Reklama

Reklama

Epizody(14)

Obsahy(1)

Kdo doopravdy řídí náš stát. Kdo řídí ty, kteří tvrdí, že něco řídí. Malá kancelář uprostřed Prahy je skutečným centrem české politiky a její šéf nejmocnějším mužem republiky. Zkrátka co Mohamedu Mekka, to Čechu Blaník! Antonín Blaník. Profesionální lobbista, který si na dlouhé řeči nepotrpí, problémy řeší rychle a bez odkladu. (38film)

(více)

Recenze (16)

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* Tonda Blaník se zase rozjíždí a šije kolem sebe stále dost ... uvidíme zda mu nedojde dech. Začátek byl slabší, ale 3. a 4. díl byly bezva, takže zatím ho podpořím 4 hvězdami a budu pečlivě sledovat dál. Další díly už nějak moc nebaví, koronavirus negativně zapracoval, takže snižuji známku a doufám, že se časem vrátí s něčím zajímavějším. Nejspíš nemá cenu sledovat, aby tenhle seriál zbytečně nezkazil reputaci původní Kanceláři. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Po 4 dílech - zatím slabší, než Kancelář Blaník, asi hlavně proto, že první díl je zmatené shrnutí přeskočené sezóny a další dva (DPH na pivo a Karanténa) byly evidentně spíchnuté dost narychlo, aby reagovaly na aktuální situaci. Čtvrtý díl už ale jede naplno, doufejme, že to vydrží. Snad s dalšími díly nebudou tolik spěchat. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Po devíti dílech zatím zklamání. Působí to, že si daný sponzor, uváděný v titulcích, zřejmě zastesknil, že už není Tonda Blaník, tak si ho zaplatil, a tvůrci museli hned vyběhnout na plac vytvářet nové díly. Díly v karanténě jsou zatím to nejslabší, co Blaník přinesl, tady měli tvůrci zareagovat tím, že sérii přeruší, a ne dělat skype formu pořadu, která nefunguje. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

První díl je vlastně takový teaser na věci budoucí. Snad do toho zas pořádně šlápnou..Materiálu je bohužel pořád mraky. EDIT: Bohužel nešlápli. Skočila jim do toho karanténa a muselo se točit na kameru na záchodě...a strašně to Blaníkovi uškodilo. Navíc ten fakt, že má Blaník všechna čísla na důležité lidi v telefonech, začalo být strašně laciné. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Většinu zemí krom banánových republik a to dokonce těch s demokratických zřízením neřídí prezidenti, premiéři ani ministři. Řídí ji lidé, kteří tyto lidi řídí. Velká Británie tam má například svého Humphreye Applebyho no a my svého Tondu Blaníka. Myslím si, že Markovi Danielovi tuhle roli už nikdo neodpáře a je mu ke cti, že Tondu dává opravdu nadšeně, dokonce si ho užívá. Ačkoliv díly s jistou setrvačností reagují na aktuální domácí politickou a někdy i světovou situaci, mají často větší výpovědní hodnotu než například zpravodajtví naší veřejnoprávní televize :-). I když si z lecčehož dělá parta scénáristů srandu, možná leckdy opravdu kloužou okrajově po hranici skutečné reality :-) ! Mez skutečnou blbostí našich některých politiků a scénářem s absurdními zápletkami, nemusí být totiž až tak velký rozdíl... Blaník má jedinou chybičku. Časem jeho humor, jeho apel i satira nutně vyčpívá... Doba se mění a témata překrývají nové události. Zatímco u Jistě pane premiére a Jistě pane ministře dnes šlověk až žasne jak je ta byrokracie a to aparátničství stále i po 40 letech stále stejné, nevím jak bude působit sledování Blaníka za 40 let a zda to bude působit stejně. To ale není chyba tvůrců. Tak to prostě je. Rozhodně je to však věrný otisk doby i toho co si většina z nás má stále potřebu demokraticky volit... Dávm za 5 párů luxusních polobotek! * * * * * ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Od 5. epizody bylo natáčení ovlivněno zákazem vycházení v době pandemie koronaviru. Herci a tvůrci tak nemohli natáčet v ateliérech a každý z herců tak natočil svou část ve svém domovském prostředí. (fabecc1222)
  • Ve scéně, kdy Tonda (Marek Daniel) telefonuje se svoji matkou, si pozorný divák může všimnou toho, že Tonda drží svůj iPhone obráceně. Tedy sluchátkem k ústům a mikrofonem u ucha. (Skarface)

Reklama

Reklama