Šéf podruhé a opět báječná podívaná, která přímo navazuje na první díl. Musím uznat, že rodinka "mafiánů" ve svém prostředí ztratila trochu svoje tajemné kouzlo z prvního dílu. Nicméně některé scény z venkova byly opravdu povedené. Snažit se předělat notorického podvodníčka v podání Petra Nárožného se, ale nepovede každému a přísný režim, který mu jeho nová famílie stanovila mě velice pobavil. Nejlepší část filmu začíná návratem do Prahy a shledání se svojí bývalou partou. Karel Heřmánek v roli jednoduchého trouby je neodolatený, některé jeho hlášky jsou geniální. Navíc do filmu přibyla nová posila v podání Jiřiny Bohdalové, která celému filmu dodala správně kouzlo a její role nadělala pořádnou paseku. Nutno říct, že možná jednu z nejvtipnějších z celého filmu. Na to, že se jedná o pokračování televizního filmu má film výborné tempo a po celý film jsem se bavil a mnohé scény byly bezchybné. Rozhodně se jedná o povedené pokračování série s neúspěšnými podvodníčky. "Kde je ta tvoje Liduška, byla tady seděla na gauči a kde je ten gauč.." Moje hodnocení filmu 80%(4.7.2011)

Pro mě nejzdařilejší díl z pentalogie o šéfovi. První díl Šéfe, to je věc, mi přišel jako nemastná nudná komedie, Šéfe, vrať se se mi naopak velmi zalíbilo a když jsem se dověděl, že dílů je celkem pět, s napětím jsem očekával každý další. Už jen kvůli Petru Nárožnému to stojí za to, vynikající český herec a komik. A scéna s Jiřinkou Bohdalovou, kde předstírají manželský pár a nabízejí podvodem byt k pronájmu, je excelentní. Tohle je ložnice, manželčina chlouba, pýcha, dveře jsou vlevo jako v Monte Carlu :)(23.2.2009)

• Radek99

Komunální satira o rozkrádání socialistického majetku naroubovaná na krimikomedii o podvodníčcích, to vše v unylém televizním formátu. Tahle zábava není ani tak normalizovaná, jako spíš nevtipná a hloupá, protože nejvíce ze všeho připomíná pásmo volných skečů z nějaké teleestrády. Kdyby se šéf s tváří Petra Nárožného nevrátil, vůbec nic by se nestalo...(13.6.2011)

Mně se to líbilo úplně stejně jako ten 1.díl, možná to je mojí slabostí pro Nárožného, ten mně nezklame v žádné roli, tady byl zase perfektní.Pár scének na vsi, třeba "mytí zad" a Pepanovy melouchy jsou sice fajn ale když už se konečně dostane do Prahy, rozjede to zas ve velkém .. aneb Chceš vidět třicet klacků v pětistovkách ?...(27.3.2016)

Druhý díl z pěti šéfovských komedií shledávám jako o něco slabší než první, avšak i tak je velmi zábavný a Šéf Pepan naprosto dokonalý. P. Nárožný skutečně naplno projevil svůj komediální talent. Film přímo navazuje na první díl série a začátek se tedy odehrává na Moravě u velmi prapodivné rodiny, kde je Pepan zajat. Přestože i zde je mnoho vtipných momentů, druhou část, kdy se P. Nárožný a J. Bohdalová, pustí do bytových podvodů, hodnotím jako lepší. Za velmi nepovedený a neelegantní však považuji přechod mezi těmito dvěma částmi. Takovýto druh nenáročných komedií podpořený skvělými hereckými výkony se mi opravdu zamlouvá.(17.9.2012)

• - Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Vedrovice, na dálnici D1 u Hvězdonic, na dálnici D1 u Hustopeče. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)