Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pajky3
  ***

  Letter for the King byl jeden z těch očekávanějších seriálů, které měl Netflix naservírovat během března. Knížku neznám, ale údajně jde o jednu z nejlepších nizozemských knížek pro mladé za poslední padesát let. A tak očekávám, že by to měla být taková slušná zábava pro celou rodinu. Je třeba si od začátku přiznat, že nejsem úplně cílová skupina a spíš než porovnat s Game of Thrones či Witcherem je tohle patří spíše do kategorie seriálů jako Merlin nebo Once Upon a Time. Snad ještě víc zaměřené na mladší publikum. A pokud něco takového přijmete, tak věřím, že vás čeká slušných šest epizod. Příběh mladého Tiuriho, který se snaží zavděčit nevlastnímu otci a následovat rodinnou tradici, se vlastně rozbíhá až v závěru první epizody. Není to sice kdovíjak originální a určitě vám bude připadat, že už jste tohle nebo tamto někde viděli. Na druhou stranu to má slušné efekty a za těch šest epizod uteče v rychlém tempu. Takže jestli hledáte rodinnou zábavu, tolik možností zase není a Dopis pro krále tak možná bude stát za zvážení.(22.4.2020)

 • shaacul
  ***

  Lepší než byl Zaklínač, to ale není příliš vysoká laťka. Krásné exteriéry z Čech a Nového Zélandu. Příběh jednoduchý a jasný, protože je to určeno primárně pro děti tak za mě ok. Oceňuju i to, že příběh je v podstatě uzavřený. Trochu mě chybělo větší uvedení do děje, stačila by postava učitele a 5 minut v první episodě, něco o královstí, o Šedých a Červených jezdccíh atd., takhle jsem v podstatě spoustu věcí nepochopil až do konce. Co, na dětskou fantazy, přebývalo, je opět (Hello Dragon Prince) gay linka.(22.3.2020)

 • Beckett51
  ***

  Jak by řekl legrační zloděj per: "Je to takové hloupoučké." Naivní a téměř každým coulem klišoidní retro fantasy pohádka, která ve mně vyvolala hluboký sentimentální vzpomínky na (převážně) televizní fantasy tvorbu, na níž jsem vyrůstal. Je to špatný... ale nehorázně to baví. Baví to nehorázně příjemnou atmosférou, vizuálem a výpravou (což umocňuje hlavně Lotrovský prostředí), svěžíma a vesměs sympatickýma hercema, fajn hudbou, skvělou kamerou a hodně povedenýma šermířskýma soubojema (ač jich moc není). Dokonce to má pár vyloženě dobrých momentů (klášter na konci světa ad.). Jako odpočinková minisérie naprosto ideální.(21.2.2021)

 • Alan_Shearer
  **

  Bylo mi jasny, ze se nedockam zadny super pecky, ale opravdu jsem necekal toto. Celej serial na me pusobi jako student, kterej se sice nabifloval mnoho dat a terminu, ale absolutne s tim neumi pracovat, nechape souvislosti a kontext. Dopis na velmi slusnej zaklad ve vyprave a filmarine, ale to je kurevsky maloooo. Ve spouste aspektech tomu chybi dotazeni, hlubsi myslenka, vice emoci. Charaktery jsou neslany nemastny. V leccem se jedna o vykradacku Pana Prstenu. A ani nemusim mluvit o tom, ze pokud se nekde sejde particka smradu / pubertaku, kteri si hrajou na hrdiny, tak to z 96% dopada opravdu spatne. No a kdyz uz jsme u tech cisel, nemohlo chybet 4% zastoupeni homosexualu a dva z hlavnich protagonistu si k sobe u ohnicku a muziky nasli cesticku, neskutecny. Ackoliv se jedna o smysleny svet, tak stale vychazi z hodnot stredoveku. Kralovstvi, rytiri, chrabrost, krutost apod, a v takovym prostredi proste neni misto pro homosexualy, statecne a nezavisle zeny nebo afroamericke rytire. Co me taky sralo, byla prace s vyvojem deje. Cela cesta s dopisem na me pusobila jak plneni nejakych questu ve wowku. Nekam jdes, nekoho potkas, neco se stane a takhle petkrat dokola. Nulova gradace. A o pohrbenym zaveru netreba mluvit. Nevim, jestli tvurci maji za lubem druhou serii (drzim se ted za koule a moc moc prosim, kluci z Netflixu, uz tuhle kundovinu znova netocte), ale nejaky vysvetleni ohledne osudu nekterych postav by taky neuskodilo. No nic, krasnych 40% a naserte si.(21.3.2020)

 • MikyAff
  ***

  Když je mou nejoblíbenější postavou kůň, je něco špatně. Počáteční rozstřel děje a parta noviců vypadá nadějně a snad i vtipně. Jenže během dílů všechno postupně zešedne a vygraduje v posledním, kdy poražení záporáka mi přišlo pouze smutně úsměvné. Ani trochu se to nepodobá dobrodružnému příběhu, jaký bych si představovala. Hlavně, že tu je hlavní postava afroameričan, v partě je asijská holka a doplňujeme to homosexuálním zašimráním. Chjo :)(24.3.2020)

 • - Minisérie se natáčela v České republice a na Novém Zélandu. (Yardak)

 • - Napříč díly se objevuje řada českých historických památek. Jmenovitě hrady Pernštejn, Bouzov, Zvíkov, Křivoklát a Kost. Kromě toho filmaři natáčeli také hojně v přírodě Středočeského kraje. (DexMASTER094)