• honajz

Ono to asi mělo být vtipné, mělo nás to provést tehdejšími barrandovskými ateliéry a ještě ukázat práci trikařů a maskérů. Proč ne, kdyby se k tomu přidal nějaký schopnější příběh, a ne jen historka, jež by jinak byla odbyta v televizní pohádce za 45 minut? Také kamera a střih se moc nesnaží, často je zmatené, co se v obraze právě děje.(10.5.2013)

Opravdu škoda toho nízkého hodnocení. Nápad přivést čaroděje do filmového štábu a navíc k dětské exkurzi mi příjde celkem originální a tenhle trhlej kouzelník mi jako malé vždycky připadal jako děsnej sympaťák. A pro koho jiného než pro děti se takováhle dílka točí že? Ale až budou tuhle roztomilou pohádku zase někdy dávat, s chutí se na ni i teď podívám. :)(4.4.2009)

Věřte mi, že sledování téhle pohádky o půl třetí ráno vás dokáže tak zaujmout, že prostě nedokážete dát nižší hodnocení. I když se tam pořád prochází pionýři s ''bilboardama'', že máte oslavovat socialismus, je to pořád moje oblíbená pohádka. Na tu nedám dopustit a Karel Heřmánek je prostě navždy černokněžník.(21.12.2008)

"Děti...Herodes měl pravdu ! Podřezat vám krky ! Všem !!! " Smůla této pohádky je spíš v čase uvedení do kin,než v její kvalitě.V roce 1990 lidi žili jinými starostmi a zábava šla asi trochu stranou.Mě osobně se toto dílko docela líbí.Je to pro mne takové malé kouknutí za kameru a myslím si ,že spousta herců si zde "vyřídila" účty s různými režiséry,asistenty,kostyméry,vrátnými ap. Miluju scénu ve které Karel Heřmánek podepisuje propiskou smlouvu : "To je brk?...Prosim? To nepíše,nebo... ? Píše....." :-))))))(8.1.2012)

• Nonna

Zvláštní netypická nepohádka založená na celkem dobrém a vtipném nápadu a skvělém hereckém výkonu Karla Heřmánka v hlavní roli. Ovšem na okamžitý odstřel je Uršula Kluková v roli učitelky. Nemohu si pomoci, mně ta její role vůbec nepřipadne vtipná. Další extra blbá a trapná učitelka v českém filmu pro děti. Nevím, kde to ti scénáristé brali, ale mě nikdo takhle nesnesitelný s kokrhelem a mašlí na hlavě neučil. Co se kulis týče, film musel být velmi levně natočen, protože filmaři prakticky využili všeho, co v ateliérech natrefili z jiných pohádek. Je to až takové zmateně neumětelské.(1.4.2013)

• - Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)

• - V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)

• - Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)