Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

DAPDO

V půlce filmu jsem myslel, že není co řešit a bude to už jen nahánění pachatele, kterej se sám odhalil. Všechno bylo nakonec jinak a i když jsem si byl jistý, kdo je nakonec vrah a nebyl jsem proto ke konci překvapený, tak děj plus atmosféra se doplňují fakt dobře. ()

tranquill

"Necháš mě tu umřít jako nějaký zvíře?.. Ne, zvíře bych nikdy trpět nenechal!" Nadstandardní thriller se skvělou atmosférou, která mi připomíná Temný případ. ()

Acrobat

Nebyt velmi pribrzdenej rezie neznameho filmoveho vodcu, ktory sa bal ist trochu s vysvetlenim hlbsie bol by to este vacsi pokrok. Najvacsou nevyhodou tohto ticheho filmu s Indianmi je uplna absencia motivu, psychologizacie vraha. Tam kde vsetci palime 5* Se7en a Spacey sa tam viac nez 30 minut vykecava a nikomu to nevadi, tu nie je ani trosku zapotreby cokolvek aspon naznacit. Film prijemne zacina, pohybuje sa na hrane uspavacej dedinskej vysetrovacky, ale vzdy vie najst momenty, pre ktore sa kraca s filmom hladko a miestami aj napinavo. Ono v takom brilantnom prostredi ako Kanadske zamrznute plane a lesy to inak ani nejde. Farba do vzduchu, strelba na Waldaua, osetrenie, Tovaren, bieda Ameriky, vybrane hlasivky, pohreb.... Nie je zapotreby heroizmus, humor, otravne bocne postavy. Silencing urcite neumlci niektore kriticke hlasy, mne uznanlive mlcanie prerusil len velmi rychly zaver a absencia hlbsich, rozumej riadne vysvetlenych motivov. (Videne 18.2.2021, BDrip) ()

ER

Solidní krimi, využívající prostředí horské rezervace, má dobré herce, ponurou atmosféru a občas je i napínavé. Jen to chtělo pár scén více promyslet, zvrat v chatě je pofidérní, jako to, co se děje poté. ()

waska

Hnusná ponurá atmosféra amerického zapadákova. Skvělý Waldau v příběhu, který jsme tu už viděli několikrát, nicméně ta atmosféra z toho dělá vcelku dobrý film. ()

bearmeedek

Hodně dobrý krimi thriller. Velice přímočaré, žádná vata, napětí a příroda super. Konec taky dokázal připravit překvapení. Tohle mohl být klidně kino film. Pokud by si ho lidé ovšem všimli. ()

ANTYCHRYST

Hluboké lesy.. V rezervaci.. Drsňák alkac.. Nějakej ten únos.. Magor s vrhacem šípů... a zábava může začít.. Dobře natočená kriminálka.. Včetně konečného rozuzlení. 70% ()

Brooks

Miliónty z rady šablónovitých thrillerov o sériovom vrahovi. Žiadny prekvapivý zvrat, či originálny nápad, ale ani vyslovene hlúpa scéna, alebo nelogický moment. Tentokrát zaujme aspoň prostredie horských lesov a charizmatický Coster-Waldau. P.S.: Možný SPOILER! Identitu vraha som síce neodhadol, ale nepríjemne ma zaskočilo, že scenár nám túto postavu, pred jej odhalením, ukáže len v jednej niekoľko sekundovej scéne. Chcel som vidieť viac. ()

RedRose

Až překvapivě slušné! Americké klišé, jako squad se šéfem Rogerem, od kterého uslyšíte jen: "na odznak vám kašlu!" A Rayburn se do všeho pustí po hlavě sám, ničí forenzní stopy a tak podobně, ale vzhledem k vývoji událostí to bylo asi dobře. Fajn film který překvapil. ()

Plastík

Mělo to grády. To je hodně dobrý film. Zase. Nechápu 3 hvězdy ostatních. Vždyť o bylo hustý jako med. Turecký med. Pravda, hodně nečekané a o to lepší. ()

Mamlas

Docela dobrá detektivka o pátrání po sériovém vrahovi kdesi v lesích. Tvůrci se nevyhnuli klišé se zašíváním ran zaživa, ani opakovaně prostřeleném hrdinovi, který funguje bez omezení, a ani neposedné kameře, aby zdůraznili, že se něco děje, když se nic moc neděje nebo nejsou peníze na to, aby se to natočilo nějak jinak a pořádně. Na druhou stranu tady máme konzistentní a smysluplný děj, napětí, minimum prostojů a také pár opravdu nečekaných dějových zvratů, což potěší. Po delší době dobrý film. (55%) ()

johnsnow

slušná jednohubka atmosféricky ala Wind River. Jaimie skvelý, šerifka tiež, Wynona Earp mohla mať viac priestoru a vrah tiež. avšak odhalenie kto to bol tak to stálo zato. Mal som úplne iný typ ale toto by som nepovedal. Spokojnosť. ()

regentor

Z pytláka je nejlepší hajný, tady se to sice nedá brát doslovně , ovšem jádro pudla se v tom nachází. Dříve bezohledný lovec a pijan se po zmizení dcery stává správcem rezervace.Flašku ještě neodložil, žena ho opustila ale ve své nové roli spatřuje jiný smysl života. Když se u řeky najde tělo jiné dívky a na kameře spatří "lesní obludu" vydá se po její stopě.Případ ovšem řeší i místní šerifka , která sice nechlastá , zato má problémy se svým bratrem.Snímek postavený na obehraném příběhu z divočiny s kriminálním přesahem. Nic , co by vybočovalo z daného žánru. Zábava je to ovšem solidní i s jedním zajímavým polozvratem.Koukatelný thriller kterému dávám poctivé tři hvězdy. ()