Pro mě osobně možná ještě o něco lepší film, než původní snímek z roku 1962 s Robertem Mitchumem a Gregory Peckem (oba se objeví i v tomto filmu), protože mi přijde, že zde je potenciál filmu naplno využit a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Tady vše šlape naprosto perfektně, od hudby přes kameru, až po výbornou režii či herecké výkony a v některých pasážích má snímek i dobrou hororovou atmosféru. Vše však zastíní svým výkonem Robert De Niro, který se stal dokonalým ztělesněním psychopata Maxe Cadyho, podává skvělý výkon a působí opravdu děsivě. Martin Scorsese je Bůh, takhle má vypadat filmový zážitek.(9.10.2010)

Pokud se o Scarface říká, že stojí a padá s geniálním Pacinem, tak to samé podle mě platí s Robertem De Nirem u Mysu hrůzy. Tedy až na malou maličkost; totiž že Zjizvenou tvář považuji i v řadě jiných ohledů za mistrovsky zvládnuté dílo. Možná nemám nastavenej smysl pro horory, ale když závěrečnou půl hodinu honí několik postaviček maniak s pistolkou v ruce mající snad deset životů, začne mě to prostě nudit. A nečíst Martyho jméno v titulcích, občas mě ani nenapadne, že za tím ten borec, kterej natočil Taxikáře nebo Casino, stojí. Taky z nějakýho důvodu naprosto nedokážu vystát Nicka Nolteho, který v Mysu hrůzy hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Ale dost negativní kritiky. Je tu totiž taky Juliette Lewis, jejíž patnáctiletá dívka se skutečně pohybuje v mezích uvěřitelnosti, a hlavně Robert De Niro. Jak strhující postavu umí on vytvořit, to snad ani není možný. Celou dobu si s váma dokáže hrát; pět sekund si sedne na plot a budete se ho bát, jednou se usměje a na vše zapometene. Jeden příklad za všechny; když se asi v polovině filmu baví s Danielle o knihách, má tak neuvěřitelně charismatický a podmanivý náboj, že za a) začnete pochybovat o jeho vině, za b) nejradši byste ho poznali osobně, za c) závidíte Danielle, když ji políbí, za d) budete ho považovat za vzdělaného kultivovaného znalce umění, za e) budete mu fandit. (Nehodící škrtněte.) A to přitom neuplynulo ani půl hodiny od té doby, co s podobnou vervou přímo před vašimi zraky zmrzačil a znásilnil jinou ženu. Jo, Bobby, seš borec.(2.4.2008)

Ze všech vynikajících rolí je pro mě pokérovaný Max Cady takovou třešinkou na dortu páně De Nirovy filmografie. Jak je charismatický, tak je odporný a kolik herců je schopno vzbudit tyto dva pocity zároveň? Cape Fear má vynikající gradaci, která se za zvuku vtíravé hudby valí a nabaluje jak sněhová koule. Velmi oceňuji smysl pro humor, s jakým tvůrci obsadili hlavní aktéry původního Mysu hrůzy - Roberta Mitchuma, který hrál Cadyho a Gregoryho Pecka v roli štvance.(31.8.2005)

Že umí Scorsese vytvářet napětí, to je dávno známá věc. Horší je, že Nick Nolte a Jessica Lange si tady vybírají regulérně slabou chvíli a všechno tak stojí na bedrech soustředěného démona De Nira. Právě ve stínu jeho pomalého znervózňování nenáviděného advokáta působí závěrečná katarze na lodi klišoidně a zbytečně ukřičeně.(10.3.2007)

Hustá atmosféra, skvelý De Nirov výkon a zaujala ma však vtedy ešte 17ročná Juliette Lewis dnes známa aj z filmov Od súmraku do úsvitu, Kalifornia alebo Takí normálni zabijaci. Mys hrôzy je však "pecka" najmä vďaka Scorseseho brilantnej réžii a je to skutočne jeden z mála prípadov, ktoré prekonali aj originál. A za to si Martin zaslúži veľký potlesk.(30.5.2007)