Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

Socrates

V trenkách a tílku to vyholený drsňačce Demi náramně sekne, obzvlášť "horňáci" nejednou zamlaskají, ale to je tak vše. Marně jsem doufal, že mě tahle předvídatelná výcviková bejkárna něčím překvapí. ()

AllShallFall

Absolutně nechápu tohle hodnocení. Film je povedený. Sice na Ridleyho Scotta to není takové napětí, Ale určitě se to povedlo. Herecké obsazení mi zde sedí. Demi Moore se na roli tvrdé ženy hodí. Stejně tak jako Viggo Mortensen. Tento film mě nezklamal. I přes to, že to byla blbá americká propaganda. Naopak. Zapůsobil na mě velice pozitivně. ()

teutates

V utlém věku jsem se na to díval jen pro "krásné oči" Demi Moore, které měla po jednorázovce u tyče, no v adolescentním věku jsem se na to podíval znovu, proč? To samé! Ridley je, dejme tomu, zdatný řemeslník, který udělá snímek stravitelným pro širokou masu populace... doma má určitě emancipovanou ženskou, která denně sleduje dění v USA (jako každý amík) a ta mu vnukla inspiraci (women in the navy seals). Být tuleněm je skutečně těžké, nezahrnuje to jen leženi na pláži, žraní a dělání potomků, taky je potřeba něhy a intelektu a to tady vnese důstojnice Demi. Ta se snaží dokázat, že nemá jen intelekt, no taky kopec svalů a špetku silikonu. Ukáže Viggovi, kdo tady kurva nosí kalhoty a nakope mu prdel. Joooo a taky mu řekne (zavřít oči), cituju jo, to ne já... "Vyhul si ho sám!". Nechápu dané intelektuální hodnocení 59%, když tohle šplhá na minimálně horních 70 jako výsledky drsné důstojnice! ()

Ant

Nechápu to nízké hodnocení, jistě příběh je jednoduchý, ale jinak vše funguje jak má. Výborná hudba, Moore a Mortnensen. ()

predators

Ženy v armádě! Dnes již naprostý standard, dříve nemyslitelná záležitost. Natož pak v elitní jednotce Navy Seals. Demi Moore a Viggo Mortensen alias Aragorn jsou výteční, pod taktovkou R. Scotta tak začíná tvrdý výcvik, na který se jen tak nezapomíná. Tedy alespoň D. Moore si pár šrámů odnesla a kdyby se mi nezdála závěrečná akce trochu uspěchaná a odfláklá, mohlo být hodnocení ještě vyšší. 73% ()

Rocky62

Na Ridleyho velmi slabé, ale přesto v rámci žánru neurážející úderný akční snímek se špetkou akcentovaných kladů. I přes nespornou geniálnost Ridleyho Scotta si nemyslím, že by byl mistrem přes akci, rozhodně ne takovým, jakými jsou např. Cameron či Michael Mann, tudíž akční sekvence mi přišly průměrné. Zdařile to však vynahrazuje Demi Moore s ještě brilantnějším Viggo Mortensenem, který tu byl pro mě třešničkou na dortu. Mohlo se tu vytřískat mnohem víc, ale ani génius nemůže točit jednu pecku za druhou. Celkově jedna průměrná drsná póza, ale s nádhernou závěrečnou pasáží. I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself. ()

klerik

Mortensen je fantastický, Moore je krásna. Nezaslúžene zlá povesť. V pohode filmík, miestami príjemne akčný, miestami príjemne "chlapský" a takmer Bruckheimerovský. Len škoda, že z pod toho všetkého vykúka feminizmus... ()

SeBig odpad!

Tohle je film asi pro nějakou ženu po rozchodu, feministku bo nedohoněnýho fanouška Demi Můr.. vůbec mě tahle vypocená vojanda a její výcvik nebavil..zlatá Vaskézová. ()

Arsenal83

Scott je tak dobrý režisér, že z blbej témy a so zlými hercami dokázal stvoriť celkom dobrý film. A na rozdiel od Smithovej ženy bola Demi Moore pekná aj bez vlasov. ()

heyda

Začátek je skvělej především díky hudbě, která nezáživné politické kecy velice šikovným způsobem žene dopředu, pak přestane hudba a film trošku povolí, ale jen trošičku, protože co nevidět se Demi pustí do hodně tvrdého výcviku během něhož nejen vypracuje své krásné tělo, ale shodí i tu svojí bohatou hřívu a začne se vypracovávat mezi ty nejlepší vojáky. Krutost při jednom z úkolů mi nahnala až husí kůži. Největší slabinu filmu já vidím ve scénáři, proto jen 4 hvězdičky. Jinak ten podtext filmu, který může vyznít jak feministicky, tak antifeministicky se mi docela líbil :-) 75% ()

jojinecko

Scott je samozrejme dobrý režisér, ale G.I.Jane mu veľmi nevyšla..Ono nie je tak problém v tom ako je to natočené, skôr v scenári. Neviem či mi niečo ušlo, ale celý čas som nechápal či sa jedná o agitku zoženštenia armády, poukázanie na diskrimináciu, o motivácii hlavnej postavy už ani nehovorím...Koniec som doslova odzýval... Existuje kopec lepších filmov o vojenskom drile, ktoré majú aj nejaký ten hlbší podtext, G.I Jane sa im nepribližuje. ()

Nancy

Narozdíl od jiných, kteří to považují za blbost se mi to líbilo. Rozhodně super můj oblíbený Viggo Mortensen a postava Demi je zde taky velice povedená. Celkově správně drsnej film o drsnejch lidech z drsnýho prostředí... ()

honajz odpad!

Taková hezká baba a bude ze sebe dělat chlapa, to je nechutný. :-( Chápu feministické snahy, ale odcaď pocaď. Nebo jste snad viděli film, kde by statečná žena razila práva svého pohlaví za možnost těžit uhlí v dolech? ()

SOLOM.

V dnešní době už nejsou ženy v armádě ničím výjimečným. Chtěly rovnoprávnost, tak ať jí mají…Vůbec ne špatný filmeček z výcvikového prostředí, kde dostanou všichni pořádně zabrat a je úplně jedno jestli jsi prominentní spratek, drsňák, nebo holka. Demi Moore obstála, jen „bez vlasů“ už tak přitažlivá každopádně nebyla. Nicméně jsem se bavil hlavně první polovinu, která mi přišla drsnější, špinavější a živější. Jak se do toho začnou srát city, jde to většinou do kopru…50% ()

becki_tu

Příběh o ženě, která má možnost podstoupit výcvik u námořnictva a která chce dokázat, že zvládne stejně tvrdý trénink jako její mužští kolegové. Proč ne? Trochu jsem se toho tématu bál, ale už první půlhodina mě přesvědčila o tom, že mé obavy byly zcela zbytečné. Už od začátku a bez zbytečného okecávání film nabírá slušné tempo, které mu víceméně vydrží až do parádního závěru, jenž je opravdovou akční lahůdkou a přehlídkou vojenských vrtulníků zároveň. Demi Moore mě mile překvapila a musím jen konstatovat, že tahle role by pasovala jen málokomu jinému. Stejně tak musím vyzdvihnout i Viggo Mortensena, protože drsný velitel výcviku v jeho podání je opravdový zážitek. Ridley Scott mě opět nezklamal. ()

BoPo

Keď si ostrihám hlavu dohola, tiež dostanem tak skvelý honorár? Nikde nič. Dal by som aj 1* ale tento film má šťastie že sú aj horšie. ()

MoiJe

Pamätám si, že keď som to videla ako (ledva) teenager, zostal vo mne z vtedy neznámeho Mortensena silný dojem, ale spomienka bola, že si vychutnal rolu hajzla, ktorý to GI Jane komplikoval. Teraz v 2022 bol dojem z neho stále silný, ale už vôbec nie hajzlovitý, naopak. (Plus aj divnú kameru kompenzujúcu streľbu a výbuchy som tiež zaregistrovala až teraz. A tiež fešácky tým. :)) ()

corpsy

Áno, propagácia amerického námorníctva a ich jednotiek. Obalené do efektného plášťa, ale pritiahnuté za vlasy. Ďalší z mnohých filmov, kde tvrdá ženská nakopala mužským gule - a to doslova. ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)