Dva na koni, jeden na oslu

Muzikál / Historický / Drama / Dobrodružný

Československo, 1986, 127 min

• Rudovous

Nic proti panum Dankovi, Hanzlikovi, Vinklarovi, Skopalovi, Preucilovi, Rösnerovi a Brzobohatemu, ba naopak mam je rad. Ale uprime... je to bes, je to bes. Zlo se vratilo do Bradavic! Omilem jsem tento opus shledl a lituji, vlastne ne, vlastne jsem se bavil. Vyprava, zpracovani scenare, "REZIJE"!, "hudba", "choreografie" - UNO... ! Kdo mate radi sledovani "vtipnych" filmu - jdete do toho!(28.10.2007)

• Ivoshek

Podle poslednich asi 15 minut zajimavy pseudohistoricky film. Dobre obsazeni. Akorat hudba byla strasne divna... Melo to zvuk jak kdyz Korn se skupinou Uno predvadeli show v "Mozna prijde i kouzelnik". Bodove hodnoceni dodam, az casem zkouknu i prvnich asi 100 minut.(26.12.2011)

Proboha, který blázen tam strčil ta taneční čísla a pohřbil tak docela dobrý film? Ústřední trojice je vynikající.(5.1.2012)

Podle hry Oldřicha Daňka režíroval Jiří Sequens film s hudbou Vítězslava Hádla o kamarádech, kteří ve 14. století putují českou zemí a vždy se přidají na špatnou stranu. On Sequens dá víc na atmosféru než na děj, ale tady to trochu vadí a jen hudba vše nezachrání.(16.3.2012)

Sám nevím proč, ale tenhle film mám velmi rád, i když je možné k němu mít sto a jednu oprávněnou výhradu. Líbili se mi dobří herci (zejména ústřední trojice a Josef Vinklář coby pan Mátoha), zaujala mne atmosféra - ale co dělá tento snímek kouzelnou záležitostí, to budou asi ta nadmíru osobitá jména některých postav - Psí noha, Kučeravý, Hoň sobě... :-).(24.10.2007)

• - Natáčení probíhalo v lokalitách Tiské stěny, Lom Mořina, Budyn nad Ohří, Helfenburg a Lom Alkazar. (Cucina_Rc)

• - Jedná se o jediný film režiséra Jiřího Sequense, kde si zahrála jeho dcera Sylva. (M.B)