Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

WolfR

Ultra super zajímavý, tajemný námět! Ale bohužel, velice průměrné zpracování, postrádající větší dávku napětí a nápadů! Alespoň tam byl Kevin Bacon! 3 hvězdy. ()

KajusaK

Takže jsem se překonala ke shlédnutí dalšího hororu. Eště že to nebylo nadvakrát moc strašidelné. Téma bylo luxusní, herci zahráli naprosto perfektně. Krásný film, který mi dlouho zůstane v hlavě. Délka v tomhle případě vůůbec nevadí.. ()

forsythia

Povinná záležitost pro každého, kdo si myslí, že smrtí se všechno vyřeší a bude líp. Nebude. Jestli ono na tom pánbíčkářském bububu o pekle přece jenom něco není. Každopádně kecy o světle na konci tunelu nebrat. Jenom škoda, že závěr filmu tak působil. ()

CinemaRanger

Neřekl bych, že je to úplně horor. Spíš mysteriózní thriller s duchařskou zápletkou. Zajímavý námět a provedení je fajn. Výborní herci, napětí, hudba. Schumacher mi znovu dokázal, že když chce, tak umí. ()

Copacabana

Béčkovitosť v tomto prípade nevadí, je dostatočne zatienená nevšednou témou a štýlovosťou snímku. Jediné, o čom trocha pochybujem sú dialógy, z ktorých plynula aspoň pre mňa dosť veľká nesympatickosť postáv. ()

Doudis19

Duchařský thriller zabívající se posmrtným životem. Velice zajímavé téma skrývalo mnoho potenciálu. Dokud skvěle obsazená a i poměrně sympatická partička študáků experimentuje s vlastní smrtí, je vše, jak má být. Napětí i atmosféra pracuje perfektně, bohužel jen do chvíle, než na povrch vypluje zápletka a následná polovina filmu sklouzne do mělkých vod klišé a těch nejotřepanějších hororových frází. ()

Estrellita

Zase vedle - co je na tomhle prosimvás hororovýho? Lehce sci-fi, lehce psychologický, ale horor teda ani kousíčkem. Zajímavý nápad, nudné provedení, slušné (velmi) finále a Julia krásná jako vždy. 50% ()

mr.kliky

film s nesmírně atraktivním námětem, ke kterému je tentokrát zasazena uspokojivá verze očisty od hříchů. scénář je prostý místy až moc, ale naštěstí dostává injekce adrenalinu od zpracování, a elektrošoky od herecké sestavy. ()

Sfinkter

Schumachera považuji za hodně originálního režiséra a moje oblíbené trio jeho filmů (Hráči se smrtí, Volný pád, 8MM) bych mohl sledovat stále dokola. Ke studentům medicíny s choutkami na posmrtný život jsem se vrátil po docela slušné odmlce a bál jsem se, že přitažlivost snímku bude tatam - to se však ani zdaleka nestalo a i když je děj více než nereálný, sám jsem byl překvapen jak vyzrále na mě snímek působil. Jako by s časem získával ještě parádnější šmrnc. O hvězdném obsazení netřeba mluvit. ()

ivan_drago

Celkem slušnej thriller s vynikajícím námětem. Ten nápad je fakt dobrej a u filmu díky tomu vydržíte až dokonce. Pochválil bych taky atmosféru filmu a kameru, která ač se může zprvu zdát v nějakých momentech zmatená, tak perfektně vystihuje právě atmosféru. ()

Karush

Jemným spôsobom strachnaháňajúce dielo, inteligentnými riešeniami, s nezvyklou témou a hlavne so záverečným zvratom a pointou na zamyslenie. Joel Schumacher z dobrej stránky priblížil daný námet, keďže je to ešte stále neobjasnená téma, účinne a napínavo budoval príbeh, dobre vybral aj "miesta činu" a takisto aj herci boli dobrou voľbou. Tento film je nielen thrillerom, ale aj drámou, ktorá hovorí o ľudskej duši, hriechoch, výčitkách svedomia a odpustení...Podobné filmy: Nagel Heart, Jacob´s Ladder, Wandafuru Raifu, Brainstorm, Altered Sates, Pathology, Wandafuru Raifu, Martyrs, Stay, Night wars, The Peper Chase. ()

Ryuuhei

Slušný, napínavý začátek a neustálá očekávání střídá takové normální napravování karmy. Mohlo to být lepší, ale jinak jsem docela spokojen. 65% ()

lennyd

Skupinka studentů se chce dozvědět, co "se děje" po smrti. Jeden po druhém se nechávají zavést do stavu klinické smrti, a poté vrátit zpět. Při těchto pokusech s nimi ale něco stává, zhmotňují se jejich skutky z mládí, noční můry atd... Joel Schumacher dostal do rukou opravdu profíky. Co jméno to hvězda - Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, Oliver Platt, William Baldwin, atd atd. S tímto materiálem, a zajímavým scénářem se už dá docela něco udělat. A to se Schumacherovi povedlo... ()

Pavlínka9

Film, který v roce 1990 znamenal velký průlom, jelikož něco podobného tu ještě nebylo. Pamatuji si, že když jsem v 90.letech minulého století tento film viděla, totálně mi učaroval. Dostal mě. Svou tajemností, záhadností a napínavostí. Obsazení je výborné, myšlenka snímku také. Problémem ovšem je, že pokud se na film podíváte s odstupem - po 20ti letech od natočení, film působí zcela jinak. A to byla u mě chyba, jelikož se změnil i názor na tento film. Proto zde dávám pouze hodnocení, které ve mě zanechalo první shlédnutí snímku. ()

asirtes

Kefír sa rozhodne nepiplať sa s miestnymi pipenami, ale rozšíriť svoj revír do záhrobia. Holt, nie každého berú vyčančané ružové tváre a prdelky. Čo je "za" smrťou, to jest otázka vskutku uctihodná k prieskumu nejedného sociopatického inštruktóra surfingu. Postačí pomerne prosta vec - nechať sa zabiť, teda aspoň na pár minút. Je to jednoduché ako facka a preto ponúkame k dispo vysoko sofistikovaný návodíček k príjemne strávenej návšteve útulného hotelíku s polpenziou v záhrobí: Pripravte si zo 50 hadičiek, cca rovnaký počet ihiel, nejaké štipce, striekačky, pár lahváčov, Kyanid draselný, potrebnú protilátku (methemoglobín, nátriumnitrit, nátriumtiosulfát a podobné nátrty) no a hlavne neopomeňme plastelínu a ručník. Po vycucaní lahváčov ich povešajte hore dnom a napichajte do nich hadice, prípadnú vôľu dotlačte plastelínou. Fľaše naplňte jednotlivými látkami, pri ktorých odporúčame si zapamätať kde čo je, písať nie je potrebné, to by ste museli so sebou vláčiť aj pero. Na konce hadíc sa pripevnia ihly a tie si napicháte do žíl. Kyanid je vhodnejšie dodatočne podať striekačkou, pre lepšie vyžitie. Po vstreknutí kyanidu pár minut počkajte a môžete začať umierať. Prajeme príjemnú zábavu. ()

noriaki

Extrémně atmosférický thriller, jehož kouzlo neleží v provokativním námětu, ale ve vizuálu. Joel Schumacher si pohrál s architekturou, s interiéry, se stíny i s mlhou, a vytvořil mysticismem nasáklý svět, v němž je možné téměř cokoliv. Jeho Chicagu chybí do Los Angeles Blade Runnera snad jen neony a Vangelis. Stejně jako v díle Ridleyho Scotta, i tady hraje výprava téměř hlavní roli. Pořád sice ještě netuším jestli tam ta proklamovaná myšlenková hloubka opravdu je, ovšem dívá se na to dobře. ()

dANo

Tento film má jedno veľké PLUS - výborný casting(!), ale aj napriek tomu, že na svoju dobu to má dobrý námet, tak som ostal z príbehu trochu sklamaný... niečo tomu chýba, aj keď napätie to nie je ;o). ()

Tomatáš

Přiznávám se, že mě šíleně zajímá, co se děje po smrti...Klinická smrt je možná klíčem k tomu, abychom se o tom něco dozvěděli..Shumacherův film nutí k zamyšlení..Mysteriózní. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher