Thelma a Louise

• Česko Thelma a Luisa (více)

Ušlápnutá Thelma Dickinsonová, kterou doma drží zkrátka silácký manžel, a její kamarádka, samostatná servírka Louise Sawyerová, si jednou vyjedou spolu na víkend v horách. Ani jedna z nich netuší, jak se jejich nevinný útěk od všedních starostí zvrtne. Vše se zhatí ve chvíli, kdy se Thelmu pokusí znásilnit jejich náhodný známý. V Louise, která má revolver, se v té chvíli cosi zlomí a neurvalý surovec za to zaplatí životem. Výletnice, které se těšily na dva dny oddechu, jsou od té chvíle na útěku před zákonem... Snímek vynikajícího režiséra Ridleyho Scotta na počátku devadesátých let s novou razancí otevřel otázku postavení ženy v moderní společnosti a v rodině. Je však především strhujícím příběhem dvou osobností, které se sice doslova řítí do propasti, ale zároveň v sobě objevují překvapivé vlastnosti, o kterých ve svém dosavadním sešněrovaném životě neměly ani tušení. (Česká televize)

moviefilm

Thelma a Louise ma spočiatku veľmi príjemne prekvapil. Vynikajúci úvod skvele navodzujúci atmosféru, ktorú dokáže vytvoriť iba (Ridley) Scott. Avšak neskôr ma film chvíľku nudil, a podotknem, že toto je jediný film, pri ktorom som sa (chvíľu) nudil a pritom som mu dal 5*. No a posledná hodina je excelentná a záver je viac, ako geniálny. Bravúrne herecké výkony, skvelá réžia a výborný scenár, právom ocenený OSCARom. Volám:"Krása!" ()

Nivenx

Velice povedený filmík, který mě moc potěšil. Skvělá práce Ridleyho Scotta a výborné herecké výkony. 80% ()

eisha3

Můj nejoblíbenější film od Ridleyho Scotta, moje nejoblíbenější road movie. Dvě skvělé herečky v hlavních rolích, skvělý scénář, drama, výborná hudba, co chtít víc? ()

Radiq

Susan Sarandon a Geena Davis nejsou zrovna výkvět krásy, ale herecky to ušlo - hlavně Geena Davis mě překvapila svým přízvukem. Pak jsou tu sice hajzlové, ale ve skutečnosti sympaťáci Michael Madsen a Brad Pitt a to se taky počítá do plusů. Líbila se mi hláška: "Ask me no question and I will tell you no lie." A taky Christopher McDonald tady pobavil. Dějově je to docela dobrý road movie s cestou do pekel, ale i když jsem věděl, jak to skončí, kdysi mi ta scéna přišla mnohem působivější. Vtipnej byl černošskej cyklista-rasta-dredař, kterej dal do kufru pohulit policajtovi, chchch. Jinak mi to celé přišlo jako takovej průměr. PS: do zajímavostí jsem chtěl přidat "Producentka filmu Mimi Polk ve skutečnosti žádné Mimino nesPolkla", ale neschválili mi to. ()

andrii

Se zdviženou kapotou, na kterou kápla krev. S klaksonem pout. Šarlatový /ú/let "CABRIOLETEK." Jezdkyň z olivové laguny, bez brzd. Do Ikarova kaviárového nebe. ()

Decker

Uzasna roadmovie ve vynikajicim strihu Ridleyho Scotta. To je ve zkratce tento skvost ve kterem exceluje duo "obycejnych" zen, ktere uz nebavi neustala sed jejich zivotu a rozhodnou se podniknout si svou vlastni damskou jizdu. Ta vsak nabere necekane obratky a konci jednim z nejlepsich filmovych koncu jake jsem kdy videl. Ony dve rebelky neomylne ztvarnili Susan Sarandon a Geena Davis. ()

Mona07

Nejkrásnější na tom všem byla ta znatelná proměna, kterou si prošla Thelma. Tak sebejistě se vynořila ze šedi svého žití a bytí. . . a dalo by se konstatovat, že právě ta zmíněná proměna je dostala tam, kam je dostala. . . ale v těch jejich očích nebyl strach, viděla jsem tam vír předcházejících událostí a pocit, že žily. . . 10/10 ()

LeoH

Až vám zas někdo bude vykládat, jak Tři dny ke svobodě v divákovi originálně a rafinovaně znejisťují morální hodnoty, pusťte mu Thelmu a Louisu. — Mistrně gradováno: Tři scény, které si budete pamatovat nejvíc, najdete na konci, i když by dvě z nich mohly přijít mnohem dřív. — Feminismus? Ať koukám jak koukám, pro mě je to film o svobodě jako nejvyšší životní hodnotě. A o přátelství a o poznání svého pravého já, kterého se pak už nelze vzdát. — Zvláštní, že v době premiéry to pro nás byla těžká komerce, kdežto dnes to působí… úplně jinak. ()

chelseaman22

Herecké výkony jsou parádní, ale z filmu jsem nesvůj jako po zjištění, že bijec Arnold je vlastně vegan a propagátor elektrických automobilů. Natažená metráž, rukopis definitivně neRIDLEYOVSKÝ a samotné vyvrcholení je absurdní jako Fero v Pařížské. 65% Celosvětový příjem k 30. 4. 2018: $45,360,915, což je 2,75 násobek rozpočtu ()

sugythesugar

Ridley si niečo takéto asi natočil pre radosť ako neskôr Dobry ročník aj keď toto nie je zrovna taká oddychovka vzhľadom k tomu, čo titulné postavy stvárajú po svojej ceste. Film mi asi dosť pokazili Simpsonovci, keďže celá jedna epizóda odkazuje na tento film. A je to škoda, pretože by ma ten záver určite dostal viac, ale je to tak ikonický koniec, že som ho poznal. Sarandon aj Davis si idú svoje ikonické úlohy skvele, Keitel si každú scénu kradol pre seba a Pitt tu má skvelú roličku malého šmejda. Madsen je tu obrovský sympaťák no proste castingový režisér odviedol dokonalú robotu. Škoda, že má nevedel film tak strhnúť, keďže som ho mal prakticky celý vyspoilerovaný. 7/10 ()

senor

Úžasná road movie se vším co k tomuto žánru patří - skvěle napsané a zahrané hlavní role, krásná krajina amerického středozápadu, svobodně pozitivní duch a nakonec i ten Thunderbird. Mužské charaktery jsou sice trochu šablonovité, ale obsazení skvělými herci (McDonald!!!) je pozvedá o třídu výš. A u Scottovy nápadité režie je vše vycizelované do posledního detailu, a že jich tam je (třeba letícího zrcátka jsem si všiml až teď při třetím shlédnutí)! ()

adams89

Každým svým natočeným filmem Ridley Scott dokazuje, že ve svém oboru mu může konkurovat málokdo. Thelma a Louise vyjímečný film opět je a v první řadě se o to zasloužil jak výtečný oscarový scénář, tak i nadprůměrně zahrané hlavní postavy v řadě druhé. Zatímco ze začátku exceluje Susan Sarandon, v druhé polovině filmu přebírá plně iniciativu Greena Davis. Obě se po celou dobu vzájemně doplňují výbornými dialogy a je jen velká škoda těch neproměněných oscarových nominací. Z ostatních mě svým sympatickým vystoupením ještě v roli mladého zlodějíčka příjemně překvapil tehdy začínající Brad Pitt. Scott perfektně střídá vtipné okamžiky s těmi vážnými a co je nejdůležitější, ani na chvíli nenudí... Zalíbil se mi i soundtrack, lterý perfektně vystihuje začínající 90.léta v Americe. Ridley Scott je skutečně pan režisér a já můžu před ním jen smekat.90% ()

Jizni Tlapa

Jak se z obyčejných koček stanou nebojácné frajerky na útěku před spravedlností a vlastní minulostí???? Stačí málo. Být v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Celé to začíná tak nevinně, kdy Thelma má dost svého despotického manžela a společně s otrávenou Louisou vyráží na nekonečný flám, který se nakonec (možná) proti jejich vůlím nekonečným skutečně stane. Mají jen jedna druhou a společně ve svém cabriu vyráží vstříc vloupačkám, přepadení, vraždě, alkoholu a náruči "zajíčka" Brada Pitta. Geniální obsazení hlavních, nehlavních i "pohlavních" rolí!!! ()

Sfinkter

Road movie s nádechem krimi, která se promění v drcení dosavadních hodnot s hodně odvážným koncem. Vyznění poměrně netradiční, naposledy jsem měl podobný pocit ve finále Vyvrženců pekla - nedivil bych se, kdyby se určitým motivem nechal Zombie inspirovat. ()

Juliette_

Proč vždycky ty nejlepší filmy musím měsíce odkládat než se na ně podívám?! Je jasný, že po tomhle filmu už se sakra ponaučím, protože takhle mou oblíbenou pětku už dlouho nic neohrozilo! ()

_DAVE_

Dnes jiz asi kultovni road movie ma sve kvality, ale i par much by se naslo. Hlavne drobne nelogicnosti v deji, ale nemyslim ze by to bylo nejak zasadni. Navic je to pouze muj nazor. ()

Nekalé praktiky v pakárně

Nekalé praktiky v pakárně

21.08.2006

Herečky Susan Sarandon a Helena Bonham Carter utvoří silnou ženskou dvojici ve stylu Thelmy a Louise v dramatu ELEANOR AND COLETTE. Příběh snímku se odehraje v psychiatrické léčebně, kde pacientka… (více)