Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

(více)

Recenze (119)

Zuzanyje 

všechny recenze uživatele

Námět je celkem vtipný - v natáčecím studiu skuteční čaroděj, Karel Heřmánek v roli protivného černokněžníka roztomilý a nejskvělejší jsou fórky odkazující k nedávno padlému režimu - jako jsou neschopní příslušníci VB, nebo jen nahodile před kamerami pronesená cedule s nápisem Sovětský svaz náš vzor. To mě prostě baví. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to už fakt mnohokrát a vždycky tvrdím, že je to taková přiblblá pohádka. Když to ale v tý bedně dávaj a jsem doma, tak si to vždy zapnu. Snad kvůli těm nesmyslným plkům při kouzelní, výbornému Heřmánkovi a Nárožný s Klukovou se prostě do přiblblé pohádky hodí. Ono to pak vše dohromady, tak nějak ladí. ()

Reklama

Martanecek007 

všechny recenze uživatele

Pohádka, která pro mě měla větší hodnotu v dětských letech, což je ale pochopitelné. Pohádky ocení nejvíce děti, což zde platí a já jsem ji měla moc ráda. Nyní to je pro mě oddechový film, který už mě ale tak moc nebere jako dřív. Nicméně v dětských letech svůj úkol splnil, tudíž pro děti je to dobrá volba, pro dospělé už tolik ne. ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Za Heřmánovo Hjé !!! bych dal snad i čtvrtou pizdu, ale v souboji hlasů prohrává s Uršulou, což je pochopeytelné, neboť hlas vichřice podoba je jen jeden. Dokáže si někdo s lehce deviantní fantazií představit Uršulin erotický hlas pronášet, šukej mě tvrdě ??? No, mně se jen tak nepostaví, inu, ne každá pohádka má dobrý konečník. ()

Maurice

všechny recenze uživatele

Nemůžu hodnotit. Spadla železná opona a s ní i pár pravidel. Kam spadnul Hynek Bočan? Nápad dobrý, ale je to pro děti, nebo dospívající? Je to svým způsobem asi nějaký experiment. Filmové prostředí srandovní, ale narozdíl od Trháku málo komorní a moc pompézní. Nejhorší příšerou ve filmu je se vším respektem Uršula Kluková. Ta když začne mluvit, zacpávám si uši a reflexně zavírám oči. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)
  • V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)
  • Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)

Reklama

Reklama