poster

Mys hrůzy

 • USA

  Cape Fear

 • slovenský

  Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Kam sa hrabú moderné horrory, to nám dokonale ukázal a riť si s nimi ešte dlho bude vytierať majster Scorsese. Perfektný scenár, hudbu a všetko ostatné zdokonaľujú perfektní herci na čele s psychopaticky šialeným De Nirom vo vrcholnej forme. Bez laickosti, naivity, či obohraných a nudných scén. 90%.(9.11.2006)

 • kingik
  *****

  Tohle je pořádně mrazivý a napínavý thriller. Od začátku až do konce vás chytí a nepustí. Režiséra Scorseseho moc nemusím, ale tady se vybičoval k super výkonu a spolu s vynikajícím hnusákem Robertem De Nirem a naprosto famózně hrajícím Nickem Noltem, který, světe div se, De Nira přehraje, i když ve scénáři to takhle zamýšleno nebylo. Dohromady je to hororový thriller, který ani po letech nezestárl a stále se dá na něj dívat. 90%(2.2.2009)

 • sud
  ****

  Martin Scorsese od dětství miluje westerny, filmy noir a především oldschoolové thrillery. Po téměř třiceti letech si splnil sen - natočit remake jednoho z klasických thrillerů. Atmosféra je špičková a svou roli si užil nejen Robert De Niro, ale i Nick Nolte. Zápory jsou snad jen dva, nesympatická Juliette Lewis a Cadyho kočičí život (což je ale u podobných filmů běžné). 75%.(10.3.2007)

 • Šakal
  ****

  Nijak originální námět, ale Martymu se z něho především pomocí excelentního Roberta De Nira v roli " sympaťáka " Maxe Cadyho podařilo vyždímat maximum možného! Potěší i Nick Nolte jako bývalý Maxův obhájce Sam Bowden a v roli jeho manželky skvělá Jessica Lange. Jako pověstná třešínka na dortu je to potom BOŽSKÁ lolitka Juliette Lewis jako jejich dcera. Její rozhovor s De Nirem na " hodině dramatu " patří k vrcholům snímku. Obdivuhodným způsobem vygradovaný děj, popdpořen mistrnou kamerou, to vše opepřeno geniální hudební složkou. Silné 4*, tu 5- tou strhávám za ZÁVĚR. p.s. na stole mi leží originál s Robertem Mitchumem a Gregory Peckem, ale nevím nevím, zda-li k němu sáhnu po shlédnutí tohoto Martyho majstrštyku. Nedovedu si jednoduše představit lepší ztvárnění než je toto........(7.10.2009)

 • LaciLC
  *****

  Hustá atmosféra, skvelý De Nirov výkon a zaujala ma však vtedy ešte 17ročná Juliette Lewis dnes známa aj z filmov Od súmraku do úsvitu, Kalifornia alebo Takí normálni zabijaci. Mys hrôzy je však "pecka" najmä vďaka Scorseseho brilantnej réžii a je to skutočne jeden z mála prípadov, ktoré prekonali aj originál. A za to si Martin zaslúži veľký potlesk.(30.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace