VOD (1)

Muzikálovou verzi úspěšné hry Oldřicha Daňka převedl v roce 1986 na filmové plátno režisér Jiří Sequens. Odehrává se ve 14. století v Čechách za panování krále Václava IV. Jejími hrdiny jsou tři žoldnéři, kteří bojují vždy na nesprávné straně a vždycky jsou nakonec biti, přesto jsou ale morálními vítězi všech konfliktů a šarvátek. (oficiální text distributora)

gudaulin

Jeden z průměrných snímků Jiřího Sequense natočený podle stejnojmenné divadelní hry. Slušné herecké obsazení a odpovídající herecké výkony zejména mužské části hereckého souboru. Několik scén je opravdu dobrých, slušná je taneční choreografie a písničky, nicméně celek vyznívá rozpačitě a studeně. Je to prostě natočené bez osobního zaujetí. Celkový dojem: 50 %. ()

kratina

Veselé drama s hudbou, zpěvy a tanci (ovšem ty byly chvílemi jak z Televarieté) o partě ošuntělých žoldáků s přezdívkami Svatý, Zajíc a Hřbet, kteří jsou kam vítr, tam plášť, o vyrývání křížků do čela oloupených a zamordovaných pocestných a o sousedské zášti až za hrob - a za zapálený Prám. (Tu divadelní hru, jež byla předlohou filmu, bohužel neznám.) ()

Martas011

Podle mě jde o v dobovém kontextu mírně nadprůměrný historický film, který má celkem konzistentní děj, zajímavé herecké výkony a velmi dobře odvedenou práci s reáliemi (kostýmy, interiéry). Hlavní herecké trio "šlape" a v dvojici Vinklář - Čenský má celkem rovnocenné partnery. Nicméně už i samotná přítomnost Jaroslava Hanzlíka svádí ke srovnání s Nocí na Karlštějně a s tou se film jako celek i v detailech nedá srovnávat. Byly by to 3 hvězdičky, kdyby tam nebyla ta tanečně-hudební čísla, bez kterých by se bez problémů obešel a které nejen že děj neposunují ani neilustrují, ale spíše zpomalují a brzdí. Jinak doporučuji, ta ruka v bažině na začátku stojí za to ! ()

Karmin

Samozřejmě je to poplatné době svého vzniku, takže ty hudební vložky jsou tak trochu jako šou Michala Davida (i když některé melodie jsou velmi chytlavé). Je nutno si uvědomit, že je to zfilmovaná divadelní hra. A je zfilmovaná dobře, ve výborných přírodních kulisách a má to atmosféru. Příběh, ve kterém neustále někdo někoho zrazuje, a rozuzlení ve stylu Božích mlýnů, které melou pomalu, ale jistě, nemá chybu. Všechny pojmenované postavy mají něco do sebe a Přeučilův zjizvený Rychtář je noční můra mých dětských snů :-) ()

vitekpe

Mohl to byt opravdu pekny, historicko-dobrodruzny film. Tvurci se rozhodli ozvlastnit ho jeste muzikalovyma vlozkama, takze se z toho nakonec stala takova malicko bizarnost... Ale nevadi, je to dle meho ojedinely cin v nasem filmovem rybnicku, a kazdy, kdo ho alespon jednou videl, si ho i po letech pamatuje. Coz je u filmu vzdycky plus. ()

• Natáčení probíhalo v lokalitách Tiské stěny, Lom Mořina, Budyn nad Ohří, Helfenburg a Lom Alkazar. (Cucina_Rc)