"Dobrá, tak já se přiznávám. Šlohnul jsem to já. Valník je ve vestě, cement jsem dal do náprsní kapsy. Všechen se tam nevešel, dva pytle jsem vodsypal do peněženky." Škoda, že se druhý Šéf neobešel bez toho úvodu nataženého na tři čtvrtě hodiny, protože byl až na pár světlých výjimek nezáživný. Jakmile ale Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová rozjeli podfuk s bytem, najednou to bylo o tolik, o tolik lepší. Jen mě docela mrzelo, že Karel Heřmánek tentokrát dostal jen malou roli, a doufám, že se to v příští části spraví.(1.1.2016)

Druhý díl z pěti šéfovských komedií shledávám jako o něco slabší než první, avšak i tak je velmi zábavný a Šéf Pepan naprosto dokonalý. P. Nárožný skutečně naplno projevil svůj komediální talent. Film přímo navazuje na první díl série a začátek se tedy odehrává na Moravě u velmi prapodivné rodiny, kde je Pepan zajat. Přestože i zde je mnoho vtipných momentů, druhou část, kdy se P. Nárožný a J. Bohdalová, pustí do bytových podvodů, hodnotím jako lepší. Za velmi nepovedený a neelegantní však považuji přechod mezi těmito dvěma částmi. Takovýto druh nenáročných komedií podpořený skvělými hereckými výkony se mi opravdu zamlouvá.(17.9.2012)

• Radek99

Komunální satira o rozkrádání socialistického majetku naroubovaná na krimikomedii o podvodníčcích, to vše v unylém televizním formátu. Tahle zábava není ani tak normalizovaná, jako spíš nevtipná a hloupá, protože nejvíce ze všeho připomíná pásmo volných skečů z nějaké teleestrády. Kdyby se šéf s tváří Petra Nárožného nevrátil, vůbec nic by se nestalo...(13.6.2011)

• pytlik...

Bohužel, téměř půlka filmu rozvíjí nejpřitroublejší a nejméně reálnou dějovou linku z prvního dílu, tj. nahánění Nárožného Krečmerovou. Snímek také nepřináší nic nám poučení chtivým, kteří toužíme po kariérním zvratu a poohlížíme se po jiných oborech, které víc sypou, protože Nárožný je bohužel spíš takovým průkopníkem slepých uliček. Člověk si tak říká, že "mazaného podvodníka" by mělo v první řadě napadnout se nějak líp maskovat, pouhé nasazení brýlí určitě nepomůže, protože ho prozradí výrazné druhotné pohlavní znaky, tj. pleš a knír .(8.10.2015)

• Tuax

O něco horší než první díl. Zábavná pro mě byla hlavně první polovina na vesnici, která měla své kouzlo. Scény po návratu do Prahy a zvláště pronájem byl zbytečně zdlouhavý, bez náboje, bez vtipu, jen zdržoval přicházející obrat v příběhu. Jinak Petr Nárožný na mě opět působil na svou roli přestárle, ale podvodníkům přeje živnost asi kdykoliv, jde o šarm, který on v tomto filmu, tedy jeho postava plně využívá. Jiřina Bohdalová mi byla nesympatická už dříve, ale zde už má teda pěkně odstrašující fazónu.(28.5.2011)

• - Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Vedrovice, na dálnici D1 u Hvězdonic, na dálnici D1 u Hustopeče. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)