V pasti

• Česko Uvězněná pod hladinou (více)

Tuva a její starší sestra od dětství milují potápění. Jednoho dne se však při potápění Tuva málem utopí. Tato nehoda navždy poznamená vztah mezi jejich matkou a Idou. O pár let později se z Tuvy stane profesionální potápěč. Ida mezitím prožívá manželskou krizi. Proto se rozhodne odjet na vánoční víkend za sestrou a matkou do Norska. Ida si v přítomnosti matky a Tuvy uvědomí, jak velmi žárlí na jejich vřelý vztah. Všechny tři ženy se chtějí jet společně potápět. Nakonec odjíždí pouze Tuva a Ida, protože jejich matka je nemocná. V odlehlé krajině norského pobřeží se obě ženy chystají na ponor. V tu chvíli se nad nimi uvolní ze skály několik kamenů. To však sestry před potápěním neodradí. Během ponoru ukazuje Tuva Idě jejich oblíbené místo, kde se ponořují s matkou. Ida si opět uvědomuje, jak na Tuvu žárlí. Během pozorování kosatek se ze skály nad hladinou uvolní velký kus skály, spadne do vody a přimáčkne Tuvu ke dni. Ida se snaží sestru vysvobodit, ale skálou nemůže pohnout. Tuva Idě poradí, aby se vrátila do auta a přinesla další kyslíkové bomby a hever z kufru auta, kterým by se pokusila nadzvednout kus skály. Idě se nepodaří dostat se k heveru. Rozhodne se vydat k nedalekému domu, kde by se dovolala pomoci. V domě však nikdo není, kromě psa, který Idu ošklivě pokouše. Idě se podaří zabít psa, ale nenajde nic, čím by skálu mohla nadzdvihnout. Nechá v domě aspoň vzkaz s prosbou o pomoc. Ida se vrací zpátky pod vodu k Tuvě, aby jí vyměnila kyslíkovou bombu. Žádný pokus o nadzdvihnutí skály nevyšel. Poslední možností bylo nafouknout záchranný vak, ten má však prasklinu. Obě sestry se tak musí smířit s tím, že Tuva pod hladinou zemře... (TV Prima)

Astaroth12

Tak tento film určite čerpal inspiráciu z iného, oveľa známejšieho filmu, ale jeho kvality určite nemal. Vynikajúca bola hlavne dĺžka filmu a tak pomerne rýchlo ubiehal. A plusom je aj kamera či nádherná prírodná scenéria. Lenže to je asi tak všetko k pozitívam. Iritovala ma postava Idy, tá čo tam dokazovala, celkom zúfalý výkon či sa to týka postavy alebo herečky . Totálne hlúpa až mechom udretá postava. . A celé sa mi to zdalo akési nemastné-neslané. Chýbala mi tam hlavne väčšia dramatickosť, celé mi to prišlo až neuveriteľné. Podľa mna sa režisér zamotal do svojich hlúpostí a už nevedel, ako z toho von. Na film som sa tešil, ale nedopadol tak, ako som očakával. Slabé 3* ()

ledzepfan

Tak se zase potvrzuje, že jednou z největších filmařských výzev je dotlačit slušně nastřelený potápěčský survival do finiše bez toho aby se z toho stala nelogicky, dementní slátanina.. ()

Trevor

Pravdu povediac, najlepší herecký výkon predviedol v tomto filme pes (nie Knut, ale ten čierny ktorého meno sme sa nedozvedeli) ale švédska verzia filmov typu 47 metrov pod hladinou nebola vyslovene zlá. To ako Ida nič nezvládala a nakoniec pozbierala všetky sily na záchranu nevlastnej sestry, ktorá si uviaznutá pod obrovským kameňom celý čas zachovala chladnú hlavu aby nakoniec prepadla panike bolo nakoniec celkom milé a ak k tomu prirátame vzťah s matkou a zážitok z detstva tak Breaking surface možno s prižmúrením oboch očí hodnotiť ako pomerne dobrý film. ()

bourec

Z jedný strany asi z toho žádnej hit nebyl a nebude. Ovšem kamera v tomhle filmu mě dokázala naprosto očarovat. To že ta starší dcera je trochu nervák, a ta pomoc jí od ruky moc nešla, to je taky fakt. Celkově sem byl napnutej jak kšandy, a snad nikdy sem si u filmu nepřál víc, aby obě přežily. Nečekal sem nic, ale dostal sem slušnej biják. 70%. ()

dubinak

Ač tento film haproval kvůli několika nemožným porušením fyzických i fyziologických zákonů, to jsem ještě schopná odpustit. Ale to chování jedné z dvou hlavních postav, to už opravdu odpustit nemůžu. To, co tam všechno předvedla se svojí neschopností, to už jsem fakt dlouho ve filmu neviděla. U Breaking Surface jsem se ale každých deset minut držela za hlavu a neubránila se věčnému komentování, jak je ta holka neuvěřitelně blbá. Nebýt totiž těchto nepříjemných okolností, byl by to docela zajímavý a originální film, ale logicky se holt tento scénář asi napsat nedá, jinak by to buď skončilo hned a nebo nikdy. Paradoxně nejlepší scéna z filmu se objeví hned na začátku a ta skoro ani nemá s příběhem souvislost. Natočeno je to ale kvalitně, takže řemeslně problém určitě nebyl. Veškerou krásu tu ale zabíjí ty scénáristické kiksy. Škoda. ()

angel74

Opravdu hodně se mi to líbilo přibližně do okamžiku, kdy mladší sestra Tuva uvízla pod velkým kusem skály na mořském dně. Potom se postupně začaly kupit nelogičnosti a nakonec došlo i k popření fyzikálních zákonů. Bohužel bylo citelně znát, že scénář s přibývajícím časem dost hapruje. Na druhou stranu musím ocenit téměř bezchybnou práci s kamerou, perfektní střih celého filmu a výběr krásných lokací, kde natáčení probíhalo. (60%) ()

Deyw

TVari se to jako drsnej reallife survial, ale vole tolik nelogickych picovin tam ty vole ze bych se ztoho zesral a pripominalo to pak uz komedii...skoda prvnich 20-30min bylo skvelych, ale co se ztoho stalo pak za chcanky...to uz se neda vratit.. :( ()

vnimatkrasu

Režijně si to Hedén docela dává. Lokace je nádherná, oceán přehlednej, a když má jít do tuhýho, skutečně mi chladly žíly. Dvakrát škoda, že scenáristicky Hedén vybuchuje jako láhev s kyslíkem. Hrdinka podobnýho filmu prostě nemůže bejt nešikovná kráva. A nikdy, capslockem NIKDY, nesmí takhle nesmyslně kuchnout psa. ()

Johnny.ARN

Čakal som nejakú nervydrásajúcu survival podívanú, ktorá by mi zobrala dekel a obsral by som si od strachu slipky. Niečo je ale zle, keď viac napätia dostanete v úvode pri scéne s motorom lode ako v hlavnom príbehu. Nie žeby ma nezaujímalo, či pokapú alebo ni, ale vidieť, čo robí tá blonďatá krava, jaká je neschopná, v zbytočnej panike, čo liezlo na nervy aj jej sestre, napätie opadlo a už to bolo len o prežití, bez emócií. Nehovorím, že v určitých situáciach by som nepostupoval rovnako, ale isto by som si nedal fľašku na okraj móla, resp neverím, že Volvá nemajú sklápacie sedačky. Videl som už od severanov lepšie filmy. 3 z 5 ()

oveckaoa

2 ženské se potápí na místě kde se dříve potápěly se svou matkou. Jelikož matka je nemocná tak s něma nejde a oni se potápí pouze sami mezitím dojde na povrchu k sesuvu kamení a jednu to uvězní pod vodou a zasype jim to i věci na povrchu ta druhá se ji snaží mezitím zachránit. Hvězda dole za zabíjení zvířat tady asi nebylo zbytí, ale i tak mě tam ta scéna přijde zbytečná navíc , když už ho zabila měla ten barák prohledat celý a nejen kousek. Hvězda dole za konec s tolika ponory by asi nepřežila i to s tím přístrojem na opravy pneumatik mě přijde uvalené pod vodou by to asi nefungovalo řekl bych. 60 procent ()

bizz_mjc

Občas mě jedna ze sester svým chováním v tomhle survivalu iritovala a nakopal bych ji do ..., ale bůh ví, jak by se člověk vlastně zachoval, nejsme roboti... ()

Autogram

Dve potápačky sa menia na freediverky, macgyverky, ale ako to vlastne skončilo? Napriek seknutému záveru to malo spád aj napätie, a divné konanie si treba jednoducho odmyslieť. –––– Máš ešte 15 minút. Možno sa stane nejaký zázrak a príde nám niekto na pomoc. ()

Hanys_

Takhle. Vítám ten nápad a talent natočit i tady v Evropě potápěčský thriller zámořských parametrů. Ale fakt jsem měl problém s tím nelogickým chováním té bloncky, navíc závěr měl přijít zase o pár vteřin dřív. 4.5/10 ()

kolemjdouc

Klasické severské drama.Odehrávající se v jejich prostředí .Skály a voda. Mělo to i napětí.Pro mě scéna pod vodou s lodním šroubem. Dosti se v tom šedomodrobílém prostředí  vyjímal rezavý retrívr ()

bobstock

Jedna z nejhorších smrtí je udušením...Minimalistický survival snímek v podstatě jen o dvou postavách žen obou zkušených potapěček, které si vyjedou na trip pod známou skálu. Žádný extra příběh není potřeba, citová devíza postav je určena uštěpačným chováním dvou nevlastních sester. Starší ze sester méně zvládá krizové situace, mladší je naopak velmi od rány. Co oboum chybí k lepším vztahům ukáže až neočekávaná situace pod vodou. Ve chvíli nehody se rozjede slušná intezivní katarze, pocit chybejícího kyslíku, zoufalství a nemožnost pomoci svoji i cizí. 75% ()

Marius_ss

Pre bežného diváka podpriemer. Pre milovníka severskej kinematografie, severskej prírody, či potápania to bude o niečo pútavejšie. V prvej polovici boli zo dva momenty, kedy prišla aj nuda (asi to najhoršie čo Vás môže pri filme postretnuť) , no ku konci napätia pribúdalo a záverečné rozuzlenie (resp. uvoľnenie) bolo celkom kreatívne a nepriamočiare, čo sa cení. ()

filipvrbik

Viděl jsem mnoho Survivalů a drtivá většina byla mnohem lepší.. JE to takové divné plytké, bez nápadu. Od severské kinematografie bych čekal víc, hlavně na konci. Ještě, že je to celkem krátké...40% ()

Rathalos

Severanom sa dari v natacani takychto filmov,tentokrat Svedsko,dve sestry sa idu potapat,jednu z nich zavali skala a zacina boj o prezitie,neviem sa vyjadrit,ci by to bolo realne v skutocnosti,no ako akcna drama to fungovalo dobre,som spokojny...:-) ()