poster

Dva na koni, jeden na oslu

Muzikál / Historický / Drama / Dobrodružný

Československo, 1986, 127 min

 • Superpero
  ****

  Všichni kritizují, tak já budu chválit :) Líbil se mi děj, herci i celkové prohnilé středověké prostředí. Některé dialogy potěšily svou neučesaností. Například, když Honza Čenský nenávistně zasyčí "vy svině," tak jsem docela zaplesal. Jediné co mi občas vadilo byla muzikálová čísla, třeba to s kancem bylo zrovna dobrý, ale sem tam byl taneční projev herců dost rozpačitý. Bavila mne i postava zubatého blázna Psí Nohy, kterej furt tak blbě poskakuje a občas udělá nějakej trik. Ústřední trio Hanzlík - Brzobohatý - Skopal není vůbec špatné.(5.4.2008)

 • Karmin
  *****

  Samozřejmě je to poplatné době svého vzniku, takže ty hudební vložky jsou tak trochu jako šou Michala Davida (i když některé melodie jsou velmi chytlavé). Je nutno si uvědomit, že je to zfilmovaná divadelní hra. A je zfilmovaná dobře, ve výborných přírodních kulisách a má to atmosféru. Příběh, ve kterém neustále někdo někoho zrazuje, a rozuzlení ve stylu Božích mlýnů, které melou pomalu, ale jistě, nemá chybu. Všechny pojmenované postavy mají něco do sebe a Přeučilův zjizvený Rychtář je noční můra mých dětských snů :-)(21.3.2012)

 • Kakho-oto
  ****

  Tak to já jsem se u tohoto filmu rozhodně nenudil a to ani vzhledem ke dlouhé stopáži. Kostýmy, herecké výkony, zajímavý příběh s nakonec dobrým koncem. Ani hudební a taneční vložky mně nijak nevadily, nejlepší byla ta, když ústřední trojice hrála v hospodě vrchcáby. Hodně atypický film, který je hodně mimo mísu ostatní Sequensovy tvorby. Kvalitou však patří k té lepší části jeho tvorby. Škoda, že podobných filmů není víc. Hodně vzdáleně mně film připomínal "Poslední propadne peklu." A to nejen kvůli podobným rolím Dagmar tehdy Veškrnové. Kdyby se jednalo o americký film, dočkali bychom se pokračování s názvem "Tři na koni, jedna na oslu." 75 %(1.1.2009)

 • slunicko2
  ***

  Zážitek ze svérázného mixu pseudohistorického dobrodružného filmu, muzikálu s trochou básnické nadsázky a trochou expresivity, umocňují velmi kvalitní herecké výkony. 1) Stylizace snímku je zajímavá, masky dobré, vyhovovala mi i poněkud zdržující poetická kamera a snesl jsem i klasické Sequensovo pomalé tempo. 2) Nejhůře jsem skousával Balet Československé televize v roli středověkých žoldnéřů doprovázený dobovým (rozuměj: hrozným) zvukem československé pop music. 3) Vyhubí se sami. Z nenávisti a zloby.(23.9.2017)

 • tulen12345
  *****

  (2x) ♫Nás toulavý nese v sedle marnost a chlad, nám toulavým zbyde v pekle žízen a hlad... Originální žánrový film Jiřího Sequense s téměř hororovým historickým příběhem v muzikálovém provedení. Kombinace temného středověku s moderní taneční hudbou 80.let vypadala místy jako zvláštní kombinace, ale během víc než dvou hodin sledování filmu jsem si nejel zvykl, ale i dospěl k názoru, jak v tomto jedinečném zpracování středověká atmosféra skvěle s tajemnou elektronickou muzikou úplně ladí. Perfektní scénář, písně s hudbou Vítězslava Hádla, pěkná choreografie, fascinující filmařina ve velice poutavých exteriérech skal, údolí, hradů a chatrčí, které obohacují filmový zážitek. Líbilo se mi i netypické obsazení, které výjimečně neskazil ani Skopal, oceňuju, že pánové Brzobohatý, Hanzlík a další odzpívali všechno sami bez náhrady pěveckých profesionálů, zaujala téměř neznámá Sylva Sequensová. A pak je tu postava blázna-tanečníka Psí nohy sice malého vzrůstu, ale díky strašidelnému charakteru nezapomenutelná stejně jako železničář s kabátem nakřivo nebo kývající se děda se sekyrou z jiných filmů od režiséra Sequense. Film spíš pro fajnšmejkry :-)(3.8.2017)

 • - Natáčení probíhalo v lokalitách Tiské stěny, Lom Mořina, Budyn nad Ohří, Helfenburg a Lom Alkazar. (Cucina_Rc)

 • - Jedná se o jediný film režiséra Jiřího Sequense, kde si zahrála jeho dcera Sylva. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace