poster

Max a rváči

 • Česko

  Poslední Maxův případ

 • Francie

  Max et les ferrailleurs

 • Itálie

  Il commissario Pelissier

 • angličtina

  Max and the Junkmen

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1971, 92 min

 • Martin741
  ****

  Praveze nie priemerna kriminalka, suverenne tu vladne Michel Piccoli /Pohrdani 1963, Zlocin v Expresu, Nenapadny Puvab Burzoazie/- byvaly sudca, teraz pracuje u policie, ma na praci klasicku policajn urobotu - a o tomto je cely film. Kvalitne casto odborne dialogy, slusne kulisy, tempo na urovni, no nuda u mna nehrozila, fakt som hltal kazdu minutu perfektneho filmu ...... jeden z najlepsich filmov rezisera Sauteta . 89 %(14.7.2019)

 • Roman Albach
  *****

  Jak dopadnout bandu zlodějíčků při něčem větším? Vnuknout jim myšlenku, že na velkou akci mají. Ještě je potřeba seznámit se s přítelkyní jednoho z nich... Max to má dobře vymyšlené, všechno vychází podle plánu... nebo vlastně nevychází? Skvělé kriminální drama s propracovanými charaktery postav. Tak jak to Claude Sautet uměl. Michel Piccoli a Romy Schneider ve své vrcholné formě.(8.10.2011)

 • Pink.Panther
  *****

  Psychologická studie bývalého soudce, který je přesvědčený, že jako policista bude moci se zločinem lépe bojovat. Jeho povolání se mu stává obsesí a za svým cílem jde tvrdě a bez skrupulí. Seznámí se tak s prostitutkou napojenou na podsvětí a její manipulací chce docílit dopadení zločinců. Setkání s Lily (Romy Schneider) se mu stane, jak asi tušíte, osudným._____ Inteligentně konstruované kriminální drama je brilantně zahrané, Piccoli předvádí civilní herectví, které je extrémně minimalistické a zároveň strhující, Romyna si roli zkažené holky užívá, ale zároveň platí že role lascivní lehké ženy kterou to baví, je zahrána decentně a přesně. Chyby se hledají opravdu těžce, když i zfilmování jednotlivých scén je provedeno naprosto suveréně. Potemnělé uličky, pochybná bistra, kavárny, policajt v klobouku a plášti, tohle je neo-noir francouzské školy…(2.9.2019)

 • Pohrobek
  *****

  Claude, jak ty to děláš? Detektivka? Jasně - a jaká. Klasické francouzsko-italské koprodukční drama v tom tak krásném drsně realistickém stylu? Ovšem - lahoda! Především však nádherný Sautetův příběh jednoho moc zvláštního milostného vztahu, který nedošel naplnění. O tom, jak je nebezpečné zahrávat si s láskou, s chladným rozumem a o kruté relativitě, která je přece tak neúprosná.(3.10.2005)

 • Willy Kufalt
  *****

  Byli kdysi dva soudci kolegové. Jenomže po jisté zkušenosti každého z nich se jeden dal do cizinecké legie, která ho brzy omrzela, a druhý zase na policii, v rámci níž ho každodenní rutina nedokázala uspokojit. Tak se zrovna po 10ti letech náhodou znovu sešli a nepochybujte o tom, že jich osud svede na společné místo ještě několikrát... Romy Schneiderová coby tajemná kráska plná šarmu i nemravného počínání, se střídavě pohybuje mezi dvěma muži: bezvýznamný zaháleč Bernard Fersson, dávající dohromady partu k novým kšeftům, verzus elegantně uhlazený polda v kloboučku Michel Piccoli s velmi neobvyklým "dokonalým" plánem na to, jak si ve své kariéře povýšit. Jenomže je ještě vůbec dopadení delikventů skloubené s vyprovokováním zločinu ze strany policie stále vyšetřovacím postupem? Nebo už se taky stává do jisté míry nebezpečným zločinem? Nebezpečným, to protože jak je známo, jeden zločin plodí nejednou zločin další... Zase jedna excelentní francouzská kriminálka ze 70. let, která si vystačí s jedinou akční scénou a pohybuje se po většinu v rovině osobitého konverzačního dramatu, působila na mne dlouhou dobou jako zábavný film s dobrým obsazením. Už jsem se usmál po očekáváném dopadení pachatele a vstal, že už asi přišel konec, když tu náhle v posledních minutách přišel další zvrat a s ním slušný šok... uff, takové vyvrcholení bych nečekal. A protože nerad bych ho prozrazoval, tak končím. 95%(17.8.2020)