Námět je celkem vtipný - v natáčecím studiu skuteční čaroděj, Karel Heřmánek v roli protivného černokněžníka roztomilý a nejskvělejší jsou fórky odkazující k nedávno padlému režimu - jako jsou neschopní příslušníci VB, nebo jen nahodile před kamerami pronesená cedule s nápisem Sovětský svaz náš vzor. To mě prostě baví.(13.12.2009)

• honajz

Ono to asi mělo být vtipné, mělo nás to provést tehdejšími barrandovskými ateliéry a ještě ukázat práci trikařů a maskérů. Proč ne, kdyby se k tomu přidal nějaký schopnější příběh, a ne jen historka, jež by jinak byla odbyta v televizní pohádce za 45 minut? Také kamera a střih se moc nesnaží, často je zmatené, co se v obraze právě děje.(10.5.2013)

Jenom kvůli Karlovi, kterého bych snad zvládl i v tříhodinovém operním představení Janáčkova divadla. Pobaví i režisér Nárožný, kameraman Skamene a noční hlídač Homer Bedrna. Jinak je to ale kapitální bejkárna (ve které se kupodivu mluví dost sprostě), z které si budete pamatovat leda tak černokněžníkova zaklínadla "hyjé".(13.7.2011)

Konečně se mi tu pohádku podařilo najít! Jako dítě jsem tu pohádku neskutečně milovala, protože se mi strašně líbilo to JÉÉÉÉ co dělá černokněžník Karel Heřmánek a je to skvěle propletené se skutečností :-). Taková pohádka se jen tak nevidí a ze všech českých pohádek co jsem kdy viděla mám tuhle nejraději :-).(29.4.2012)

• Maurice

Nemůžu hodnotit. Spadla železná opona a s ní i pár pravidel. Kam spadnul Hynek Bočan? Nápad dobrý, ale je to pro děti, nebo dospívající? Je to svým způsobem asi nějaký experiment. Filmové prostředí srandovní, ale narozdíl od Trháku málo komorní a moc pompézní. Nejhorší příšerou ve filmu je se vším respektem Uršula Kluková. Ta když začne mluvit, zacpávám si uši a reflexně zavírám oči.(21.2.2008)

• - V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)

• - Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)

• - Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)