Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale vzrostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na dlouhých 30 let. Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Na Vás čeká úchvatně vizuálně zpracovaný příběh s nečekaným koncem. (oficiální text distributora)

souhlasic

Audiovizuální zážitek, který tiše stojí v pozadí všech Gladiátorů, Blade Runnerů a Vetřelců, potvrzující to, že Riddley Scott opravdu umí líbivé historické filmy. Soupeři nejsou uhlazený, digitálně vytvořený obraz. Jsou poctivou olejomalbou, kde si autor dal záležet na každém  tahu svého štětce. Klobouk smekám nejen před vizuální stránkou filmu, kde každá scéna skutečně působí jako obraz, ale také před jedněmi z nejrealističtěji ztvárněných soubojů s meči, které je možné na filmovém plátně vidět. ()

liebgott

Výtvarně je to udělané neskutečně , souboje jsou provedené perfektně ale s příběhem je to trochu složitější . Ikdyž je děj inspirován povídkou skvělého Josepha Conrada tak je dosti zmatečný , mě osobně to nevadilo ale chápu že je to pro někoho nepříjemné když se neustále ocitáme v jiné době kde se z poručíka postupně stane Major a pak generál pusobíto zmatečně stejně jako moje recenze ()

Polter1

Debut giganta filmovej kinematografie rozpráva naturalisticky príbeh o ľudských temných zákutiach duše. Film je remeselne spracovaný bez zbytočného balastu, súboje sú zobrazené vierohodne a stručne. Kto film nevidel nech nečíta nasledovný riadok:  myslím si ze v záverečnej scéne porazený spácha symbolicku samovrazdu skokom do priepaste. ()

KBelick

Vizuálně vypiplané dílo s celkem zajímavě napsanými a skvěle zahranými charaktery - to je pravda. Ale nezlobte se na mě - já se nudil! A to celkem dost.. Rozhodně mi u filmů nevadí pomalejší tempo, ale tohle mi připadá dějově prázdné. Film se k závěrečným titulkům šourá úplně rovně, bez zvratů nebo větších odboček, až mi to připadá, že vystřihnutím jakékoli části (samozřejmě krom úvodu a závěru) by se na výsledku nic nezměnilo... A že by byl konec nečekaný, jak se tady píše? To ani omylem.. Nějaká pamětihodná scéna se mi do hlavy taky nevryla, takže pardón, ale zaokrouhluji dolů.. 70% ()

Africanus1

Přesnější název by byl Duelanti, a ne Soupeři, ale to jenom na okraj. Příběh dvou vojáků, kteří se z malicherné půtky začali nenávidět na život a na smrt, je podán nezaujatě, jejich vzájemná nenávist působí strašně formálně a celé je to studený jak psí čumák. Práce s kamerou sice excelentní, ale zdaleka nestačí. 3* výhradně za vizuální složku filmu. ()

gizi

Trochu zklamán, očekával jsem víc. Celý film je o tom, jaký magor je důstojník, kterého hraje Harvey Keitel. 70%. ()

MariusDee

Velmi, velmi pěkné dílko, které mě opravdu bavilo sledovat. Zejména po vizuální stránce pastva pro oči. Ale to co u mne kvalitu snímku sráží, je slaboučký scénář a ploché charaktery postav:( ()

pesbara

krásný "starý" film o čestném a psychopatovi co ho pronásleduje kvůli své představě o cti, až to všechno dobře dopadne:o)poslední záběr, kde šílený a poražený Bonapartista stojí u zříceniny nad rozvodněnou řekou a nad ním se z mraků rodí paprsek slunce, to vše se skvělou hudbou, to by chtělo kino ()

Drussus

Můj oblíbený film, protáhne vás prakticky celým napoleonovým tažením na pozadí přiběhu dvou nesmiřitelných konkurentů, kteří se nenávidí samozřejmě kvůli ženě. Přes některá hluchá místa má mé doporučení. ()

toos

Viděno po letech. Stále hodně dobrý. Příběh o zvláštním pohledu na čest a jaký "povinnosti" z ní vyplývají. Ale taky nadčasová story o tom, že blbce/fanatika, kterej člověku komplikuje život, lze potkat rozhodnutím někoho jinýho, a člověk s tím nic moc nenadělá. ()

kotrlak

Děj není žádná velká pecka, ale zase znovu - stojí to za to vidět kvůli obsazení, kostýmům, výpravě a scenérii. ()

Marcecek

Vizuálne krásny historický snímok o celoživotnej rivalite 2 chlapov, z ktorých jeden psychouš, čo by neustále dueloval a druhý, ten kladný, sympaťák, obe hlavné postavy zahrané kvalitne. Ridley Scott už v jednej zo svojich prvotín ukázal svoje vizuálne majstrovstvo. Hudba miestami až ako z rozprávky, zdôrazňujem krásny vizuál a dobovú atmosféru. Hodnotenie zráža priamočiary, jednoduchý príbeh, a možno až veľmi zmierlivý koniec. Celkovo ale dobrý pocit z filmu, určite hodný doporučeniu. ()

Kritickej

5/10 O co víc jsem se těšil, o to víc jsem zklamaný. Nasnímané je to sice nádherně a výprava by sama o sobě zasloužila 5 hvězd, zbytek je ale šedivý průměr. Dva chlápci, kteří na sebe v průběhu let neustále narážejí a stále znovu a znovu svádí souboj. No a pokaždé to musí zákonitě dopadnout tak, aby mohl být souboj zase příště:-( Doufal jsem na začátku aspoň v nějakou morální nejednoznačnost, ale do 10 minut je jasný, kdo je tady ten kokot. Takže na jedno shlédnutí určitě zajímavé, ale nikdy více. ()

esnou

Viděla jsme tenhle film před lety na ČT a už tehdy mi připadal skvělý, ale teď mi přišel ještě lepší. Ono to totiž vlastně není o soubojích dvou mužů - to by na Scotta a Conrada (autor námětu) bylo příliš prvoplánové. Celý ten film je o souboji dvou přístupů k životu - idealista (Keitel) a realista (Carradine) - možná že to má reflektovat souboj dvou částí duše jednoho člověka, ale spíše bych řekla, že je to o souboji těchto přístupů ve společnosti. Samotné výsledky soubojů a jejich vývoj poměrně věrně odrážejí historický vývoj napoleonské Francie a v přeneseném smyslu vlastně každé společnosti ve stavu změny (my to máme z první ruky). Keitlova postava je něčím magická pro většinu lidí - jestli to nebude tím, že bychom všichni chtěli být jako Keitel, ale jsme spíše jako Carradine. ()

MimiXus

Nádhera jak dokáže ty padouchy Harvey odehrát! Velice mě pobavila scéna v hospodě kdy Carradineovi ukazuje frčky na znamení toho už ho povýšili a můžou se po čtvrté utkat. Harvey je jako houževnatý medvěd, který se rozhodl pomstít člověkovi, který mu vlastně nic neudělal, což na Carradineho působí zničujícím účinkem jak po stránce psychické tak především fyzické. V jeden moment mi přišlo, že se z nich už stávají přátelé (scéna v zimě) a možná se jimi i častečně stali. Bohužel zvyklost a tehdejší mravy je nutili dál bojovat dokud se to nerozseklo. ()

st.lupen

Film je opravdu fantastický zejména po vizuální stránce, i když ostatnímu také nemám co vytknout. Především práce se světlem je fenomenální! ()