Reklama

Reklama

Obchodník s bizoními kůžemi Jonas Trapp svádí boj se svou neovladatelnou touhou po pomstě, ale zároveň po usmíření se svou ženou Jessií, která ho opustila, zostudila a je nyní provdaná za jednoho z Jonasových úhlavních nepřátel.

Když si chudý kovboj Jonas Trapp vzal dívku z dobré rodiny Jessie, jejich láska neměla na růžích ustláno. Odsouzen k životu ve velkém domě, na každém kroku sledován tetičkou Gussie, od níž celé rodinné bohatství pocházelo, Jonas raději osedlal koně a vyrazil vydělat pár vlastních dolarů. Lov bizonů se protáhl na dlouhých jedenáct let, během kterých mu tvář zarostla a rysy zhrubly tak, že byl k nepoznání. Na zpáteční cestě do Delahay narazil na trojici mužů, jež mu rozpáleným železem na hruď vypálila uvítání. Kromě toho ze sedlové brašny zmizely všechny naspořené peníze. Ani ve městě ho nikdo nepoznal a jeho Jessie se právě zasnoubila s bohatým bankéřem Brooksem Durhamem. Situace volá po kruté pomstě… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Solidní westernová jednohubka, která zaujme zejména divákovým očekáváním Jonasovy pomsty. Svým pojetím je Povznesen nad pomstu tak trochu originálním počinem, což je také důvod, proč přihazuji čtvrtou hvězdičku. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dobrý western, od kterého čekáte Jonasovu pořádnou pomstu, a to přesto že hlavní hrdina taky není žádný svatoušek. Úvodní a závěrečné vsazení (či chcete-li obhajoba pro vyprávění příběhu) do dvacátého století je naprosto zbytečné. ()

Reklama

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Čistokrevný rodokaps. Na jedné straně napínavý, nevšedně komponovaný příběh, na straně druhé nedostatečná psychologická prokreslenost postav a bohužel také absence vtahující atmosféry, což poznamenává i ty nejpůsobivější scény. Jak naznačuje rámec filmu: byl Tygrův příběh jen odvyprávěn u piva. Ale i tak, díky za něj. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama