Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

elanius

(21/2023) / Wind River v beta verzii. Nebyť Nikolaja a Annabelle Wallis dopadlo by to asi až podpriemerne. Ale inak v rámci žánru si nie je moc na čo sťažovať. Nie je tu nič extra ambiciózne, ale zároveň všetko na filme je profi a čo je hlavné, vcelku podarený príbeh udržal moju pozornosť. A čo mňa osobne veľmi baví je taký ten depresívny americký vidiek, atmosféra výborná. Škoda len, že celkový dojem je taký trochu už pár krát vylúhovaný čaj. (6/10) ()

lykan9

The Silencing je dobře dávkovaným temným thrillerem, který se odehrává v nádherném prostředí a postavy mají tolik prostoru, aby se staly zajímavé a divák si k nim vytvořil vztah. Bohužel samotný příběh je místy nelogický a nesourodý. A to je velká škoda, protože měl film na to, být skvělým krimithrillerem, ke který bych řadil mezi ty nejpovedenější. Sice se tak nestalo, ale stále se jedná o dobrý film. ()

VanTom

Slušná "severská" kriminálka hodně těží z krásného koloritu ontarijských lesů a ospalého maloměsta, zajímavých charakterů (jejichž linky se ke škodě skoro neprotínají) a hlavně v první polovině neurčité zápletky. Ta ovšem postupem času zfádní a také si přestane tykat s logikou: Bylo až úsměvné, jak do břicha postřelený hrdina téměř vykrvácel, doktor ho zašil, on poděkoval a šel si po svých, jako by se nechumelilo. 5/10 ()

Skeksis

Neviem, prečo mi pri tomto filme pripadalo úplne normálne, že ľudí v lese naháňa nejaký strašiak do maku, čo vrhá šípy. Ani postavy z toho nevyzerali zvlášť vykoľajené. Možno je to v Kanade normálne. ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie! Ponurá a mrazivá atmosféra fungovala. Film sa odohrával v zaujímavom prostredí, či už z pohľadu prírody, alebo indiánskeho územia. Herecké duo Nikolaj Coster-Waldau a Annabelle Wallis odviedlo nadštandard a veľmi ma bavilo. Príbeh je síce v podstate jednoduchý, ale dokázal prekvapiť a minimálne jeden zvrat som fakt nečakal. 80% Netflix ()

blackJag

"NECHÁŠ UMŘÍT JAKO NĚJAKÝ ZVÍŘE?" Nebylo to zlé, obsazení, prostředí, příběhový background, ještě to poladit a mohl to být žánrový masterpiece, takto mírný nadprůměr. Jako třeba ty pochůzky lesem, někdy je to blízko, jindy daleko, nemělo to řád a takových maličkostí tam bylo víc. Prostě jen to trošku precizovat. 65% ()

Maynard.

Chachá, dal sem 5 hvězdiček a z 62% se to zvedlo na 63%, což znamená, že to asi nehodnotilo zatím moc lidí. Ale až se tomu stane, věřím, že tenhle film půjde do "červenýho", kam právěm patří. Je to žánrově něco mezi Zmizením a Wind river. Od začátku sem byl ohromen tekoucí řekou, na kterou by sem se mohl asi dívat celej film :o). No, ale to bybyla škoda to celý pročumět na řeku, když je to od začátku náramně napínavej film. Hlavní herec už je taky velká persóna, tady mi krapet připomínal Logana, to když lemtal jednu flašku za druhou. Téma vynikající, prostě skvělej film s neotřelým dějěm. ()

coscarelli

Síce veľa-x prežmýkaný a obžutý koncept, za to pekne omaľovaný , pľuvajúci viaceré otázniky bez odpovede (asi preto Silencing) , ale ja odpovede na zásadné "otázniky" potrebujem. Takto nepomôže ani halapatňa. ()

vitekpe

Byvaly casy, kdy tyhle filmy vychazely jako "DVD only". :))) Priblbla detektivka, ktera zrejme chtela byt podobna oblibenym severskym pocinum. Kdyz se nudite k smrti a odpustite par nelogicnosti a primhourite obe oci nad chovanim postav, lze to odkoukat. Proste takova beckova DVD zalezitost jakych jsou stovky. ()

sedm.1

Ve většině ohledech se dá The Silencing považovat za lepší průměrný žánrový přírůstek, ovšem pro mě osobně je díky jedné zásadní věci sympatičtější ještě ale o něco víc, a to kvůli prostředí, ve kterém se odehrává, jelikož pro tyto (nejen) kanadské hluboké lesy a odlehlá mrazivá městečka mám fakt slabost a filmy, respektive jejich zápletky, odehrávající se právě na takovýchto místech, patří většinou k těm vážně nejpůsobivějším a atmosféricky nejsilnějším, no a jelikož ani tento thriller není výjimkou, tak právě po vizuální stránce mě fakt oslovil a přesvědčil nejvíce. Nicméně krom atmosféry a prostředí nabízí The Silencing i mnoho dalších pozitiv, díky kterým si zaslouží pozornost, takže samozřejmě musím zmínit například i skvělé obsazení, v čele s charismatickým Nikolajem Coster-Waldau a půvabnou Annabelle Wallis, kteří zároveň ztvárnili i výrazné postavy, které tedy sice zároveň upřímně nenabízí příliš nápaditosti a zajímavosti, ale prostě svůj účel pro daný film splnili výtečně, zápletka pak působí svižným a rozhodně nenudícím způsobem, s několika poutavými zvraty, fungující gradací a nečekanou pointou, která tedy sice na zadek neposadí, ale minimálně za neurážející standard se označit také dá, film nabízí i mnoho momentů napětí, a akcí se tu jinak docela šetří, ovšem o ní tento snímek fakt není, takže to nepovažuji za výtku, zkrátka já s tímto filmem nemám vážně prakticky žádný problém, prostě fajn žánrovka, která má co nabídnout a baví. A já se tentokrát vážně výjimečně plácnu přes kapsu a dám krapet nadhodnocené 4*, jelikož mi prostě tento sice jednoduchý, ovšem prostě fakt působivý a fungující thriller opravdu sednul. ()

Lukoboss

Já ani moc nevím, co k tomu napsat. 100x omletá záležitost, kdy životem zničenej týpek chlastá, protože strádá, pak se najednou naskytne příležitost objasnit starý životní rány. Tak se do toho pustí, nahání se tam po lese s nějakým padouchem, kterej po něm střílí šípy, pak se tam něco trochu otočí, aby to nebylo tak jednoznačný atd. No prostě tohle známe... N. Coster-Waldau je dobrej, role mu sedí, je to sympaťák, kterýmu fandíte, i když je ožralej, ale to je prostě málo. ()

KoRner

Má to diery v deji väčšie ako v ementále, ale bavil som sa. Je to napínavé skoro nonstop a Nikolaj s Annabelle sú herci, ktorí film vedia posunúť o level vyššie. ()

Kienast

Atraktivní prostředí, skvělá ústřední dvojice herců, vrah co zabíjí vrháním oštěpů a on z toho vyleze standartní thriller, bez špetky něčeho navíc. Na sobotní večer ideální napínák, víc v tom ale nehledej. 6/10 ()

Michelle75

The Silencing působí pomaleji, přesto ne nudně. Kdybych se příliš nezamýšlela, tak bych neměla ani moc co vytknout. Nesmysly si člověk najde všude. Tady mě baví námět, ponuré prostředí divokých lesů a hlavně Nikolaj Waldau. Vlastně mě baví všichni, dokonce i Annabelle Wallis, která po zbytečné plastice nosu vypadá víc tuctově a nudně,ale tady ji to odpouštím. Navíc mě baví i fakt, že po úvodu filmu jsem si myslela, že to bude o něčem jiném. ()

666Carnage

Nikolaj Coster-Waldau je otec, kterému unesli dceru a tak chlastá a stará se v přírodní rezervaci. No ale po lese mu běhá někdo kdo možná vzal i jeho dceru a dokonce nahání nějaké další dívky. Film má super zvraty, které jsem nečekal. Ke konci už jsem vraha odhalil ale to nic nemění na tom, že tahle thrillerová jednohubka překvapila a rozhodně se na ní dá podívat. Kord když se blíží to podzimní počasí a nedělní film bodne. 70% ()

kolemjdouc

Waldau měl asi film okořenit svým jménem.Vidno ,že do toho hodil vidle.Scénář jakž takž ušel ,ale zpracování příšerné.Hudba přehlušila mluvené slovo.Než to takhle nadabovat radši dát titulky. ()

Disease

Velmi slušná temná detektivka, která navzdory indiánské rezervaci nedosahuje kvalit Wind River, ale postavy i zápletka jsou dobře napsané i natočené. ()

Strandmon

Pro mě jedno z největších překvapení roku 2020. To napíšu rovnou a narovinu. Očekával sem průměrnou “60 procentní” oddychovku. Dostal jsem skvěle vyváženou, nepředvídatelnou, hravou krimi se skvělou mrazivou atmosférou a příjemnými herci ve stylu Wind River u které nechápu, že procentůálně nesahá MNOHEM výš. Celá stopáž naprosto užitá a koukal bych klidně hned znovu. Pecka. ()