Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

Indiana

Slušná oddychovka se skvělym Costnerem, kterýmu postavy zkrachovalej sportovců s plechovkou od piva v ruce, co ale ještě neřekli poslední slovo, seděj jako praseti drbání. ()

kingik

129. minut jsem čekal, až Costner ve vrcholně nesympatické roli přehodí green, míček zapadne do jamky a on vyhraje turnaj. Nevím, proč mu ostatní za jeho aroganci přáli vítězství. Naivní a předvídatelný sportovní film. Fakt zážitek to sledovat. Golf nemusím. 40% ()

Šakal

„von to kurva fouknul po silnici a ještě běží….“ :-) Oddechovka ze zelených pažitů, kde se ale tentokrát překvapivě nepachtí 11 hráčů (na každé straně) za tím kulatým nesmyslem zvaným balon, ale parta chlápků se snaží trefit dír(k)u….. v zemi. A byť to vypadá, že jde (v prvé řadě) o golf, nenechte se mylně zmást, ve skutečnosti jde o „zcela něco jiného“ a to sice v(při)rozenou mužskou vlastnost zvanou ješitnost, projevující se (děti zavřete oči) v „poměřování velikosti čuráků“ :-) Ostatně, přiznejme si (to) upřímně pánové, setkali jsme se s tím (alespoň v jednom případě) všichni nebo ne?! p.s. byť se snímek bere s velkým nadhledem a trojlístek Costner-Johnson-Russo se vám (po)stará o to, že nudit se nebudete, nemůžu se zbavit dojmu, že Ron Shelton dělá z toho všeho (tohoto sportu) až moc velkou pouťovou atrakci a z hráčů jako R. McIlroy, P. Mikelson, B. Watson, T. Woods, J. Furyk, J. Nicklaus… až příliš velké nýmandy. Byť „stará dobrá sedmička železo“ dokáže zázraky, pouze s ní se na US Open opravdu nekvalifikujete, za to (vám) ručím. Pravda, v případě dopingu jakým je R. Russo, by se (ne)jeden možná obešel i bez 7-čky železa a spolehnul se pouze na svoje nádobíčko. Jako příjemná oddechovka (na Ne odpoledne) co se nebere smrtelně vážně, ale Tin Cup poslouží dokonale. A nakonec i ta čistá láska a zaujetí pro tento sport, z toho čiší (promiň češtino), né že ne. 65% ()

nascendi

Zelený svet považujem za film, ktorý stačí a dokonca je vhodné vidieť iba raz. Samozrejme, pokiaľ nie ste hráči alebo aspoň fanúšikovia golfu. Laik, akým som ja, vníma chvastanie, hecovanie a frajerinu minimálne za trápne správanie signalizujúce nejaký povahový deficit. Ešte šťastie, že je súčasne prítomné aj ozajstné majstrovstvo, inak by tento film nikto nenakrútil. ()

nash.

Nečekaně příjemná a pohodová golfová romantika s ležérně okouzlujícím Costnerem, několika kouzelnými dialogy a výbornou finálovou scénou o dvanácti míčcích. Nenudí, nevnucuje se a přitom kolem sebe šíří nenápadně uvolněnou náladu. ()

Tomco

Velikánska golfová pohodička plná klišé, ktoré keď nechcete, vôbec nevadia. Na Paxtonov Golfový sen resp. Redfordovu Legendu o slávnom návrate sa to síce nechytá, ale miestečko v top 3 golf movie´s si to u mňa bez všetkého podrží. Lepších 70%. ()

Chrustyn

Další z řady sportovních snímků se sympatickým Costnerem v hlavní roli. Komu není téma golfu cizí, pobaví se. Pro ostatní se jedná o zbytečně dlouhou a upovídanou komedii s romantickým nádechem v podobě Rene Russo. ()

lillien

mno, tak pro nás zaryté odpůrce golfu sice železo bude i nadále představovat značku Fe, případně asociovat špenát, ale soustředila jsem se tedy na toho roztomile umanutého Costnera a štiplavě ohnivou René Russo a tím se všechny ty odpaly daly v pohodě přežít, aniž bych musela stále odvracet zrak od obrazovky k žehlení. Dialogy vtipné, jiskření uvěřitelné, protože je známá pravda, že nejen ve filmu je pro chlapa nejvíc rajcovní žena, kterou nemůže mít. Celé to Costnerovo šaškování byla tedy vlastně cesta za tím, jak té kočičce René co nejvíce zaimponovat, když nic jiného než golf neumím a i v něm jsem strašně, ale strašně umanutý, že by mě někdy zabil i nejlepší kámoš. A navíc tu René chci ukrást hroznýmu parchantovi. Aneb svižná bitva o jednu ženu na golfovém greenu. ()

Roman.Ticka

Kdyby film sestříhali do 29 minut, výsledný efekt by se nezměnil ani o píď. Koloběh záběrů zelený trávník-Kevin-bílý míček-Rene-Kevin-bílý míček-zelený trávník fakt delší "stopáž" (fujtajbl výraz) nepotřebuje. Kritéria žánru taktéž nepřekročila daný limit: smočení míčku-smočení péra-rvačka rivalů-drby fanynek-zápasy-porážka-výhra-sláva-happyend, tak nač tolik natahování děje. Leda pro zvláštní přání sexuálního zvrhlíka narcisty Kevina pozorovat každý svůj neopakovatelný pohyb a dosytosti si užít opakovaného sexu s příjemnou Rene třeba z důvodu nostalgie nebo pro chvíle nudy. Navždy. ()

eraserhead666

Taková echt devadestáková sportovní romanťárna s Kevinem, René a klasicky "záporným" Donem. Místy možná moc sportovní (až se v té hantýrce ztratíte), určitě zbytečně moc dlouhá (málokterý námět prostě utáhne dvě hodiny), ale jedno se Cinkovi musí dát za pravdu - René má krásné nohy. ()

BoPo

Pre mňa najlepší film o golfe. Nie je to síce až tak veľká pochvala, ale to nevadí. Pretože tento film si zaslúži Vašu pozornosť. Kevin Costner tu nepôsobí ako vo väčšine svojich filmov, ale ako skutočná postava. A to isté sa dá povedať aj o ostatných zúčastnených. Vznikla tu taková náhodná chémia, ktorá dáva tomuto filmu punc ľahkosti, uvoľnenosti. Príjemne strávená dvojhodinovka na zelenom pažite. ()

Marek1991

Tento film má výhodu, že je pohodový, nie je tam žiadne veľké napätie, človek si ho môže užívať, zabávať na konverzáciách, no zároveň je taký nemastný neslaný, bez zaujímavejšieho príbehu. To so sexom a pýtaním autogramov si naozaj mohli odpustiť, no pre mňa zostanú pamätné najmä scéna pri rieke a scéna s pobavením divákov záverečnou hrou. Škoda, že som nespozoroval, kedy sa do golfistu Roya zamilovala psychoterapeutka Molly, možno by som si to užil viac aj ako romantický film. Sem tam je to predvídateľné, najmä ohľadom strely na pelikána, ale inak fajn film aj keď na mňa pôsobil ako z 80. rokov. ()

monsieurR

Skvělý film v hlavní roli s Kevinem Costnerem. Z mého pohledu rozhodně jeden z nejlepších sportovních filmů se skvělým hereckým obsazením a z oblasti mého oblíbeného golfu, co víc si přát? ()

Riddick77

Film, který mne umí pobavit opravdu vždy, když ho vidím. Role padne Costnerovi zcela přesně - otočená čepice, pivo v ruce, míček a driver, to je přesně způsob, jakým si představuju zkrachovalého golfera jako je "Cink" McAvoy. Chemie mezi hlavními postavami funguje skvěle a i Don Johnson se přesně hodí na slizouna, co nemá rád děti, důchodce a pejsky :-) A poslední rána na U.S.Open, to je klasa. ()

MikO_NR_1909

Veľmi zvláštny film. Pre pedantov, ktorým ide o úspech a všetko s ním súvisiace. Ale filmovo nevtiahne tými pravými emóciami, skôr triafa priamou bezprostrednosťou. ()