Víly z Inisherinu

• Velká Británie The Banshees of Inisherin (více)

Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán (Kerry Condon) a mladík žijící na ostrově, Dominic (Barry Keoghan), usilují o obnovu přátelství a odmítají ne jako odpověď. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky. (Falcon)

Pignon

Nápad od palna Boha! Rozvinutý, výborně zdramatizovaný a velmi dobře zahraný. Bezpochyby skvělý film, jenom pozitivní vůbec ne. Musím si na pár dnů zvýšit dávku antidepresiv. Ale děkuju Bože, tedy vlastně Martine McDonaghu za ten impuls k přemýšlení. Ať už v rovině prvního plánu, nebo toho symbolického, je to “nosné téma”. A aby nebylo jenom vážno, charakter obchodnice O’Riordanové pobaví univerzálně. ()

Metuje

Přestože je to artový jako prase to docela svižně uteklo a vyloženě jsem se nenudil. Překvapilo mě však to relativně vysoký hodnocení, film je maximálně průměrnej. Nějakých extra hereckých výkonů jsme se zas nedočkali. Nemůžu říct, že bych ten film úplně pochopil, ale ani mi to nevadí. Na Irsko se příjemně koukalo, přízvuk byl trochu otravný a místy působil přehrávaně, ale oni tak tak asi prostě mluvili. Rozhodně si nemyslím, že to je natolik silné, aby to dostávalo ceny, ale budiž, to mi nepřísluší hodnotit. Mám spoustu otázek, skoro žádný odpovědi, není to rozhodně ani vtipný, ani děsivý. ()

navel

vyvolové, po 14 letech sem zase dostal výbornej nápad na film, dva kámoši už kámoši nejsou, jeden se bude kvůli tomu mrzačit, druhej je debil, bude to mít dvě hodinny a stejně dostanu 3 Oscary a všichni si sednou naprdel ()

vladi3

Ajaj... Mame feel good movies a potom feel bad movies... A toto je jeden bad... Solidne styri, za neskutocne herecke vykony, komornu atmosferu, nadherne scenerie, skvelu hudbu a par forikov pre ozaj ciernohumoristov... ()

Vaisak

Takový “lehký” námět a takováhle pecka. Toto jsem vážně nečekal. Brilantní herecké výkony a hlavně…dokonalý scénář. Za mě 5* a nejlepší nominovaný film na Oscara. ()

Raziel811

Čekal jsem něco podobného jako bylo "V Brugách". Nemohl jsem být dál. Ze začátku relativně zajímavé lehké drama, které dostane mnou nečekaný spád a hutná atmosféra by se dala krájet. Není to film pro masy a asi ani do kin. Ale jako herecký koncert ústřední dvojice doprovázený zajímavým prostředím a extrémně nepochopitelnou angličtinou, je to více než fajn. ()

Awer

Čekání na Godota v ještě irštější verzi. Dva muži neunikají, každý po svém, nevyhnutelnému NIC, v němž - jakkoli nechtěně - jsou spolu. Tahle existenciální linka dominuje, ke konci za cenu faktické nevěrohodnosti, nicméně dojmově se také díky tomu člověkem dokáže provalit jako tsunami. Technicky vzato: humor je dost nečastý, aby nebyl levný, dvakrát za film nadskočíte leknutím (pokud jste dost spooky) - skvělá postžánrová patina a zde také realističnost. Možná malinko film pro ceny, ne diváky. Tvrdohlavě svůj; ale kvalita. ()

hanca.uh

Pecka!!! Nenechte se zmást rádoby jemně pohádkovým názvem, bo samotný příběh je kvalitní syrový počin jak režiséra, tak úplně všech herců. Skoro 2 hodiny promítání v kině ani trochu nevadilo, naopak. Doporučuji nejn artovým divákům. ()

MoziMedve

Po prvním dokoukání filmu úpřimně nevím jak tento film hodnotit. Snad v budoucnu až se to uleží, tak zde hodnocení naleznete. Nicméně šel jsem do toho s tím, že film v Brugách miluji a tohle je stejný režisér, stejný herci v hlavních rolích a je to v Irsku, což mi je taky blízké. Inu, toto rozhodně nebylo v Brugách 2. Natočené je to nádherně. Záběry jsou dechberoucí. Dále humor, ač je užíván střídmo je vynikající a rovněž herecké výkony jsou vynikající. Nicméně po dokoukání filmu jsem pořád zmatený, a asi mi tam něco uniklo nebo jsem to prostě nepochopil. Každopádně se na tento film mnohem raději podívám znovu než na Všechno, Všude, Naraz o kterém si oskarový výbor myslí, že je ve všem lepší... P.S. To, že jde o zcela smyšléný fantasy příběh Vám musí být jasné z faktu, že během filmu, v IRSKU ani jednou nezaprší.... ()

gogo77

8/10 ... ked som videl trajler prvy krat, povedal som si, ze tak toto neeeeeee   cele zle ...ale v kine som ako doma a tak som ho videl este asi 50krat a zrazu ma to oslovilo ... takze po premiere mozem len a len pochvalit ... uzasny Colin Farrell ktory zahral dedinskeho naivneho trula dokonale a este lepsi Barry Keoghan, ktory hra vlastnym otcom zneuzivaneho idiota v dokonalej ciernej komedii o nicom... v podstate ide o pribeh ludi, ktori sa rozrpavaju o tom, preco sa nerozpravaju .... doslova .... kedysi najlepsi kamarati sa z nicoho nic prestanu bavit, teda aby som bol presny, jeden s druhym a ten druhy nedokaze prijat ziadne argumenty na to, aby sa uz viac nepriatelili ...vyvrcholi to az tak, ze ten ktory sa rozpravat nechce mu povie, ze ak ho neprestane otravovat, tak si zakazdym odcvakne prst a prinesie mu ho .... no a ja len prezradim ze nezostane pri jednom .... absurdita sa strieda s uplnym sialenstvom az kym... (2 body som stiahol za trosku zbytocnu dlzku) ale inak som sa uchechtaval a bol zvedavy co sa este nude diat pocas celeho filmu ()

Marcecek

Nechápem ako tento film nepremenil ani jednu z nominácií na Oskara, či porotcom vadil artovejší prístup alebo zasadenie deja. Nič proti Všetko, všade atď... ale Víly z Inisherinu si sošku zaslúžili. Film sa odohráva v Írsku, 20. roky 20. storočia, no vlastne na konci sveta. Hlavnú postavu tu okrem Colina Farrella a spol. hrá aj chladná, melancholická a panenská príroda, ktorá dotvára celkový tragikomický dojem z filmu. Majstrovsky režisérsky a scenáristicky zmáknuté, herecké výkony nielen hlavných postáv na top úrovni, krásny vizuál, hudba. A celé je to postavené na tom, že sa jeden depresiami podlomený kamarát zriekne toho druhého, a ten to nemôže pochopiť. Celkovo vysoko kvalitné konverzačné dráma s prvkami čiernej komédie. Vrelo doporučujem a škoda tých Oskarov. ()

gonzo

Divácky překvapivě přívětivá konverzačka, která ubíhá tak akorát a na rozdíl od přechozího McDonagha nestaví na vrstvení absurdit, ale na pozvolném prohlubování ústřední zápletky. Argumenty a frustrace obou stran sporu jsou uvěřitelné a film je zábavný i bez toho, aby v tom člověk musel hledat nějaké podobenství. ()

Bedro

Ach, to čo bolo za prehajpovanú nudu? Nádherná krajina, famózna kamera, ale inak dvaja nesympatickí sedláci, čo jeden druhého otravuje, a (SPOILERY) ten mu za to posiela prsty jak kapitán Iglo. Akurát ich nežerú deti, ale iba smutný somárik, a aj sa mu to stalo osudným. ()

Holly_Molly

Dvouhodinová reklama na Irskou krajinu, do který McDonagh narval fantastický herce a rádoby zápletku, aby nikdo nepoznal, že je to reklama na Irskou krajinu. ()

Lupas888

Po výborných 3 bilboardech kousek za ebbingem jsem si jméno Martin McDounagh zapomatoval, a rozhodně jsem toho nelitoval. Jeho další film je něčím velice výjmečným. Víly i Inisherinu jsou krasné po všech stránkách. Skvělá hudba, výborná kamera prostředí, ale hlavně příběh a herci. Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon či Barry Keoghan hrají naprosto skvěle. Nejdůležitějším na tomto filmu je ale ten příběh. Příběh o Dvou kamarádech na malém irském ostrově, kde jeden z nich přátelství ukončí a druhý se ho snaží získat zpátky přesto že prní nechce. Velice velice silný film s kvalitním koncem. Třesničkou na dortu je poté už jen ten skvělý irský přízvuk všech herců. Opravdu skvělý film ()

jizvoun

Tohle mi absolutně nesedlo. Prostředí fajn, nádherné scenérie, herci by taky ušli, ale absolutně jsem nepobral, o čem to vlastně bylo a dokoukat se mi to podařilo až na potřetí. ()

motyka52

Film o přátelství, které zdánlivě skončilo, ale ve skutečnosti je tak silné, že vydrží úplně vše. Krásný mix žánrů - od (černé) komedie přes drama až někam k thrilleru nebo snad pohádkám. Ať se zrovna na obrazovce odehrává cokoliv, tak není pochyb o tom, že chemie mezi Farrellem a Gleesonem funguje stejně dobře v Bruggách jako na odlehlém irském ostrově. Který je mimochodem úchvatný. ()

Martyrium

Veľmi záleží..... A to opäť..... V akom rozpoložení a nálade budete tento film sledovať. To však nemení nič na fakte, že ide o nadpriemerné a originálne dielo. Pán režisér sa tu trochu inšpiroval Mallickom, ale našťastie si zobral len to dobré. Trailer veľmi zavádza a celé to z neho pôsobí dynamickejšie a vtipnejšie, co je na míle vzdialené realite. Poetický záver je zakončený v štýle Inception a ta jednoduchosť života by sa dala aj krájať. Milujem to. Zapamätateľné: Výkon Farrella, Keoghana a Condon, bezpochyby... ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou