Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Valenta28

Tři hvězdičky tomuto filmu za mě stačí. První za děj, který je parádní. Byl originální, jasný, přehledný a nezapomenutelný. Takže pokud mi někdy někdo připomene thriller s rodinou, kterou obtěžuje zločinec propuštěný z vězení, ihned mi tento film naskočí do hlavy. Druhá za perfektní, ale PERFEKTNÍ kameru. To už jsem dlouho neviděl. Neskutečně propracované záběry, ve kterých se člověk neztratí. A třetí za půvabnou Danielle, která mne očarovala. Po celý film jsem na tuto rozkošnou postavu musel myslet. Tak roztomiloučkou a atraktivní holčičku jsem již dlouho ve filmech nespatřil. Co bych filmu vytkl? To, že přibližně v první polovině filmu se nic moc neděje a je takový nudný. Zkrátka to pro mě byla jízda do neznáma. Děj začal gradovat až pozdě. To mě zklamalo. Jinak film perfektní a není dál co dodávat. ()

swinevenca

Nolte, kór v dabingu, je hroznej, zato de Niro, kór s předělaným chrupem, je hroznej, jesi víš jak to myslim. Scorsese umí krví nešetřit, ale na to, že tolik hrozných věcí před tím neudělal, to je docela hrozný, jesi víš jak to myslim. Takže hrůza, jesi víš jak to myslim. Rád bych do toho nacpal i to, že nějaký hrozny nejsou hrozný, ale nikdo to tam nenacpal, tak nic. ()

J.Mayen

Kdyz nejdrive vidim de Nira v rodinne komedii Fotr je lotr, tezko si ho pak dokazu zasadit do role terorizujiciho propusteneho vezne. Pokud bych mel byt v kuzi pravnika a nebo clenu jeho rodiny, zde musim uznat, ze by mi to bylo velmi neprijemne a asi bych se snazil co nejrychleji takoveho nepohodlneho otravy zbavit. Herecky vse v poradku, jen mi prislo ze stopaz preci jen trochu vic natazena a zaverecna konfrontace na lodi uz tlaceni na hrebik. Ale pekne. ()

Mamutol

Film maličko zestárnul, ale pořád má něco do sebe. Robert De Niro je tady slušnej magor a napětí se vine celým filmem. Finále je poněkud béčkové a samozřejmě poplatné době vzniku filmu, ale neurazí. Plná palba po dlouhé době. ()

Zed70

No přiznám se že jsem z toho tak nadšený nebyl. Ten příběh se vyvíjí naprosto předpokládatelným způsobem, včetně tří návratů padoucha na konci. A ten konec je jako z béčkových filmů, chyběl jenom vodopád ze kterého by loď spadla. Scorsese umí lepší filmy. ()

PamelaJJK

Neznám původní černobílý Mys hrůzy s Mitchumem a Peckem z roku 1962. Tento Hitchcockovsky vygradovaný remake je skvělý thriller s houstnoucí atmosférou, který musí nadchnout každého milovníka napětí, zajímavých příběhů a Roberta De Nira... Jako vtípek funguje obsazení pánů Mitchuma a Pecka i do tohoto remaku (samosebou pochopitelně do jiných postav). I další obsazení se v remaku povedlo. Namátkou Jessica Lange, Juliette Lewis a Nick Nolte. Děj od začátku houstne až do grandiózního finále. Skvělá kamera i hudba. Vynikající De Niro, kterému nejde nefandit i přesto, že je to záporák... Prostě paráda. ()

PTomA

Mys hrůzy byl fakt skvělej návrat do Hollywoodu 60.let, hravej a hlavně dobře zahranej - démonický De Niro a klasický puberťacká Lewis. Scorsese jako filmový historik a režisér dokazuje zas a opět jeho schopnosti studie filmu, který pak předává ve formě vybroušeného diamantu. ()

gein

"Každý muž musí projít peklem, aby se dostal do ráje": Max Cady.  Dneska opáčko na BluRay a pecka, De Niro je démon. ()

Elessar.

Videla som oba filmy, osobne sa mi viac pozdáva stvárnenie Martina Scorseseho a Roberta de Nira. Avšak má pôvodnú Herrmannovu znelku ktorá je viac než super :) A ktorá z nich sa drží najviac predlohy? Podľa mňa ani jedna ale počtom členov domácnosti z knihy sa najviac držia Simpsonovci 😀 ()

pollstro

Stejnojmenný remake psychologického thrilleru o pomstě bývalému veřejnému obhájci. Působivá, komplexní a bohatá filmová tvorba plná klasických tvůrčích aspektů a odkazů na dávné doby klasického hollywoodského thrilleru s Hitchcockem v čele. Scorsese obratným filmařským talentem přebírá zavedené konvence a přizpůsobuje si je k vlastním tématům, obsesím a moderní době, ale s neustálou úctou, respektem a láskou. Ačkoliv nevšední zpracování může působit výstředně, je z každého momentu znatelně cítit filmařská hravost, která se pokouší najít hranice žánrových kombinací. Navíc vše s jedinečným původním hudebním doprovodem Herrmanna. Filmová, trýznivá a smyšlená cesta peklem s důrazem na vinu a trest, která je čistou vzrušující filmovou zábavou, kterou náležitě ocení každý filmový fanoušek dávných thrillerů. ()

Alex_01

Scorseese má fakt zajímavý typ protagonistů, kterým divák fandí, ale dle jejich jednání  je lze snadno zaměnit s antagonisty mnoha jiných filmů. Zde nakonec vlastně dojdete k bodu, kdy nad zcela sadistickým a nezastavitelným Maxem Cadym na chvíli uvažujete jako nad kladným hrdinou, který má plné právo být na advokáta naštvaný a trápit ho - nicméně je to jen chvilkové zauvažování ze kterého vás vytrhnou psychopatické činy které dále ve filmu páchá. Max má i zajímavé fylozofické ukotvení. Pro ospravedlnění svých činů a jako motivaci pro svou pomstu využívá křesťanství (chápe se jako ztělesnění boží spravedlnosti a krutosti) a Nietzeho fylozofické koncepty, kdy sebe chápe jako nadčlověka s právem na veškerou moc a majetek, o který byl pobytem ve vězení okraden. Opomíjí však veškeré dobré věci, plynoucí z těchto učení, a tak koná v souladu se svým záporáckým předurčením. Napínavé až do konce. ()

Salus

Dokážu se docela vcítit do pocitů hlavních postav to je asi hlavní klad. Hrůza postupně narůstá, přesně jak to má být. Skvělý De Niro a J. Lewis. ()

Michael25

Čo sa týka deja, u mňa je to lepší priemer, avšak skvelý herecký výkon De Nira pod réžiou Scorseseho dáva filmu svoje kvality. I keď De NIro sa mi oveľa oveľa viac páči v iných rolách, akú hral v tomto filme, zahral to skvele, klobúk dole Pán herec... 7/10... ()

gédé

Základem zápletky je, že advokát zatají klientovi "polehčující materiál", kterým je v tomto případě posudek sexuálního života oběti brutálního znásilnění a vraždy. Moc jsem nepochopil, co má dělat sexuální život oběti s potrestáním vraha - ve státech se snad bere vražda promiskuitní holky jako pohoda, která se řeší domluvou? Předpokládám, že ne. Tím pádem není důvod něco zatajovat a celý scénář padá zvysoka na hubu od samého začátku. Když pominu mizerný základ zápletky, pak mi dost vadila upadající úroveň filmu. Začátek výborný, ale čím blíže ke konci, tím víc příběh upadá do primitivní lekačky... ()

Judhisthira

Psychothriller jako hrom. Film má velice zneklidňující a nepříjemnou atmosféru, která je ještě umocněná hudbou a kamerou jak z nějakého Hitchcocka. Třeba taková scéna z kuchyně je opravdu silné kafe. Robert De Niro jako Max Cady je neuvěřitelně odporný a ďábelský a v podobné roli jsem ho ještě neviděl. To si zasloužilo Oscara. Chování jeho postavy je velice chytré a motivace určitě věrohodná. Třeba jeho znalost práva mě moc pobavila. Na druhou stranu Nick Nolte a jeho právník, který zaplatí za malý právnický podvůdek opravdu krutou daň, je taky hodně přesvědčivý. Martin Scorsese se opravdu vytáhl, podobný film bych od něho nečekal. 80% ()

aannemer

Padá mýtus o tom, že Nolte musí být nutně ten zlý a De Niro ten dobrý. Pánové se prohodili a vypadá to, jako by tomu ani jinak nikdy nebylo. Parádní thriller. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)