Blithe Spirit

• Kanada Blithe Spirit
Trailer 1

Nová verze klasické divadelní hry Noela Cowarda. z roku 1941. Spisovatel Charles Condomine (Dan Stevens) trpí od smrti své první ženy tvůrčím blokem. Pozve do svého domu, kde žije se svou druhou ženou Rusth (Isla Fisher), záhadné excentrické médium a jasnovidku Madame Arcati (Judi Dench), protože doufá, že ze seance s ní nabere nové impulsy. Jenže nějakým nedopatřením se při seanci objeví duch jeho první manželky Elviry (Leslie Mann). Elvira se začne systematicky pokoušet rozbít Charlesovo nové manželství, vše se komplikuje tím, že současná manželkla ducha nevidí. (Peabody)

Trailer 1

silentname

"Blithe Spirit" je britskou komédiou, ktorá trošku pôsobí, ako keby sme tu mali súčasný film natočený niekedy v 40-tych rokoch. A nakoľko je to remake filmu s rovnakým názvom, ktorý vyšiel v 1945-tom, tak to aj dáva zmysel. Na jednu stranu je možno škoda, že sa tvorcovia nerozhodli ísť trošku cestou, kde by to zasadili do moderného sveta a aby herecké výkony neboli tak divadelné, no na druhú stranu vďaka tomu tónu je film podľa mňa správne vtipný, energický, plný dobrých nápadov a ku koncu sa dokonca už stane aj celkom temným. Čo môžem filmu reálne vytknúť je hlavne fakt, že niektoré veci tu naozaj nedávajú zmysel. Ako napríklad fakt, že nikomu nepríde divný pohľad na auto, ktoré si samo len tak odíde zo scény. Ako fakt, že sa Charlesovi podarí bez problémov odísť z blázinca a podobné momentky. Alebo už len taká vec, že aj duch môže byť smädný. To je celkom zvláštne. No čo sa dá povedať. 40-te roky. Takže si hovorím, že niektoré tieto momentky možno mohli skúsiť tvorcovia spracovať trošku inak. Neviem či nemohli, alebo nechceli, no taká je realita. Osobne najlepším elementom filmu je pre mňa Leslie Mann, ktorá si svoju rolu ducha skutočne užíva naplno. Judi Dench je tiež celkom vtipná a v závere sa jej podarí niečo skutočne nevídané. Odporúčam vidieť. Film je vtipný, je energický a bavil ma. A ten britský humor mu pasuje. Za seba hovorím, čeknite si ho. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Prvý film podľa tohto diela vzniklo už v roku 1945, takže s moderným coverom si tvorcovia dali na čas. Pri seanse s vyvolávaním duchov s pofidérnou okultistkou hranou Judy Dench sa Charlesovi (Dan Stevens) zjaví mŕtva žena. Je to ale celkom decentne upravená Emilia Fox, čiže až tak mŕtvo nevyzerá a zdá sa, že ani sama nevie, že by už nemala byť medzi živými. Charles má však problém, keďže žije už s novou ženou (Isla Fischer). Tak začína slušná komédia o žiarlivom duchovi, na ktorej cítiť, že bola napísaná už pred rokmi, ale tá britská vidiecka atmosféra plus neotrelý ostrovný humor zaručuje pohodový zážitok. ()

M.i.k.e

na Blithe Spirit je hodně vidět,že její předlohou je osmdesát let stará divadelní hra,takže dnes už to ani zdaleka nepůsobí tak jak by mělo,nicméně jako celkem zábavná jednohubka to není zase tak špatné.Obsazení je fajn a atmosféra té doby taky není úplně zlá.Na jedno podívání ok...60% ()

Elyssea

Co se může stát, když si omylem vyvoláte ze záhrobí ducha zemřelé manželky ačkoliv už jste pět let ženatý? Dostanete se mezi mlýnské kameny excentrické americké múzy a usedlejší britské bohaté dcerunky, která by už ráda pro papá měla dopsaný ten scénář. Naštěstí to Dan Stevens umí hrát na obě strany a to docela pěknou chvíli. Takže je škoda, že ke konci se celá duchařina trochu utrhne ze řetězu a jak lehce začínala, tak těžkopádně doklopýtá do nevyhnutelného konce. ()

Morholt

Film ze 40.let neznám, ale dokážu si představit, Hallova verze se od něj liší snad jen tím, že je barevná. Na jednu stranu je to fajn, protože dobová atmosféra je hmatatelná a příjemná. Na tu druhou je tu neoddiskutovatelný fakt, že v dnešní době nemá podobný rukopis kýžený efekt. Body navíc tu jsou za obsazení, které bylo trefené naprosto přesně. 65% ()