Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

lennyd

Speciální jednotky americké armády byly vždy tvořeny muži. Vždycky. Proto když se senátorka Lillian DeHaven (Anne Bancroft) pokouší tento stav změnit, naráží všude na tvrdý odpor. Přesto se jí podaří jednu ženu, poručíka Jordan O'Neillovou (Demi Moore) do výcviku zařadit. I přes to, že se obecně očekává, že tvrdý výcvik vedený kapitánem James Urgaylem (Viggo Mortensen) nevydrží, O'Neillová si brzy získává respekt i svých spoluúčastníků výcviku. Nicméně i tak musí pořád bojovat s předsudky, a politické tlaky jsou mnohem silnější než vůle ... Ridley Scottovi se opět podařilo natočit výborný akční film. Skloubil akční scény z armádního prostředí, politický thriller a válečný film do jednoho, i když je nutné podotknout, že v některých chvílích je toho až moc. Hlavně ona válečná scéna ke konci je trochu hodně přitažená za vlasy - že by během části výcviku byli cvičenci posláni do ostré akce, navíc takto důležité se mi moc nezdá. Ale účel světí prostředky, a musím říct, že jsem se ani chvilku nenudil - a hlavní zásluhu na tom kupodivu nemá Demi Moore (která mi tady moc neseděla), ale hlavně výborný (až dokonalý) Viggo Mortensen (asi půlku filmu jsem přemýšlel, kde jsem jen toho chlapa viděl - než mi to docvaklo). Pěkné... ()

PierrevanH

Nebylo to zas tak špatné, je sice mnohem více lepších filmů z vojenského prostředí, ale Demi a Viggo neurazí, ten konec, kdy se výcvikový pluk dostane pod palbu a demi zachraní Vigga je už ale ptákovinka. ()

Brain-D

Žena v nejtrdším výcvikovém táboře jaký, kdy byl. Nápad je rozhodně lehce napadatelný kritiky a i já pochybuju, že by to bylo proveditelné. Na druhou stranu je to natočeno velmi dobře a já se celkem bavil. Konečná akcička mě donutila ke 4* ()

Aven

Není to špatné. Nepřišlo mi, že jde o feministický film - a pokud šlo, nevadilo mi to. Film má spád, Demi hraje to, co má (cenu Zlaté maliny nebudu brát v potaz, neboť porota, která cenu uděluje je banda zakomplexovaných pitomců oceňující herce nazdařbůh podle jmen) a i akce je dostatek. Samozřejmě, Scott natočil v první řadě akční film, byť tak trochu jiný, a ne psychologickou sondu do hlavy ženy v armádě, tak si to místo psaní posměšných komentářů, uvědomte. ()

hroubek

Po řemeslné stránce filmu nejde skoro nic vytnou.Úžasné záběry a svižné tempo a celkem fajn příběh.Největší problém je pro mě Demi Moore,protože jsem jí to celý film neveřil a vím snad jen o jedné herečce,které bych tohle věřil a to je Michelle Rodriguez.Takže takhle se to u mě má a Viggo je řízek i když má hnusnýho kníra. ()

JohnSmith

Technicky velice dobře zvládnutý film, bohužel Demi Moore je fakt špatná, krom toho, nemůžu přijít na chuť téhle ženské emancipaci. ()

IvyH

Film z vojenského prostředí, kde hlavní postavou je žena, a nemá to žádnou pořádnou romantickou zápletku? Děkuji, Ridley Scotte! Demi Moore byla pro mě hrdinkou už tehdy někdy v deseti letech poté, co jsem film viděla poprvé. Film má rozhodně své mouchy, ale v momentě, kdy Demi zařve: "Vyhul si ho sám!", jde nějakých pár lehce prokouknutelných zvratů bokem... Protože, ruku na srdce, v Hollywoodu je snad všechno více či méně dobře odhadnutelné a vojenských dramat pro holky není nikdy dost. ()

mandlova

+ jen za fešáka Mortensena, který je tu "skoro" k nepoznání a velice zajímavé předvedení nejtvrdšího výcviku, jaký si umím představit, - klišé na klišé (ano, chápu, že tento film měl být poukázáním na postavení žen v armádě a vůbec ve společnosti, ale podobných filmů tu je až moc - myslím o bourání hranic, společenských bariér..) jo a - za umělý kozy Demi, být přírodní, tak za dobu výcviku, při kterém tolik zhubla a ztratila snad všechen tuk, dokonce přestala menstruovat.. je bude mít minimálně poloviční. ()

mkubalikova

Za prvé Demi závidím tu její postavičku a za druhé Vigga. Jinak ten film o ničem jiném není. Jestli měl film na něco upozornit, tak se mu to příliš nepovedlo, ale jako oddechovka je to snesitelné. 60% ()

Autogram

Ženy v armáde áno, akurát by som si ich vedel predstaviť na inej pozícii. Film je ale film, a tak si môže dovoliť všeličo, a Demi to svedčí v každej situácii. Príliš drsné scény mali dať zmysel následným udalostiam a vývoju vzťahu s veliteľom. Záver musí byť po americky správne hrdinský, a prekvapivo mi to nevadilo ani niekedy dávno, ani dnes. ()

m.a.t.o.

Vopred sa ospravedlňujem, že tento komentár nevenujem filmu, ale tzv. filmovej stanici AMC, ktorá G. I. Jane vysielala 21. októbra 2021 v čase od 20:05 do 22:00. Zdá sa vám 115 minútový vysielací čas na film, ktorý má bez záverečných titulkov 120 minút nejako krátky? Aj mne sa zdal. AMC film reálne začalo vysielať o 20:11, skončil o 22:01, takže jeho reálny vysielací čas bol 110 minút. Pýtate sa, kde sa podelo tých 10 minút? Súdruhovia z AMC ich predsa vystrihli!!! Konkrétne som postrehol, že vystrihli 6-minútovú sekvenciu v čase medzi 77. a 83. minútou, teda rovných 6 minút! Áno, táto sekvencia obsahovala aj krátku scénu, kde sa Viggo Mortensen pokúšal znásilniť Demi Moore, no ak ju chceli vystrihnúť kvôli (ne)prístupnosti pre deti, nemuseli predsa urvať celých 6 minút aj s nasledujúcou scénou, v ktorej má Anne Bancroft krátky dialóg v limuzíne. Kde sa stratili ďalšie štyri minúty sa mi už zisťovať nechce, pretože až taký dobrý film to zase nebol, aby som si ho pozrel dva krát po sebe. Tak či onak, týmto príspevkom len chcem upozorniť všetkých, aby nesledovali tzv. filmovú stanicu AMC, ktorá ich svojim prístupom iba okráda o zážitky z filmov. ()

Ludivitto

Ať si kdo chce co chce říká, mně se G.I.Jane celkem líbí. Ridley Scott umí, což je vidět, uprostřed ztrácí snímek tempo, které dohání na konci. Bohužel mi vadí ona (pro mě) nereálná představa toho, jak žena (fyzických parametrů podobných Demi) prochází úspěšně takovýmto výcvikem. Holky, slečny, dámy apod. nezlobte se..nejsem šovinista, prostě je to trochu komické:) ()

solskjaer

Tak film G.I. Jane se myslím Demi Moore moc nepovedl. Jak Demi tak celý film měl několik hluchých míst, které ovšem tvoří kostru celého filmu, a tak jako celek je film nekoukatelný. Jako členka speciálních jednotek s touhou dostávat zakouřit stejně jako chlapi je laciná a řekněme si to narovinu stejně jsem jí to vůbec nevěřil ! ()

lskala

Viggo mohl Demi potrápit trochu jinak. Místo tvrdého tréninku jí mohl nabídnout tvrdý ... No, to sem radši psát nebudu. :-) Mimochodem - vůbec mu ten knír neslušel a Demi pleš už vůbec ne! 50% - 3*** ()

ranp

No já nevím, ale tolik jedno- až dvouhvězdičkových hodnocení si snad tenhle film nezaslouží.. Jasně, že Ridley Scott natočil spoustu lepších věcí, ale já G. I. Jane rozhodně nepovažuju za propadák. Demi se rvala s výcvikem i s rolí velice slušně a byla přitom krásná jako vždy :-) ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)