Divadlo hrůzy

• USA Bloodsucking Freaks (více)

Sardu je postarší pán v čiernom roláčiku, sado-masochista, ktorý vedie maličké newyorské divadielko. Na javisku je bohatým divákom predvádzané ľudské mučenie a ponižovanie. Teda aspoň oni diváci ho majú za predvádzané. V skutočnosti totiž Sardu s jeho sluhom, liliputánom Ralphusom, odchytáva na uliciach nevinné ženy a z divadelných predstavení robí snuff-masakre. Nehovoriac o tom, čo s nimi prevádza v zákulisí...

Jeden zo "slávnych" trashov druhej polovice minulého storočia, ktorý z prekračovania hraníc a borenia tabu ťaží svoju "popularitu". Liliputánsky predstaviteľ Ralphusa, Luis De Jesus, bol do projektu dotiahnutý z podivných pornofilmov s názvami ako The Anal Dwarf. Posledný deň nakrúcania BLOOD SUCKING FREAKS usporiadal bez vedomia režiséra s niektorými ďalšími členmi štábu priamo na placi sexuálne orgie. Predstaviteľ Sarda, 41 ročný začínajúci herec Seamus O'Brien, bol rok po premiére tohto filmu vo svojom byte dobodaný na smrť náhodným lupičom. (POMO)

Nightbreed odpad!

Ešte sa mi nikdy nestalo aby som si bol v prvých 10tich minútach filmu istý tým ,že sledujem najväčší hnoj na svete. Podpriemernejšie “herecké“ výkony som hádam ešte nezažil. Ako správny filmový fanúšik som to dopozeral až do konca ,ale jediné čo som tým dosiahol bolo ,že každým ďalším záberom som bol vytočený viac a viac so “scenára“ a liliputánom Ralphusom. Väčší odpad by som nenašiel ani keby som nevijem ako dlho hľadal. Určite tento “film“ zaradím na prvé miesto môjho top najhoršieho čo som kedy videl. A to som si myslel ,že salo už nič neprekoná. P.s: Snaha brať to ako komédiu pohorela hneď po prvom predstavení vo filme. A nebolo to tým ,že by som nebol dostatočne zvrátený ale tým ,že film je nedostatočne presvedčiví. ()

Slasher

[TROMA] Výborná zvrhlost! Byl jsem v pokušení dát za pět, ale nakonec přece jen zvítězil zdravý rozum... Divadelní mistr a obchodník s otrokyněmi Sardu a jeho usměvavý liliputí poskok Ralphus jsou dva pěkný saďouři. Nejen že mučí a zabíjí své bezmocné oběti jak se jim zlíbí, ale dokonce s tím ještě mají umělecké ambice. Tenhle film musíte brát s nadhledem, i on sám sebe bere a je to patrné z mnoha narážek a momentů, zdá se ale že pod ním spousta lidí vidí jen samoúčelnou nechutnost. Dobře dobře, tohle je samoúčelná nechutnost, ale jak říkám pořádně odlehčená. Takže vypněte jakékoli kritické senzory a možná si to i užijete, stejně jako já, stejně jako Sardu s Ralphusem, jen nasajte tu kouzelnou atmosféru jejich zvráceného divadla! A taky bacha aby váš párek neskončil v rohlíku... nebo vám někdo nevysál mozek brčkem. Her mouth shall make an interesting urinal! ()

Crocuta

Byl to vážně horor - sledovat všechen ten amatérismus, tvůrčí nemohoucnost, hereckou mizérii a marnou snahu šokovat. Slyšel jsem že ke shlédnutí tohoto snímku je třeba mít silný žaludek. To by snad platilo pro dítka předškolního věku, ale soudnému dospělému divákovi se z těch komických loutkohereckých "speciálních efektů" špatně asi jen tak neudělá, spíš se nad nimi útrpně usměje. Nějaký nadhled jsem v "Divadle hrůzy" také hledal marně, nedělejme z nouze ctnost. A srovnávat Pasoliniho děsivé podobenství s tímto ochotnickým spektáklem je jako přirovnávat pekelné vize Hieronyma Boshe k pornografickým malůvkám pubertálního žáka zvláštní školy. A proč ta jedna hvězdička? Protože tak jako u některých zvlášť pitomých scén Reedova divadélka jsem se už dlouho nezasmál :-D. ()

Astaroth12

Divadlo hrôzy som videl už asi 3-krát, ale až teraz mu dám i hodnotenie. Je to strašná hlúposť, ktorá ukazuje len explicitný teror na ženách. A to strašne jednoducho a naivne. Proste tu nič ine nie je, len týranie a múčenie žien. Žiadny príbeh alebo aspoň nejaké pokusy o ukázanie niečoho zaujímavého. Dávam 3*, ale len kvôli tomu, že film som bez nejakých problémov dopozeral a aj za to, že i vo svojej špatnosti má nenudil. ()

GOREGASM

Blood Sucking Freaks má od první minuty našlápnuto k bizarně groteskní podívané, která může často cuknout koutky, nehledě na to, jak odpudivé a degradující věci se na plátně odehrávají. Stejně tak ovšem může zvednout žaludek. Úchylnost Sardua a jeho skřetího nohsleda, Ralphuse, od počátku navnadí, jaké zvrhlosti si pro nás Joel M. Reed připravil a není jich málo, většina je ale podbarvena černohumorným podtónem, který pochopím, že neuslyší každý, dvojnásob ženy, které tento snímek čistokrevně dehonestuje. Po sedmdesátkovsku obnažený torture fest s puncem dobové perverze, u kterého mně jako vždy napadne, že každý režisér chce na plátno zhmotnit své sny a touhy, mnohého diváka potom znejistí, jestli je normální :-) X% ()

• Když Sardu (Seamus O'Brien) z jedné z dívek jí, talíř na ní je plný. Když jí však Sardu (Seamus O'Brien) odkopne a talíř se převrhne, je prázdný. (StrYke)
  • Jedná se o jeden z nejzakazovanějších filmů všech dob. Na krátkou dobu kvůli stížnostem feministického združení Women Against Pornography zakázán v USA, Německu nebo části Kanady. (merlinovic)
  • Film se natáčel na Manhattnu v New Yorku v USA. (rafix)