Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale vzrostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na dlouhých 30 let. Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Na Vás čeká úchvatně vizuálně zpracovaný příběh s nečekaným koncem. (oficiální text distributora)

RonnieR

Ridleyho prvotina? Nuda, nuda a ešte raz nuda, síce dobre zahrané, mne osobne sa viacej páčil Carradine, ale to film nezachránilo. Niečo ako Kubrickov Barry Lyndon, 55%. ()

BGH

škoda, že filmy s ambicemi na historickou věrnost tak často pokulhají v dějové linii (např. Kapitán Alatriste). Nádherné kostýmy, skvělé souboje, pěkná kamera... jen ten děj je občas trošku rozvláčný a slouží spíš jako nitka propojující jendotlivé souboje. ()

Michaell

Film, který vůbec nevypadá na svůj věk. Když jsem na něj poprvé narazil v TV, tipoval jsem max. devadesátky, jen ten Harvey vypadal nějak mladě (i když u něj člověk nikdy neví). Pro mě spolu s Barry Lyndonem jeden z nejlepších historických filmů anglosaské provenience. ()

Smak

Nejen láska, ale i soupeření může být osudové. Drama o posedlosti dvou důstojníků napoleonské armády nás může okouzlit nejen svým dobrodružným dějem, ale i lyrickou kamerou, díky které můžete začít vnímat půvaby impresionismu. Neodolatelný je i Keith Carradine, který podobný herecký koncert předvedl až za více než 10 let v Modernistech. Nezbývá tedy než si užít toto dobrodružství na téma svoboda/osud/statečnost a zároveň v koutku duše zalitovat, že Ridley Scott neudělal více takových filmů… ()

Tempter

Kdybych to viděl dřív, myslím podstatně dřív, dal bych i čtyři a kdybych to viděl ještě o něco dřív, tak bych dal i 5. Ale splnit si sen se spolužačkou ze střední po téměř 40-ti letech... No, může to být sice fajn, ale už nejste na střední :-( Každopádně stojí za shlédnutí i po těch letech. Je zajímavé sledovat, jak si Pan režisér vytvářel svůj nezaměnitelný rukopis již od ranné tvorby. ()

MarnieR

První film Ridleyho Scotta byl pro mě velkým překvapením. Naprosto dokonale zvládnutý vizuál , na kterém je jasně patrné, že vystudoval prestižní výtvarnou školu. Neskutečná kamera s odkazy na obrazy starých holandských mistrů. Skvělá výprava a kostýmy a v neposlední řadě vynikající představitelé obou hlavních rolí. ()

honza.g

Film je skoro o ničem, historické události tvoří pozadí velmi vzdálené, životní události obou protagonistů jsou minimalizovány a divák může hloubat akorát nad podivnou zavilostí útočníka, který si výzvu na souboj (dobově akceptovaným řešením sporů) přeměnil na metodu likvidace ne soupeře, ale člověka, který se mu nelíbil. A nebo nad snad ještě podivnější nemožností "toho normálního" se té fanatické snaze o vlastní likvidaci vyhnout. Herci hrají dobře, hudba, spád, vše docela jde, ale třetí hvězda je za úžasnou kameru - skoro každý záběr delší než 3 vteřiny připomíná obraz od renesančních mistrů. ()

burg

Aneb o tom, jak ve vás může jedno setkání vyvolat nenávist až za hrob. Hodně mi připomnělo Souboj u Blood creeku. Taky pecka. ()

dalia

Vizuálně krásný film s velmi pečlivě propracovanými historickými reáliemi a kostýmy a působivým příběhem. Skvělé výkony obou hlavních představitelů. Mohu jen doporučit. ()

peproch

Historická freska, která hlavně vypráví dějiny rivalského vztahu, sleduje, kdo jej živí, čím se udržuje. První Ridley Scotta film. Jde o lidi. Ne o dějiny. Jako vždy. ()

Falanx

98%. "Ve střehu!! Ve střehu Pane!... Buďte vždy ve střehu!...Ne všichni se chovají jako džentlmeni...".xxx Hudba, kvalitní souboje a ryzí nepřátelství...Já vím, zaobírám se minulostí kinotyjátru, leč nemohu jinak. Bylo to safraportsky dobré. Ocel zvoní, srdce buší, krev kane v krůpějích...ČEST. ()

Prck4

Nádherné dílo. Má to prostě všechno. Dobrý příběh provázený léty Bonapartova tažení napříč Evropou až do Ruska, spor lehké kavalerie bez milosti, bez lítosti, idéalně až dokonce, avšak plně v rámci cti. <!SPOILER!> "Armáne, proč jste se vlastně bili?" "To ví jen on." PS. Matty vyzívám tě na duel za 3 hvězdičky! Taste svou šavli nebo vás poženu po ulici jako babu!! Renton.. Vámi bych si neutřel ani meč zakrvácený krví příznivci republiky. ()