Reklama

Reklama

„Já už budu hodný, dědečku!“

  • Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Obsahy(1)

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (204)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Všechno co učiníš, bude ti vráceno. Tak tohle úsloví v životě nebývá splněno do puntíku a padouši si zcela nepokrytě ukrajují daleko větší krajíc, než si zasluhují. Ale na každou svini se voda jednou uvaří, jak platí stará pranostika. Tahle komedie vypráví o jednom takovém blbovi nepříjemném, na kterého konečně taky jednou dojde a všecko se mu to vrátí i s úroky. Léta otravoval vzduch lidem kolem sebe, a teď mu zatopí zase ti lidi nazpátek. 80% ()

Tominni 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký ve One Man Show filmu Petra Schulhoffa, který si střihnul roli cholerika s grácií jemu vlastní. Zastiňuje tak všechny ostatní. Některé scénky jsou fajn, některé trošku slabší, ale i tak to vidím na český komediální nadprůměr. "Já bych řekl asi tak - já se domnívám, že problém, tak často diskutovaný problém mezilidských vztahů je opravdu velice důležitý a ožehavý problém, právě proto tak často diskutovaný a právem často diskutovaný, neboť je právem diskutovaný tak často...” ()

Reklama

DruidKarel 

všechny recenze uživatele

869. hodnocený film: Tak Miloš Kopecký byl vážně kádr a to se mu nedá upřít. Jeho smysl pro detail a skvělé pochopení snad každé role, to je mu vlastní. Nebylo filmu, kterému by on nevtiskl svůj osobitý styl a díky jeho přístupu a talentu dokázal se svou rolí divy. Tohle byl další dobrý počit československých tvůrců, ve kterém Miloš Kopecký zazářil, když jej v něm strašil kouzelný dědeček a způsoboval mu nemalé trable. 4* jsou dostatečným ohodnocením hereckého talentu tohoto velikána i docela zábavného filmu. 4* ()

Páně 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký na jedničku. A já jsem spokojen i s tím, že ve scéně z vlakového kupé poznávám za oknem míhající se známá místa z tratě Praha - Beroun, jako třeba most přes Berounku. Komedie, která pobaví a nenudí. Tak trochu mi to zpracováním přijde jako reakce na francouzské komedie s Louisem de Funésem. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Počas dvoch dní dva Schulhofove filmy, to je riadna zaberačka. Ale na rozdiel od včerajšej "kybernetickej komédie" ponechávam prísľubu dobroty pôvodné tri hviezdičky. Ten scenár za veľa nestál a celý film bol taký režimu friendly, ale Miloš Kopecký si tu strihol jednu zo svojich najlepších úloh. A pravdepodobne sa ani nemusel príliš pretvarovať. Napriek tomu stále považujem Petra Schulhoffa za tvorcu najlepších detektívok v normalizačnom období. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (18)

  • Dóďa (Miloš Kopecký) říká: „Ten sdružený telefon nám byl čert dlužen.“ Domácí linka totiž často nebyla tak úplně soukromá. Dvou- a vícelinky pod společným telefonním číslem byly před rokem 1989 obvyklé. Telekomunikace tím šetřili náklady a kapacitu sítě. Dovolat se na takové číslo, nebo si z něj zavolat, bylo tréninkem pevných nervů. (sator)
  • Scénka z bufetu, kde Theodor "Dóďa" Bergner (Miloš Kopecký) plive pecky do jídla Helence (Dagmar Havlová-Veškrnová), je inspirována skutečnou příhodou, která se stala herci Jiřímu Lírovi. Ten pecky naházel do „domněle opuštěné“ sekané jednoho důchodce, ovšem na rozdíl od scénky stačil včas zmizet. O příhodě vypráví Vladimír Menšík ve své vzpomínkové knize. (TomKey)

Související novinky

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)

Reklama

Reklama