Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Tak tohle byl hodne dobrej thriller. Scorsese se docela verne drzi originalu, ale zaroven si sceny odvypravi po svem a vetsinou lip. Hned se de v podstate na vec, zadny velky zdrzovani a film v docela rychlym tempu smeruje ke konci na Mysu hruzy. Hudba je lepsi nez v originale, kamera je vic atmosfericka a celkove je film drsnejsi. Co je ale nejvetsi plus tohohle filmu, jsou herci. Nick Nolte sice ze zacatku nic moc, ale po case se slusne rozjede, potesi ucast Mitchuma a hlavne Pecka. Jenze taky tu je naprosto dokonale odpornej a zapornej Robert De Niro, ten byl fakt naprosto uchvatnej, asi jedna z jeho nej roli. A i kdyz konec je krapet odlisnej od originalu, je lepsi a je to fakt nejlepsi cast filmu. Presto by mohl bejt ale film krapet kratsi a kdyz neni De Niro na scene, tak to misty vazne, takze jen 4*.(12.2.2007)

 • Matty
  ****

  Není thriller jako thriller. Zvlášť, když jej točí Scorsese, kterému pevný žánrový mustr slouží jako hřiště, v rámci něhož je povoleno ohýbání konvencí i testování hranic stylistických norem. Je to jeden exces vedle druhého a De Niro hraje v podstatě hororové monstrum, ale pokud máte alespoň trochu rádi Hitchcocka, ochotně tomu všemu uvěříte a na konci nebudete vědět, čí jste (resp. na čí straně je spravedlnost). 80% Zajímavé komentáře: Pohrobek, PALINO, luj(14.2.2006)

 • kingik
  *****

  Tohle je pořádně mrazivý a napínavý thriller. Od začátku až do konce vás chytí a nepustí. Režiséra Scorseseho moc nemusím, ale tady se vybičoval k super výkonu a spolu s vynikajícím hnusákem Robertem De Nirem a naprosto famózně hrajícím Nickem Noltem, který, světe div se, De Nira přehraje, i když ve scénáři to takhle zamýšleno nebylo. Dohromady je to hororový thriller, který ani po letech nezestárl a stále se dá na něj dívat. 90%(2.2.2009)

 • Mahalik
  ****

  Kdepa, žádnej Jack Barnes s detektorem lži. To já radši De Nira v téhle roli. V roli Maxe Cadyho- doutníček, karibská košile a monumentální brýle, to je vončo. Tenhle drsnej maňas si nezadá s nikým a ničím a je určitě "módní" ikonou ve všech vězeních na světě. A Robert De Niro ho zahrál tak, že nebudete chtít spát ani s bazukou pod peřinou, jak se budete bát. Vím, že pění ód na jeho triko už jsem psal nesčetněkrát, ale já si ani po dvacátý nepomůžu. Msta, yeah baby(-čko).(25.4.2008)

 • Kulmon
  *****

  Martin Scorsese je holt pan režisér. Navíc jeho dvorním hercem není jen tak někdo, ale Robert De Niro (kterého v poslední době vystřídal Leonardo DiCaprio). A tohle spojení funguje. Mys hrůzy je geniálně stupňovaná atmosféra strachu, která prostě nemá chybu. Advokát, který před lety porušil všechny kodexy a zatajil důkaz ve prospěch svého klienta, který si odseděl 14 let a teď se chce pomstít. Doporučuji sledovat v noci!(7.7.2010)

 • - Elgarta měl hrát George C. Scott, ale kvůli zdravotním obtížím krátce před natáčením odřekl a nahradil ho Mitchum. (Kulmon)

 • - Původně měl film režíroval Steven Spielberg, ale nakonec ho dohodil Martinu Scorsesemu s tím, že má Mys hrůzy šanci stát se hitem a komerčně úspěšným filmem, což by Scorsesemu mohlo pomoct při natáčení dalších filmů v budoucnu. Dokud ještě Spielberg seděl na režisérské židli, plánoval, že roli Maxe Cadyho (Roberta De Nira) dostane Bill Murray. (StarsFan)

 • - Ve filmu se objeví i tři herci z původního Mysu hrůzy (1962). Gregory Peck si zahrál Codyho právníka, Robert Mitchum, který hrýl původně Cadyho, si v remejku zahrál Elgarta. Martin Balsam hrál ve verzi z roku 1962 Marka Duttona, v této verzi soudce. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace