Nechápu - 47% - to jsem vážně (skoro) jediný, kdo pochopil nadčasovou genialitu tohoto díla? Jo, už to tak vypadá... Bylo, nebylo, ale jako malý jsem se u té závěrečné honičky s Heřmánkem v zrůdném převleku fakt bál... a to tak, že hodně... a u jízdy toho malého parchanta na cirkulárce samozřejmě taky... Dneska už se kdejakého strašáka s jedním okem neleknu, ale ty (nejen) Heřmánkovy střeštěnosti si rád vychutnám i dnes.(6.1.2008)

• MM_Ramone

Na podivnú rozprávku "O zábudlivom černokňažníkovi" som nezabudol do dnes. Je to už síce poriadne dávno, čo som ju videl, ale jasne si pamätám, že to bol nudný, nezáživný, hlúpy film. Mala to byť moderná rozprávka, ale skončilo to ako nezmyselná skomolenina, ktorá nebavila ani deti, ani dospelých divákov. A tiež zrejme nikdy nezabudnem na Karla Heřmánka s kreténskou briadkou a v smiešnom kostíme čarodeja. Urobil tam zo seba nezabudnuteľného trapáka. *(10.4.2017)

Jenom kvůli Karlovi, kterého bych snad zvládl i v tříhodinovém operním představení Janáčkova divadla. Pobaví i režisér Nárožný, kameraman Skamene a noční hlídač Homer Bedrna. Jinak je to ale kapitální bejkárna (ve které se kupodivu mluví dost sprostě), z které si budete pamatovat leda tak černokněžníkova zaklínadla "hyjé".(13.7.2011)

• honajz

Ono to asi mělo být vtipné, mělo nás to provést tehdejšími barrandovskými ateliéry a ještě ukázat práci trikařů a maskérů. Proč ne, kdyby se k tomu přidal nějaký schopnější příběh, a ne jen historka, jež by jinak byla odbyta v televizní pohádce za 45 minut? Také kamera a střih se moc nesnaží, často je zmatené, co se v obraze právě děje.(10.5.2013)

• Pitryx

Jednoznačně určeno dětem. Efekty silně prapodivné, netvor spíše přihlouplý, než strašidelný, ale zase uznávám dobu vzniku filmu a že nebylo třeba děti zbytečně děsit. Občas dobré gagy, ale pak již jen víceméně nuda. Přesto se snímku podařilo vyvarovat hluchých míst, jimiž se podobné filmy jen hemží. Snímek těžko hodnotit, vzhledem k žánru a doby vzniku, takže, Průměrný snímek, snad vhodný na jedno očíhnutí i pro dospělé. Nova3108088905/9135(26.11.2010)

• - V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)

• - Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)

• - Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)