Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

8 / 10 Scenár je trápny ako špenát v zuboch na prvom rande, no o to zarážajúcejší je fakt, že Mys hrôzy je skutočne dobrý film, plný hnevu a vášne - čo je Scorsese ako z učebnice. A ak sa k tomu pridá slizký Robert DeNiro, snobský Nick Nolte, hysterická Jessica Lange a zmätená Juliette Lewis, nejde inak než odporučiť.(23.8.2005)

Že umí Scorsese vytvářet napětí, to je dávno známá věc. Horší je, že Nick Nolte a Jessica Lange si tady vybírají regulérně slabou chvíli a všechno tak stojí na bedrech soustředěného démona De Nira. Právě ve stínu jeho pomalého znervózňování nenáviděného advokáta působí závěrečná katarze na lodi klišoidně a zbytečně ukřičeně.(10.3.2007)

,,JÁ VÁS NAUČÍM, CO JE TO ZTRÁTA“....... /// Když R.de Niro přečetl všechny knihy, pustili ho z vězení. Jeho posláním je teď vysvětlit svýmu bejvalýmu obhájci, že zatajovat důkazy se nemá. Votrávenej pes a další povedený kousky teď budou u Bowdenů na denním pořádku. Podaří se překazit plány číhajícího šílence, kterej donutil mluvit lidi neexistujícím jazykem? MYS HRŮZY – příští exit! Zajímavej thriller, vyjímečnej díky obsazení, zajímavý kameře a hereckýmu partu R.de Nira. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všude mně vítaj jako ,,žlutou zimnici“. 2.) Knihu ,,The Executioners“ od Johna Dann MacDonalda číst nebudu. 3.) Thx za titule ,,superpimp“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(22.10.2011)

Tak tomu poviem mrazivý thriller ako remeň. De Niro pekne pomaličky so stupňujúcou sa rafinovanosťou a intenzitou terorizuje rodinu právnika, ktorý si kedysi pri jeho obhajobe odflákol svoju povinnosť ako advokát. Priznám sa, čakal som trocha iný záver ale aj tak som spokojný. Napínavé až do konca. Určite odporúčam. 85/100(17.11.2014)

Martin Scorsese od dětství miluje westerny, filmy noir a především oldschoolové thrillery. Po téměř třiceti letech si splnil sen - natočit remake jednoho z klasických thrillerů. Atmosféra je špičková a svou roli si užil nejen Robert De Niro, ale i Nick Nolte. Zápory jsou snad jen dva, nesympatická Juliette Lewis a Cadyho kočičí život (což je ale u podobných filmů běžné). 75%.(10.3.2007)