Student práv z Yalu se vrací do rodného města v Appalačském pohoří, vzpomíná na minulost svojí rodiny a přemýšlí o vlastní budoucnosti. (Netflix)

Le artist nova

Když jsem si film našel na ČSFD abych jej ohodnotil, nepochopil jsem, proč má tak nízké hodnocení... myslel jsem, že jsem našel jiný se stejným názvem. Jako příběh a myšlenka je jednoduchá to ano, ale ty herecký výkony? Jako sorry, opravdu slušný! Film má dobrou dynamiku, nemohl jsem odejít se ani vychcat, jak mě to vtáhlo do děje. Pro ty, co film ještě neviděli, dejte filmu šanci a nehleďte na "horší" hodnocení. ()

PlysovyMacko

Kronika vidlakov s ťažkým životom, ktorá nevyniká dejom, ale dobre namaskovanymi hercami a ich výkonmi. Príbeh sa odohráva v dvoch dejovych líniách a pointa o tom vybojovať si svoje miesto pod slnkom nie je úplne márna. Svojrazna babka dáva všetkému čerešničku na torte. ()

darkphoenix

Hollywoodska ohavnosť. Je vtipné, že Ron Howard je dnes kritikou trhaný na kusy za rovnaké dojáky, ako za ktoré dekády dozadu dostával oscarové salvy. Hillbilly Elegy je nesúdržný, monštrózny stroj, ktorý bol postavený len na to aby sa dve herečky mohli predbiehať v behu za oscarom. Úprimne, obe sú skvelé, ale film je len vrstvením jednej dramatickej scény za druhou a to neviditeľné a citeľné spojenie, ktoré by vám na konci malo byť odmenou je absentujúce. Priemerný robotník dušou i telom však bude spokojný. ()

solisoli

Smutný vidiek, predstavuje drámu zo života jednej rodiny, kde matka nezvláda chod rodiny. V ťažkých chvíľach sa prepadáva do psychóz, ktoré ostatná rodina ťažko znáša. Príbeh zo skutočného života vo veľmi reálnom podaní réžie s dobre premysleným scenárom a hereckými výkonmi. Je tu jasne podané, že čo je rodina a čo dokáže aj v ťažkých chvíľach, keď sa zomkne. Určite zaujme tých, ktorí si vedia predstaviť skutočný život taký, aký mu ponúka osud. Musí ho prijať a zdieľať, taký aký je, či chce, alebo nechce, ale veriť a skúšať spraviť všetko, čo je možné, aj nemožné. Proste, otočiť ho iným smerom. To sa docieliť dá, niekedy aj cez veľké obete. ()

Dejf4

Solidní sociální drama. Zápletka prostá, ale procítěná a především všechny postavy excelentně zahrané. Výkon Glenn Close vyčnívá ze všech nejvíce a nominace by jí minout neměla. Řemeslně jak jsme ostatně u Rona Howarda zvyklí též na jedničku. Jen trochu více nadhledu a méně šablonovitosti by snímek vytáhlo výše. 7/10 ()

JasonV odpad!

Totalne zbytocny film, white trash a maniakalne depresivnych ludi mame aj u nas, nieco taketo vidavam cely svoj zivot vsade okolo seba, nechapem preco je tam ten privlastok Americka. ()

bonovox

Priemerný snímok od Howarda. Nebyť geniálnych hereckých výkonov od Amy a Glenn bolo by to oveľa horšie. Čakal som od toho viac... ()

panki9922

Tak v tomto pôjdem proti prúdu. Veľmi príjemný film o živote rodiny, ktorá si prešla mnohým. Najlepší herecký výkon za mňa Glenn Close a Amy Adams ako už tradične ťažko niečo vytknúť. Nízke hodnotenie je možno spôsobené prehnanými očakávaniami od tohto Howardovho počinu. Ja som nemal očakávania žiadne a vyplatilo sa. Rodina je najdôležitejšia, nikdy sa netreba vzdávať a treba prevziať zodpovednosť za svoj život, či výchovu potomkov. ()

Hanz_knife

Za letošek to je možná nejlepší kousek co jsem viděl. Kulisy hillbilly venkova naprosto excelentní a i umělecky velmi povedené, scéna s proměnou města postupem času byla pro mě taková počáteční ukázka jak lze dělat krásná umělecká filmografie bez toho, aniž by člověk pouštěl film 3x zrychleně a stejně se nudil k smrti. Příběh mě dost zaujal, je to klasický takový americký sen dá se říct, z hoven k výšinám, ale překvapivě tam není ani nějaká přemíra patosu s ohromným happyendem. Herecké výkony za mně absolutně excelentní. Přijde mi jen takové trochu zvláštní, když ve filmu zobrazená "spodina, lidé z hor" mají evidentně větší empatii a sociální cítění než všichni ti recenzenti kteří se na to seběhli jak supi a předháněli se kdo to víc ohejtuje, protože přeci to nemůže být dobrý páč to je o buranech z vidlákova. Taky je smutný že hodně tady tu "zprávu o rodině" vlastně nepochopilo a berou to jako že to je pokrytecká zobrazení toho jak je rodina důležitá. Ta realita filmu je evidentně uplně minula. ()

Martynes

Vážně někdo napsal autobiografii, o tom jak skoro nestihl pracovní pohovor, přičemž se vybrečel, jak těžký má život? Každopádně se to ve filmové podobě přetvořilo v kalifornský výsměch "hloupým vidlákům" s tunami patosu. Sice tu nudu až otrávenost občas protrhnou Howardovy režijní nápady, ale ty spolehlivě zabíjí každá debilní scéna (a že jich je tam hodně), kde na sobě dvě postavy nesmyslně řvou. Uječenej oscarbait na entou. 4,5/10 ()

Fjera

Výborná Glenn Close. A celkově skvělá práce maskérů. Ale ta hudba - to je vykradačka znělky Hry o trůny? ()

KofiAnnan

Tohle mě rozsekalo. Fakt výborny film, když jsem se na konci dozvěděla, že je to podle skutečnosti tak o to větší wow. Někteří tady tvrdí, že děj neměl gradaci a že kluk nic nedokázal, ale opak je pravdou. Nejtěžší je dokázat něco, když nemáte nic nebo naopak nějakou kouli na noze v podobě šílený matky, nemoci, chudoby atd. Nic není zadarmo a život je spíš těžkej a hořkej než pohoda jazz. To vnímám jako hlavní message filmu a díky bohu za něj. Život je hořkej ...bohudík. ()

Kozlowski8

Příběh "obyčejné" venkovské americké rodiny, vyprávěný chlapcem, jehož matka je závislá na heroinu a on a jeho sestra jsou vychováváni převážně babičkou a právě díky babičce se snaží najít své místo ve společnosti... Scénáristicky chabé, prázdné a vlastně docela nezáživné a tuctové dílo s příběhem, jemuž podobných bylo natočeno mnoho. Tento příběh je ale natočen velice hezky a hraje v něm naprosto dokonalá Amy Adams, skvělá Glenn Glose a sympatická a rovněž velmi dobrá Haley Bennett. Škoda jen, že mez tyto vyjímečné herecké projevy nezapadl také hlavní mužský hrdina. Gabriel Basso mi to krásné pokocháníčko hereckým uměním celkem kazí, ale po tom, co mne absolutně nepřesvědčil v "Nočním agentovi", jsem to vlastně čekal a svůj názor na jeho (ne)hraní si potvrdil. Zklamání z příběhové linie, ale ty ostatní aspekty dílo v mých očích vynášejí na slabé, ale čtyři*. 70 %. ()

baron156

Americká elegie staví hlavně na výborné hudbě a dobrých hereckých výkonech Amy Adams a Glenn Close, která byla nejlepší postavou filmu a nějakou tu zlatou sošku by mohla získat. „Tuhle scénu miluju. Asta La Vista Baby!“ ()

tosastava

Naozaj zaujímavý a dramatický životný príbeh, ale filmové spracovanie je mizéria. Dve hviezdy len vďaka vynikajúcim hereckým výkonom Amy Adams a Glenn Close ()

kodwin

Už kniha mi přišla trochu nudná, ani film to moc nevylepšil. Přitom téma mě velmi zajímá. Škoda, že film šel po rodinné linii a ne víc po bílé chudině v Apalačském pohoří, o čemž je kniha mnohem více. Zajímavé herecké výkony Americkou elegii vylepšily, ale nezbavily rozpačitého dojmu. ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Ron Howard a atentát na Castra

Ron Howard a atentát na Castra

05.02.2020

Režisér Ron Howard (Solo: Star Wars Story, Rivalové) si jako svůj příští projekt zvolil snímek The Fixer pro Paramount Pictures a Imagine Entertainment. Scénář k filmu napsal Tyler Hisel (seriál… (více)