• honajz

Ono to asi mělo být vtipné, mělo nás to provést tehdejšími barrandovskými ateliéry a ještě ukázat práci trikařů a maskérů. Proč ne, kdyby se k tomu přidal nějaký schopnější příběh, a ne jen historka, jež by jinak byla odbyta v televizní pohádce za 45 minut? Také kamera a střih se moc nesnaží, často je zmatené, co se v obraze právě děje.(10.5.2013)

Jen díky Karlu Heřmánkovi průměrný film, který tuto blbinu povyšuje na vyšší úroveň, která sice není ani tak valná, ale rozhodně je koukatelná. Jedna z těch mírně lepších pohádek, které se po roce 1989 v samém závěru 20. století u nás urodily. A pro ty co mají rádi filmy, bude jistě přijatelné i prostředí ala film ve filmu. 65%(12.12.2017)

• Nonna

Zvláštní netypická nepohádka založená na celkem dobrém a vtipném nápadu a skvělém hereckém výkonu Karla Heřmánka v hlavní roli. Ovšem na okamžitý odstřel je Uršula Kluková v roli učitelky. Nemohu si pomoci, mně ta její role vůbec nepřipadne vtipná. Další extra blbá a trapná učitelka v českém filmu pro děti. Nevím, kde to ti scénáristé brali, ale mě nikdo takhle nesnesitelný s kokrhelem a mašlí na hlavě neučil. Co se kulis týče, film musel být velmi levně natočen, protože filmaři prakticky využili všeho, co v ateliérech natrefili z jiných pohádek. Je to až takové zmateně neumětelské.(1.4.2013)

FAJN JEDNODUCHÁ POHÁDKOVÁ KOMEDIE, TAKOVÝ LEPŠÍ PRŮMĚR. ŽE MÁ NÍZKÉ HODNOCENÍ? NEDOIVTE SE!! , nelétají tam roztrhané vnitřnosti, nešuakjí tam děti, nejsou tam nazí kluci, nejsou tam slizské morbidní záběry ani další jiné sračky, které zdegenerovaná, úchylná,lidská, především mladá společnost vyžaduje.(5.5.2017)

Ne, nemohu si pomoci, prostě musím dát 4*. Ale jenom kvůli Karlovi Heřmánkovi. Jeho černokněžník prostě nemá chybu, ty jeho komentáře a mumlání:-)). Když srovnám všechny ty zahraniční seriály a filmy o čarodějnicích a čarodějích a jim podobným, kteří když kouzlí, tak mají buď nemožně vytřeštěné oči, stupidní výraz, stojí jim kde co, lítají hromy blesky, smrdí kouř...., tak je prostě Karel bezkonkurenčně nejlepší. Jemu stačí vzít svoji kouli a říct na zavěr:"HJÉÉÉÉ" a je to. No a ječák Uršuly Klukové je taky nenapodobitelný:-))(15.12.2013)

• - V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)

• - Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)

• - Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)