Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Chrustyn

Velice povedená akční kriminálka s výborným Douglasem, kterému role drsného poldy, mstící se za smrt přítele dokonale sedla. Je sice pravda, že akce klidně mohlo být více ale i tak se jedná ve svém žánru o nadprůměr. ()

LaciLC

Na úvod sa musím priznať, že som netušil, že to natočil Ridley Scott. Chýbali tu jeho obvyklé filmárske črty, ale k filmu. Páčil sa mi, aj keď mám jednu výhradu. Na svoju pomerne veľkú dĺžku obsahuje film niekoľko vyložene nudných pasáží. Inak sa jedná o výborné akčné krimi s kvalitnou dvojkou Douglas-Garcia. Určite sa na to ešte niekedy chcem pozrieť a ak mám pravdu povedať dlho som sa rozhodoval medzi *** a ****, takže opäť volím kompromis ***a 1/2. ()

korbitch22

Tak na týhle kriminálce se vydatně podepsal zub času.Rádoby drsná a temná krimi má díry ve scénáři dlouho zrajícího ementálu a místy působí až nechtěně parodickým dojmem.Tenhle film jsem nikdy moc nemusel a dnes sem si ho po letech připoměl,no film dobrý leda na to,abyho dávali uprostřed noci na Baranndově.Těžko uvěřit že ho režíroval Ridley. ()

classic

Kostrbaté 80. roky, britského vizuálneho mága, Ridleyho Scotta, keď nakrúca príliš - nezaujímavé snímky pre publikum, ktoré sa na ne, nehrnie, ukončuje práve filmom - Black Rain s poistkou - Michaelom Douglasom, čerstvým držiteľom oscara za hlavný herecký výkon, pričom už jedného zlatého plešivca má, ako producent, Prelet nad kukučím hniezdom. Sekunduje mu Andy Garcia, ktorý si pripísal, prelomový film - Nepodplatiteľní. Tak, dá sa povedať, že so Scottom, to nevyzeralo ružovo, určite títo dvaja páni boli v lepšej pozícii ako on. Japonská mafia - YAKUZA, tak tej budú na stope, dvaja new- yorskí detektívi s prepožičianím tvári - Douglas / Garcia, najprv doma vo svojom rajóne, kde dolapia nebezpečného hrdloreza - Sata, toho majú za úlohu, eskortovať do Japonska, kde sa na letisku, prihlási falošná polícia, a tak im utečie, teraz sú ako hlúpi, pomáha im miestny policajt - Masahiro, či Spielbergová žena - Cate Capshaw, ktorá stojí za to. Snažia sa nájsť Sata, ale do popredia sa tlačí - yakuza, ktorá obchoduje so Satom, ohľadom faľšovania peňazí, pričom Nick Conklin ( Michael Douglas ), bude mať šťastie, lebo jeden ochotný boss, mu podá pomocnú ruku. Sám v cudzej krajine, čelí vplyvom, ktoré sú nevyspytateľné, treba si všímať okolie. Buddie movie, ktorý nie je od veci vidieť, aj sa to oplatí, najmä Douglas sa snaží o stošesť, k tomu pridám dynamickú hudbu Hansa Zimmera, či samotný rukopis režiséra, ktorý nenudí, a tak sa v konečnom dôsledku jedná o príjemnú jednohubku, ktorá slušne pobaví, ale REPETE by som znovu dal, až po X Y - rokoch... Ale neľutujem, že som to videl, bol som zvedavý, viac - menej, slušná porcia napätia, ... ()

jojinecko

Vcelku neoriginálny scenár vyťahujú z priemeru dobré herecké obsadenie, réžia Ridleyho Scotta a skvelá hudba Hansa Zimmera a tvoria tak určite nadpriemerný klasický old school krimi "buddy-movie", aké sa už bohužiaľ netočia:) ()

Roman.Ticka

Akční film působí poněkud ohraně, protože podobný děj, skoro stejnou zápletku a její způsob řešení, už bylo x krát viděno a v různých kvalitách. Bohužel je pak těžké si uvědomit, že tento fílm patří k těm průkopnickým poplatným své době vzniku. Jako fanoušek akčního žánru a pánů Douglase i Garcii nemůžu jít níž a ani nechci.:-) "Doufám, že aspoň jeden šikmookej umí blafnout anglicky." A ještě mě zaujala vizionářská věta, která o dvacet let předešla dobu: "Teď je v Americe dobrá jen hudba a filmy." Musím jedině souhlasit, není nad bezkonkurenční továrnu na sny! ()

anais

Těžko říct, jestli jsou horší dva buranští Američané v Japonsku, nebo Japonci, kteří bez těch dvou nejsou schopni nic vyšetřit... Douglas i Garcia mě svou suverenitou opravdu hodně štvali, a fandil jsem Japoncům, kteří se před těmi Američany stejně vždycky sehnuli...Takže z pohledu scénáře je to velká bída. ALE - vizuálně je to Scottův druhý Blade Runner! Neony, kouř, fantastické svícení připomínající už zmíněné scifi a film noiry. Krom toho parádní důraz na industriální krajiny, které se stávají hlavním leitmotivem většiny filmu. Prostředí je vykresleno spíš jako koláž a chaos prvků, není tu důraz na konkrétní monumenty, které by jednoduše popsaly Japonsko. Hlavní důraz se klade na atmosféru, a každý záběr se tomu podřizuje. Je to potvrzení, že Ridley Scott je spíš obrazový než příběhový režisér, a také, že v 80.letech byl prostě na vrcholu. Za ty krásné obrázky 4 hvězdičky a rád se podívám znovu. Za příběh by to byly tak 2. ()

honajz

Neuvěřitelná slabota. Macho Douglas by si neškrtl jako polda ani v USA, natož Japonsku. On je ostatně celý film hodně nelogický - třeba na začátku si přebírá jedno dítě, a pak po něm není ani vidu, ani slechu. V Japonsku se sice nedomluví, ale nikdy nezabloudí, vždy ví, kam jít. Spisy japonské policie prolítnou raz dva, jedno že jsou psány právě japonštinou. Mafiáni pořád okolkují, i když mají sto příležitostí se jich zbavit... Bral bych to, kdyby šlo o film s Van Dammem nebo Seagalem, ale u velké produkce, Ridleyho Scotta a Douglase? No tak! Pár hezkých kameramanských záběrů, ale to je asi tak všechno. Film naprosto bez napětí, bez zajímavější a hlubší linky (třeba ve srovnání s Rokem draka) a s naprosto plochými postavami - včetně té čínské herečky, kterou vzali pro japonský film kdoví kde. ()

J.Connor

znáte to... mlžný opary se povalují po neonových logách předních zaibatsu, technický světlo probleskuje mezi roletami, větráky rozmělňují oblaka kouře, od nabroušených katan jiskry odlétají, vlahá špína přízemních tržišť si to dává s chladem naleštěných vyšších pater a i ty ranní rozbřesky v sobě mají něco temného... po letech prostě musím zvýšit na 4, ty obrázky jsou bezkonkurenční ()

Bauer

Tak jsem si připomněl jeden starý , perfektní film!Tento film mně upoutá vždy už od sámého začátku , když Michael Douglas jede na motorce a hraje skvělá písnička I'll Be Holding on od Grega Allmana tak já sem naprosto uchvácen.Jenže pak přijde na řadu velmi dobrá zápletka a já jen sleduji a jsem uchvácen i nadále , ale opravdu od začátku až do konce , kde je velmi zajímává, ale moc dobrá rvačka v blátě.Michael Douglas hrál v tomto filmu opravdu dobře a tato role poldy , který se musí vrátit domů ( z Osaky do New Yorku ) se ctí a za každou cenu chytnout padoucha , mu padla až moc dobře.A hudba od Hanse Zimmera, to je prostě nádhera!!Tento film ja silně nadprůměrný a je škoda , že takový to film, se už nikdy nepodaří natočit !! Tento film doporučuji . ()

becki_tu

Na tohle dílko z dílny Ridleyho Scotta jsem čekal dlouho. A dočkal jsem se. A neuvěřitelně mi sedlo. Parádní kriminálka s potemnělou a ponurou atmosférou nočních ulic japonského velkoměsta, se skvělou hereckou dvojicí Douglas - Garcia a s nevyzpytatelnou japonskou mafií. Je pravda, že scénář je asi tou neslabší stránkou filmu. Hans Zimmer však složil Ridleymu parádní elekro-orientální soundtrack a i díky "exotickému" prostředí Japonska se tohle krimi může směle zařadit do solidního nadprůměru. ()

ScarPoul

Rozbeh je kostrbatý. Príchod do Japonska to ale posúva do zaujímavejšej roviny. Hlavne kvôli triu Douglas, Garcia a Takakura. Chémia medzi nimi funguje. Charakterovo sú rozdielni a každý prechádza počas filmu určitým vývinom. Od momentu, kedy Douglas uteká z lietadla a stáva sa z neho osamelý pomstiteľ, bez znalosti jazyka a dôležitých kontaktov je potom zvyšok filmu už len úsmevnou atrakciou. S vybuchujúcimi autami. S veľmi viditeľným dablérom v scénach na motorke a s finále, ktorého zmysel mi možno trošku uniká. Určité motívy(hlavne tie zo začiatku) necháva film nedoriešené a práve tento nevyriešený problém tomu výrazne podkopáva nohy. Ale aj napriek tomu dávam 4*. Tá hodina uprostred je totiž naozaj výborná. ()

5150

"Jsem zvyklý na pusu, než mě někdo začne jebat." Nick Conklin____Příběh - zápletka, písničkový doprovod, hlášky, záporák a samozřejmě drsný Michael Douglas v hlavní roli, to všechno nemělo chybu. Prostě další povedený akčňák konce 80. let. ()

Tommassi3

"Vidíš to ??" - "Možná nemá drobný.." ;) Tak tenhle svůj divácký dluh vůči Scottově filmografii bych si klidně milerád ponechal třeba i napořád, protože nablblý, jakkoli chlapácky nahláškovaný, Černý déšť platí v důsledku jen za slabý kalkul ždímající vizuál skvostného Blade Runnera, a navíc i ukázkový protipól kupříkladu Posledního samuraje.. Černý déšť, tahle Ridleyho žlutá díra ve sněhu, jen dokládá, jak často si tenhle výtečný režisér vybírá špatné scénáře.. ()

Terva

Tohle jsem dlouho odkládal, ale teď když jsem to viděl, nevím proč jsem se toho bál. Dobře natočený akční krimi, herecké obsazení dobré, hudba průměr a scénář také ujde. ()

JohnCZ

Na jednu stranu neopakovatelná atmosféra přelomu 80. a 90. let v podobě ponuré krimi, které se dneska už netočí, se stylovým drsňáckým poldou a zajímavým zasazením do Japonska. Na stranu druhou tuctový scénář a ono zmiňované drsňáctví Douglasovy postavy, které vůči japonské kultuře vyznívá občas hrozně buransky. ()

corpsy

To, čo stráca táto kriminálka na príbehu, si dokonalo vynahrádza na vizuálne opulentnom poňatí. Proste snímok svojho režiséra. Ináč tuctová vecička. ()

seeker23

Někde mezi 2 a 3 hvězdami, některé záběry jsou fakt pěkné, půl filmu vypadá jak Blade Runner (což ovšem nevím, jestli je plus). Ale je to zároveň velmi nudné, konec podivně rozvleklý a nepravděpodobný - nechtěná karikatura jakuzy a Douglas jako nechtěná karikatura tvrďáka. ()

movieband

Vcelku solidní detektivka se skvělým Michaelem Douglasem (který se mi zamlouvá od dob Fincherovi Hry čím dál víc), poutavá svým zpracováním (hlavně parádní kamerou, za kterou seděl De Bont), působivou hudbou od Hanze Zimmera a v poslední řadě vcelku dobrým dějem. Všechna tyhle pozitiva zabijí jedno velké ALE a sice, že to Scott natočil zbytečně zdlouhavé. Kdyby se ve filmu vypustily některé zbytečné dialogy, vůbec bych se nezlobil. Jinak je to vcelku solidní záležitost, na kterou se časem možná zase rád podívám. 75% ()