V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

Odpadlik

Segal coby "ekologický aktivista" bojuje za záchranu Aljašky? K smíchu a nudné! Jeden z jeho nejhorších filmů a asi největší úlet. ()

ecis

Oproti mojej mame som antifanusik Stevka Seagala. Ale tento film je podla mna z jeho - ak sa to da povedat - najlepsich. ()

zberatel

Preco 5 ? Preto lebo je to umna najlepsia seagalovka ktoru si dokonca aj sam natocil. V dalsich svojich filmoch toho sice predvadza viac ale toto je umna naj...Co potrebuje clovek aby sa zmenil. Cas,potrebujem cas aby som sa mohol zmenit... a preto 5. ()

BLADER

Áno, Seagalova kariéra rýchlo klesla, ale toto podľa mňa jednoducho patrí medzi klasiku. Bolo to v dobách, keď ešte Steven platil za hviezdy akčných filmov a keď sa mu nikto nesmial. Dúfam, že niekdy dokáže natočiť aspoň takú bombu, akou bol tento film. ()

Kvasekus

Klasická segalovka a řekl bych, že nakonec jedna z těch horších. Druhou hvězdičku přidávam za pokus o osvětu společnosti na konci filmu. ()

Psycho.R

Myslim, že Přepadení nastavilo vysokou laťku, kterou Aljaška ponořila do hlubin. Ten film mi prostě neseděl, byl takovej moc rozcukanej, viděl jsem ho na tři části, protože mě fakt neba. Sorry, Stevene. ()

Mik_e

Kariéra Stývna Sekala má v podstatě krásně sestupnou tendenci, a vynecháme-li Boeing 747 v ohrožení, což ovšem není úplně typická seagalovka, tak tohle byl jeho poslední docela slušný film.. ()

danny_21

Začátek konce slušných filmů kdysi mnou milovaného a oblíbeného lamače kostí Steva. Ekologická agitka se mi vůbec nelíbila, víc než polovinu filmu jsem prozíval, ještě že aspoň začátek a konec stál za něco, bitka v baru a finální řádění trubkou měli jakous, takous kvalitu - 40 % ()

ZnalecH

Já to tomu Stevenovi beru a myslím si, že jde o nejlepší film, který natočil. Kdo dělá nějaké bojové umění, tak tam mohl občas, když se hodně snažil nějaké techniky spatřit a to se také počítá. Rozhodně se na to musíte koukat jako film se Segalem a né jako na normální film s normální kritikou. ()

BigBang

Celý film je poskládaný jen z klišé, bez valné snahy tvůrců o něco víc. ALE: když nejste ve střehu a uvidíte to v TV, třeba to taky nebudete schopni vypnout. Jako se to přihodilo mně. ()

Likan7

Ekologická agitka, která už tehdy musela působit strašně kostrbatě. Steven Seagal není dobrý herec, on je vyloženě špatný. Jenže je stále lepším hercem než je režisérem, což vypovídá o všem důležitým, co se dá o Aljašce v plamenech napsat. Špatně zahraný, špatně napsaný, špatně zrežírovaný film, který nevím proč má auru slavnější, než by si zasloužil. ()

rublik05

Když se tenkrát oznámil režisérský debut mistra Seagala, každý očekával akční béčko plné přestřelek, soubojů a praskajících kostí. Seagal na to šel jinak, rozhodl se skloubit akční žánr s ekologickým poselstvím, aby upozornil na ty zlé kapitalisty, kteří se neštítí ničeho. První polovina filmu působí tak trochu jako nepovedená parodie, zápletka je velmi zvláštní, chování postav moc nedává smysl, zapojení mýtických a duchovních prvků je opravdu neskutečný bizár, jediným kladem je pouze nádherná příroda. Druhá polovina již nabízí poněkud svižnější a zajímavější podívanou, přibude přestřelek a soubojů, výbuchy jsou efektivní, chválím slušný hudební doprovod, zamrzelo mě ale nevyužití záporáků, kteří působí jen jako takové nenápadné kulisy, byť se herci očividně snažili. Závěrečný antikapitalistický projev je sice trochu směšný, je však podpořen ukázkami z různých ekologických katastrof, což mu značně přidává na síle a nutno přiznat, že z některých záběrů přímo mrazí. Každopádně jako celek snímek zrovna moc nefunguje, kdyby se vynechala ta stupidní prostřední část, bylo by z toho alespoň slušný ačňák. 5/10. ()

Nix

On ten Seagal neměl opravdu špatný filmy. Dokonce se dycky snažil i o příběh, tady má ekologické téma a na konci i poselství a to je fajn. Taky se nebál trochu té krve a občas jí nešetří. Jediné co, tak praštit ho bylo prostě nemožný, to by i Superman měl co dělat. Ale o to víc to pak baví a člověk se i usměje. Tahle tvorba prostě šla a klobouček dolů, tehdá ještě stál za to. ()

winstonik odpad!

Láskaví domorodci verzus beštie čo vlastnia kapitál. Zelená vymývačka par excellance. Kto dá tomuto viac ako jednu hviezdu, mal by sa dať čo najskôr vyšetriť. ()

Tiiso

Jeden z posledních filmů ze Segalem, který ještě měl ucházející úroveň, patu a hlavu a smysluplné dialogy. Film, který sice neohromí, ale také nezvedne tlak z rozčilení. ()