Reklama

Reklama

Tři podvodníčci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) se vracejí na scénu. Pepan se nedobrovolně ocitá na Moravě a zažívá tu pravé peklo, dokonce ho budoucí příbuzní nutí pracovat! To by ale nebyl Pepan, aby se nepokusil o nějakou levotu. Když se mu konečně podaří uprchnout z lůna rodiny, připraví výborný plán – podvod s pronájmem bytu. Jenže tentokrát se nechá napálit on sám. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (47)

donkocicak 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejzdařilejší díl z pentalogie o šéfovi. První díl Šéfe, to je věc, mi přišel jako nemastná nudná komedie, Šéfe, vrať se se mi naopak velmi zalíbilo a když jsem se dověděl, že dílů je celkem pět, s napětím jsem očekával každý další. Už jen kvůli Petru Nárožnému to stojí za to, vynikající český herec a komik. A scéna s Jiřinkou Bohdalovou, kde předstírají manželský pár a nabízejí podvodem byt k pronájmu, je excelentní. Tohle je ložnice, manželčina chlouba, pýcha, dveře jsou vlevo jako v Monte Carlu :) ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Další pokračování šéfovské pentalogie těží, jak se zdá, už jen z vytěženého nápadu. První polovina, odehrávající se kdesi na moravském pomezí, simuluje satiru, neobratnou, pitvořivou a veskrze primitivní, na lepší časy se blýskne teprve s příchodem nové postavy hrané Jiřinou Bohdalovou, která v tandemu s vynikajícím Petrem Nárožným připraví divákům malou groteskní lahůdku: rafinovaný podvod s pronájmem (cizího) bytu. Nic jiného tu, žel, není. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Druhý díl série začíná na Jižní Moravě, kam Pepana v předchozím díle unesla vypečená rodinka s dcerunkou Anežkou, kterou chtějí s Pepanem oženit. Pepan musí začít pracovat v místním skladě, kde zjišťuje, že jeden z bratrů Anežky tam krade. Sám zkouší svými podvody vymáhat peníze na sousedce nebo na servírce v městské hospodě, protože v rodině, kde je držen, dostává 15 korun na den a večer ho tatík Anežky (geniální Vladimír Hrubý) vždycky šacuje a schovává mu hadry, aby v noci neutekl. Tohle je fakt šílená absurdnost a já z toho pláču smíchy. Po pár týdnech se přece jen Pepanovi podaří utéct zpět do Prahy, kde najde svoji partu - Járu a Marcelu a připravují kšeft století. Přidá se k nim neznámá ženská Barbara, která je nakonec zase o všechno obere. Tenhle díl je pro mě asi nejlepší a každý, kdo má rád humor Petra Nárožného musí tuto Šéfovskou sérii milovat. Tak jako já. A musím zmínit ještě postavu Karla Heřmánka jako slabomyslného Járy, jehož role se dá řadit po boku jeho životních postav, jako jsou třeba Popr ze Smrti krásných srnců, Fešáka Huberta nebo Lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty. Tohle je největší vůl, jakého jsem na filmovém plátně v české komedii kdy viděl :D. Hudební skladatel Vadim Petrov se odpoutal od pohádkových motivů a složil řádnej akční bigbít :). Pro mě jsou Šéfové kultovní pentalogií, u které se vždycky dávím smíchy!! ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Dobrá, tak já se přiznávám. Šlohnul jsem to já. Valník je ve vestě, cement jsem dal do náprsní kapsy. Všechen se tam nevešel, dva pytle jsem vodsypal do peněženky." Škoda, že se druhý Šéf neobešel bez toho úvodu nataženého na tři čtvrtě hodiny, protože byl až na pár světlých výjimek nezáživný. Jakmile ale Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová rozjeli podfuk s bytem, najednou to bylo o tolik, o tolik lepší. Jen mě docela mrzelo, že Karel Heřmánek tentokrát dostal jen malou roli, a doufám, že se to v příští části spraví. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Pepan chudák někde v Pavlově nebo Dolních Vestonicích nebo tam někde mezi chasníky... stejně jste po vesnici rozhlásili, že jsem bývalej klifton... Jak se jen vyvléct ze svatby a dostat se zpátky do Prahy? Na scénu přichází nová postava Bohdalka, které celou trojici při falešném pronájmu bytu slušně oškube a i s prachama zmizí. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (6)

  • Jára (Karel Heřmánek) si nese nákup v krabici s označením ETA 11 55. Jednalo se o elektrický kontaktní gril, ve své době šlo převratnou novinku, tedy alespoň na pultech socialistických obchodů. (sator)
  • V restauraci v Mikulově lze zahlédnout na tabuli nabídku dne i s cenami: Guláš – 6,40 Kčs, Svíčková – 12 Kčs a řízek – 17,40 Kčs. (sator)
  • Na konci předchozího filmu Šéfe, to je věc! (1982), říká v Praze otec moravské rodiny (Vladimír Hrubý), že: „Víc se nás do auťáku nevešlo,“ a poté jednomu svému synovi (Miloš Vávra): „Ty pojedeš domů vlakem a tady Pepíčka Marečkovic si posadíme k nám do auťáku.“ Na začátku tohoto pokračování ale členové moravské rodiny i s donuceným Pepanem (Petr Nárožný) jedou zpět domů na Moravu ve dvou vozech a všichni tři bratři. (Ganglion)

Reklama

Reklama