Ncube, Amanda Sohrabi, Said Legue, Yussra El Abdouni (více)

Epizody(8)

Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky. (Netflix)

Jenda1cz

Je to fakt strašně skvělý, ale jestli má všechno svojí míru, pak i napínavý filmy nemůžou být napínavý donekonečna a člověku je z toho pak akorát špatně. ()

hanca.uh

Od samého začátku mě seriál chytnul a nepustil, vynikající napětí, sledovala jsem s takovým tím sžíravým pocitem v žaludku....a taky jsem se snažila si představit, že bych musela žít v takové situaci, domově a víře jako Pervin a vůbec ty ženy v Sýrii....strašné. A ten závěr - bomba (doslova)! Náborář dívek džihádistů IS Ibbe byl úplně přesvědčivý (mladý herec je původem ze Zimbabwe), ostatně jako všichni ti švédští herci tady to ve svých rolích zahráli krásně. Všechny epizody jsem dala na jeden zátah, nešlo se od toho odtrhnout:-)). Připomnělo mi to film Profil (2018), u kterého jsem měla podobné pocity, že by se měl promítat i ve školách jakožto osvěta, aby se holky nenechaly tak snadno zblbnout a uvěřit pohádkám. No a i přesto: salam alejkum :-). PS: samozřejmě mi v seriálu neuniklo, že manželé sledovali oblíbený švédský seriál Most (2011):-). ()

Morb

Silnej počin. Rozjíždí se to pomalu, ale závěrečný epizody jsem byl napnutej každou minutu. Hodnocení nechám chvíli uzrát, ale míň než za 4 to nebude. Edit: Už jsem to doporučil tolikrát, že bych byl sám proti sobě, kdybych nedal 5. ()

Pattrick

Tak Švédové se předvedli.. Skvěle rozehrané postavy, poslední díly byly naprosto nervy drásající a finální díl! Skvělá ukázka toho, jak islámský stát dokáže zfanatizovat svoje ovečky. Pervin moje hrdinka. "Obelhal tě, všechny nás obelhal" ()

karmalat

Hodnotim kladne (se superlativy) asi jako vsichni ostatni, Jeden z nejlepsich serialu vubec. Aktualni tema, vyborne zpracovani a vygradovani pribehu a zaver prosty happy endu. ()

Zaks

Extrémne silné pocity to vo mne vyvoláva. Snáď to ani celé nemôže takto fungovať. Z Jednej časti do druhej, z minúty na minútu, každou pribúdajúcou sekundou to bolo lepšie a lepšie. Napínanie bolo až k nevydržaniu. Švédi znovu ukázali, že vedia natočiť parádne kúsky. Naposledy som takto zhltol seriál Černobyl. ()

mizz13

Zhltnuto téměř bez dechu za víkend. Děsivý, ale výborně natočený natočený seriál. Ve Švédsku, Německu a dalších zemích by měl být povinný ve školách. ()

mdf

Tak tohle byla fakt pecka.Nemusíš bojovat, staneš se mučednikem......Klobouk dolů před Švédskem....tohle by zasloužilo další serii..... ()

jackieB

Jsem unešená ,nejlepší seriál v poslední době,který jsem viděla.Ti herci,nebo spíše herečky jsou naprosto skvělé !! Nemohla jsem ani na vteřinu odejít,jak mi ten děj držel v šachu.Zajímavě vše propojené.Je to tedy o nervy ,to tedy ano,ale skvělý téma,scénář,herci,režie atd. To si pak nepustíte český detektivní seriál (vyjma Pustiny a Bez vědomí) . Dala bych to jako povinné na školách a politikům. ()

andreas_tool

K seriálu jsem se dostal na doporučení novinářky Markéty Kutilové, která má k tématu Chalífátu určitě podložené informace z místa samého. A musím říct, že je to fakt PECKA. Kdosi tu srovnával Chalífát a Homeland a to srovnání opravdu nekulhá. Skvěle zpracovaný seriál, skvěle ztvárněné postavy. Děj, který má drive, i když není tak akční, jako zmiňovaný Homeland. Je pravda, že moc pozitivních postav v seriálu není, i když se zdá, že dobří a špatní jsou definovaní. I když, konec je překvapující. Jasných 5*. Další řadu, prosím! ()

Czida

Po prvních dvou rozjížděcích (ale také vynikajících) dílech nabral seriál neskutečné obrátky, které vygradovaly překvapivým a strhujícím závěrem. Seriál se okamžitě zařadil mezi mé top a jsem opravdu zvědavý, jestli se dočkáme i druhé série. ()

zajpton

První čtyři díly jsou čistá švédská deprese s dnes důležitým tématem ,kterého se filmaři obecně trochu bojí. Bohužel zhruba v půlce si seriál přestává dávat načas a objevuje se vypočitatelnost a děj jde trochu jiným směrem, než by se mi líbilo. Přesto neskutečně poutavý a nepříjemný zážitek, který stojí za to.. ()

cageyy

Seriál mám rozkoukaný a neskutečně mě baví. Každý díl je lepší a lepší. Čekala jsem klasickou odrhovačku o terorismu a boji proti němu, ale že z toho vyleze, jak se věci mají ve Skandinávii. Vůbec jsem netušila, v jakém hajzlu tam jsou. Jak to tam je po této stránce nebezpečné. A ta naivita dětí, co už vyrostly v bavlnce a v bezpečí Švédska, to zůstává rozum stát. Jen furt čekám, kdy ty rodiče Sulle a Lishy řeknou, co znají oni na vlastní kůži. Proč je neodrazují svými osobními příběhy. To má podle mě hlubší dopad a větší sílu. Ale co můžu ocenit je neskutečně propracovaný systém, jakým infiltrují mezi mladé lidi. To mě dostalo. Myslela jsem, že je unesou a ono ne, jedou tam dobrovolně a s nadšením 🤦‍♀️😅 ()

jarod13

Výborný seriál, ukazuje syrovou pravdu a nestraní ani jedné ze stran. Do poslední chvíle nevíte, ja to vlastně dopadne, zda dobře nebo špatně, nebo něco mezi. Koukali jsme na něj na netflixu a dali sjme si dvoudenní maratón. OD seriálu nešlo odejít. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů