Jeden z příběhů známého cyklu komedií o bandě podvodníčků – Pepanovi, Járovi a Marcele, která se neustále snaží všemožným a hlavně bezpracným způsobem rychle zbohatnout. Tentokrát šéf bandy Pepan vymyslí geniální plán s falešnou stodolarovou bankovkou, s prodejem kradených gobelínů, s okrádáním důvěřivců povětrnými ženštinami a další. Ovšem jako vždy je pronásleduje smůla, ze zisků není nic a všichni nakonec skončí v rukou zákona. Pro Pepana se tento zákon objeví v podobě rodiny dívky Anežky, kterou chtěl oklamat jako sňatkový podvodník… (Česká televize)

GIK

Skvělá jízda se žigulíkem. Výborné nápady, jak okrást spoluobčany. Ke konci ovšem totálně bezvýchodná situace a tísnivý pocit z toho jak tři vazouni skřípnout Pepana. Přeci jenom pět na jednoho (ještě s jejich otcem a ségrou) je velká přesila. Potrestat podvodníčka ano, ale co je moc, to je moc. 60 % ()

Sasakr

Vzhledem ke zkušenostem jsem očekával, že první díl bude tím nejlepším. A hle, není tomu tak. Je to spíše takový úvod celé pentalogie, to nejlepší teprve přijde. Mimochodem Konvalinková byla neskutečná kočka :-) ()

Nocturno culto

Přišlo mi to nápadně podobný s filmem Příště budeme chytřejší, staroušku.Nárožný je opravdu šéf jak má být ale když má neschopný komplice, tak se podniká špatně .. ()

Inozuka

V dětství jsem tohle miloval ... Nárožný válí jako o život a jeho sňatkový podvodník je borec. Když to vždycky rozjede na nějakou ženskou, válím se smíchy po zemi. To samé, když si na Pepana došlápne agromafie z Moravy. S překvapením tedy zjišťuji, že tahle letitá normalizační blbost pořád funguje. Neuvěřitelné ... ()

subic

Pepan (Petr Nárožný) je šéf party, na začátku do pustí z lochu, kde seděl jako sňatkový podvodník, aby byl na konci chycen do chomoutu. Poněkud tupý Jára (Karel Heřmánek) si cvičí text na přepadovou akci: "Tak takhle je to, já to věděl, ty gaunere, ty sičáku, já tě zabiju... doprčic, pořád to říkám obráceně". To je asi nejsilnější moment... následně si zhmoždí kotník. Průměrně průměrná televizní komedie z 80ek o třech příživnících, Karel Heřmánek, Petr Nárožný a Naďa Konvalinková jdou na to s falešnou stodolarovkou. A obere je Augusta jako kapsář z Hradce. Pouze proto a právě proto uvítám, když to občas ČT znovu odvysílá. ()

ostravak30

Kdyby v tom nehrál Petr Nárožný, nechápavý Karel Heřmánek a štíhlá Naďa Konvalinková jako kur.a, tak by to nebylo ono. Ve všech třech případech hrají představitelé vskutku originální role. Zatím jsem stihl jen tohle a dvojku. Ale první díl je opravdu komedie. Převážně zásluhou Karla Heřmánka, který hraje skvěle. Člověk od toho nesmí moc čekat. Je to prostě jen sled epizod několika podvodníčků. Odpovídá tomu i stopáž. ()

Pitryx

Perfektní mini komedie, kde pan Nárožný naprosto exceluje. Samozřejmě, že není sám. Jára jako ten prostoduchý je také úžasný. Jen mne trochu mrzí, že se šéfovi nic nedaří. Prostě, podle mého, hlavní hrdina má být „geroj“ a zvítězit. Nu, nevadí. Přesto je to podívaná, kterou mohu častěji. ()

honzic

Z celé série Šéfů je tento díl nejvydařenější, neokoukané gagy, dobré výkony Nárožného i přitroublého Heřmánka potěší. Na druhou stranu pár režijních a scénaristických chyb a klišé uměle naládovaných kazí celkový dojem. Škoda. Hodnocení: 65 % ()

mnx

Divím se, že to soudruzi nezamkli do trezoru, ve filmu zazní některá na tu dobu dost odvážná slova. Jinak na celkem tuctovou komedii to má vynikající závěr :) ()

RipperTM

Jedna z těch lepších českých komedií, nebýt však pana Nárožného, postavila by se do další nekonečné řady filmových průměrností. ()

Simako

Tohle je tak blbý až je to, skoro bych se nabál použití toho slova, hustý!!! Heřmánek s Nárožákem, fakt dobrý!! za čtyři!! ()

blezg

Nejlepší scéna je hned ta úvodní - rallye zablácený žigulík. Nárožný má na podvodníčka moc měkké lokty a podle toho to taky dopadá... Navíc je na podvodníka profíka až neskutečně naivní. A závěrečná scéna je skutečně vtipná. ()

Horác

Stále více se utvrzuju v názoru, že Petr Nárožný je postě dobrej (přeji mu ještě dlouhá léta). Takže i takhle lehká komedie s ním může být zážitek. Oceňuji i drobnou roličku Jiřího Líra. A mimochodem, mám pocit, že některé scény jsou jsou svým způsobem recyklovány v novějších českých filmech. Bavil jsem se dobře. ()

rekurseman

Na to v jaké době to vzniklo, musíme všichni sklopit oči a uznat tento film jako "majsterštik". Petr Nárožný je opravdu skvělý herec, mám ho nesmírně rád a strašně mě mrzí, že tu nebude navždy a nebude svůj humor produkovat dále. Karel Heřmánek si zaslouží velký aplaus, protože tuto roli zahrál neskutečně důvěryhodně a člověka to až evokuje na názor, že je blbý jak tágo, paradoxně zase u Bohdalky mě to evokuje, že je to zlá baba, která je vychcaná a obecně v tom filmu ji vůbec nepřeju. Jako poslední bych zmínil Pepanovu povedenou rodinku....všichni skvělí a pan Srstka, klobouk dolů za ty jeho svaly. ()

Saxos

Klasická socialistická televizní komedie s Pepanem /Nárožný/, Járou /Heřmánek/ a Marcelou /Konvalinková/. Postupně volně navazují další "Šéfové". Závěr: lze doporučit. ()