Pohádka, která pro mě měla větší hodnotu v dětských letech, což je ale pochopitelné. Pohádky ocení nejvíce děti, což zde platí a já jsem ji měla moc ráda. Nyní to je pro mě oddechový film, který už mě ale tak moc nebere jako dřív. Nicméně v dětských letech svůj úkol splnil, tudíž pro děti je to dobrá volba, pro dospělé už tolik ne.(22.4.2014)

Ne, nemohu si pomoci, prostě musím dát 4*. Ale jenom kvůli Karlovi Heřmánkovi. Jeho černokněžník prostě nemá chybu, ty jeho komentáře a mumlání:-)). Když srovnám všechny ty zahraniční seriály a filmy o čarodějnicích a čarodějích a jim podobným, kteří když kouzlí, tak mají buď nemožně vytřeštěné oči, stupidní výraz, stojí jim kde co, lítají hromy blesky, smrdí kouř...., tak je prostě Karel bezkonkurenčně nejlepší. Jemu stačí vzít svoji kouli a říct na zavěr:"HJÉÉÉÉ" a je to. No a ječák Uršuly Klukové je taky nenapodobitelný:-))(15.12.2013)

• Nonna

Zvláštní netypická nepohádka založená na celkem dobrém a vtipném nápadu a skvělém hereckém výkonu Karla Heřmánka v hlavní roli. Ovšem na okamžitý odstřel je Uršula Kluková v roli učitelky. Nemohu si pomoci, mně ta její role vůbec nepřipadne vtipná. Další extra blbá a trapná učitelka v českém filmu pro děti. Nevím, kde to ti scénáristé brali, ale mě nikdo takhle nesnesitelný s kokrhelem a mašlí na hlavě neučil. Co se kulis týče, film musel být velmi levně natočen, protože filmaři prakticky využili všeho, co v ateliérech natrefili z jiných pohádek. Je to až takové zmateně neumětelské.(1.4.2013)

Už vím co udělám až mě někdo nasere. Nahraju si hlas Uršuly Klukový a pustím mu ho až bude spát, z toho šoku se dotyčnej už do smrti nevzpamatuje, to je fakt něco. Jako mě by zajímalo jestli takhle opravdu mluví, protože na mě tímhle hlasem zavolat, třeba když bych byl na záchodě, tak už bych se do smrti nevykadil. Těžko se v týhle pohádce soustředit na něco jinýho, když mě v uších pořád zněla slepičí siréna, ale i tak jsem si pohádku celkem užil. Heřmánek jede, čáry máry pod kočáry taky fungujou a nudička se nekoná.(20.12.2010)

• zette

Tato pohadka je prvni celovecerni pocin Bocana po "S certy nejsou zerty" a nutno dodat, ze se ji ani nepriblizil. Pozadi Barrandova je sice atraktivni i dnes a par momentu bylo ve filmu dobrych, tak postupem casu pohadka ztraci tempo i lepsi zapletku. Hermanek je vyborny a uz kvuli nemu stoji za to se na to podivat. Dobry je i Narozny v roli rezisera.(20.4.2014)

• - V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)

• - Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)

• - Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)