Dopis pro krále

• Nizozemsko The Letter for the King (více)
všechny plakáty

Epizody(6)

Mladý chlapec musí doručit tajnou zprávu, na které závisí osud celého království. (Netflix)

Recenze uživatele Alan_Shearer k tomuto seriálu (1)

Dopis pro krále (2020)

Bylo mi jasny, ze se nedockam zadny super pecky, ale opravdu jsem necekal toto. Celej serial na me pusobi jako student, kterej se sice nabifloval mnoho dat a terminu, ale absolutne s tim neumi pracovat, nechape souvislosti a kontext. Dopis na velmi slusnej zaklad ve vyprave a filmarine, ale to je kurevsky maloooo. Ve spouste aspektech tomu chybi dotazeni, hlubsi myslenka, vice emoci. Charaktery jsou neslany nemastny. V leccem se jedna o vykradacku Pana Prstenu. A ani nemusim mluvit o tom, ze pokud se nekde sejde particka smradu / pubertaku, kteri si hrajou na hrdiny, tak to z 96% dopada opravdu spatne. No a kdyz uz jsme u tech cisel, nemohlo chybet 4% zastoupeni homosexualu a dva z hlavnich protagonistu si k sobe u ohnicku a muziky nasli cesticku, neskutecny. Ackoliv se jedna o smysleny svet, tak stale vychazi z hodnot stredoveku. Kralovstvi, rytiri, chrabrost, krutost apod, a v takovym prostredi proste neni misto pro homosexualy, statecne a nezavisle zeny nebo afroamericke rytire. Co me taky sralo, byla prace s vyvojem deje. Cela cesta s dopisem na me pusobila jak plneni nejakych questu ve wowku. Nekam jdes, nekoho potkas, neco se stane a takhle petkrat dokola. Nulova gradace. A o pohrbenym zaveru netreba mluvit. Nevim, jestli tvurci maji za lubem druhou serii (drzim se ted za koule a moc moc prosim, kluci z Netflixu, uz tuhle kundovinu znova netocte), ale nejaky vysvetleni ohledne osudu nekterych postav by taky neuskodilo. No nic, krasnych 40% a naserte si. ()