Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

in4mator

Nejvíc mně na filmu vadila kombinace humoru s vážnou situací. Nevím proč, ale v tomto případě se to strašně hádá a film tak chvílemi paroduje sám sebe, což předpokládám nebylo záměrem. ()

fixaman

Šestý smysl byl super. Vyvolený byl bezva - alespoň když jsem ho před lety viděl v kině. Vesnice byla jedním z nejhorších filmů jaké jsem kdy viděl. No a Znamení se staví někam mezi. Mel Gibson hraje skvěle ale to na dobrý film bohužel nestačí. Spousta úžasných náhod, kniha která moc dobře zná skutečné mimozemšťany... Kdyby to byla parodie, tak chápu ale takhle..? Když k tomu navíc přidáte klasický hollywoodský happyend, zjistíte, že M. Night Shyamalan natočil film, který opravdu za moc nestojí.. No nic, třeba příště ;-) ()

merigieren

Jediná věc, o níž tento film vůbec není, jsou mimozemšťané, přitom jen oni zajistí na několik minut alespoň trochu napínavou atmosféru. JInak je to otázka víry, asi už nikomu nedochází, že kdyby to tak skutečně bylo, tak nemá smysl žít, neboť by bůh předem určil co uděláte. A vznikne takové začarované kolečko v dokazování. Důvod proč kněží nemají mít rodinu je ten, aby je nerozptylovala ztráta manželky :-). Je zde využit jeden ze zajímavých přesvěčovacích postupů, nejdříve vyvrátíme boha, přesvědčíme o tom obecenstvo a poté to přebijeme nezpochybnitelnými argumenty. Ten malej kluk byl podle mě převtělený satan, já ho tak nesnášel, jeho chování je umělé, strojené. A celá ta rodinka mi také moc nepadla do oka. Dobré je, že měli dostatek nařezaných prken a hřebíků v zásobě pro případné barikádování oken před mimozemšťany, a přitom se stačilo schovat ve sklepě :-) ()

bangee

Pokud jste viděli Šestý smysl a Vyvoleného a líbilo se, bude se líbit i tento snímek. Všechny jsou svým způsobem kvalitní, jak režijně tak scénaristicky, nicméně jim chybí špetka k té dokonalosti. Mel Gibson předvádí svůj klasikcý výkon, kdežto Phoenix mě docela dostal, děti mě neštvali a ufouni, kteří by potřebovali trochu graficky vylepšit, jsou vcelku zvládnutí. První tři čvrtě filmu příběh postupně graduje, člověk se dozvídá čím dál víc o tajemných kruzích, napětí roste, atmosféra je krásně zvládnutá. Nicméně jak (až) se uzavřou ve svém domě, stává se z toho béčkově naladěný horror, který mě do celého konceptu neseděl. ()

Akana

Tady se naplno projevilo Shyamalanovo katolictví. Nic není náhoda, Bůh má s námi svůj plán a ve finále příběhu nám ho dost polopaticky vyjeví (i když ty nitky se k závěrečnému střetnutí sbíhají šikovně). S tím mám problém. Panu režisérovi tenhle přístup dvakrát nežeru, na druhou stranu nemůžu tvrdit, že by jeho filmy nebyly atraktivní. Rád se na ně podívám kvůli atmosféře, s tajemnem umí pracovat velmi dobře, jen z toho ve výsledku příliš trčí laciné kazatelství. ()

agassi68

Mel Gibson ani nevie zle zahrať. Aj tu spolu s Phoenixom dokazuje svoje majstrovstvo. Navyše veľmi dobre stupňovaná atmosféra strachu a neistoty. Takéto filmy môžem.. ()

alambert

Musím vyzdvihnout skvělou atmosféru a především NAPROSTO DOKONALÝ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK. Každý obraz na zdi, každá postava, každý strom, prostě všechno je přesně na tom správném místě a snímané kamerou přesně z toho nejlepšího úhlu, takže dohromady tvoří naprosto úžasnou podívanou. Neznám film, který by mě tak bavil po vizuální stránce. A děj? Nesnáším filmy plné směšných mimozemšťanů, kteří mi mají nahnat strach. Ale tohle? To je něco úplně jiného. Tady, i když to je film o nadpřirozenu, všechno jde tak přirozeně a nenuceně. Herecké výkony jsou naprosto špičkové, charaktery postav krásně čitelné, i dětské role neskutečně povedené. Dokonce ani dabing neselhal, což se často nestává. Prostě vřele DOPORUČUJI. ()

troxor

Někdy je méně více a je lepší, když je tajemný film nedořečený. Pokud ukážu ten tajemný předmět divákovy touhy (řešení), riskuji, že to celý film zpětně učiní slaboduchým. To je i tenhle případ. Zlatý Ed Wood, tam divák od začátku ví, jak na tom je a necítí se na konci alespoň tak podvedeně! NYNÍ SPOILER! Proč proboha ufoni útočí na 270 světových měst a 1 zapadlou středozápadní farmu, proč proboha po celé cestě vesmírem nejsou schopni překonat krumpáčem zajištěné dveře (fakt!) a proč si proboha živýho nejsou schopný udělat taktický průzkum zdrojů planety (co by dělali, kdyby jim během invaze začalo pršet, co?). KONEC SPOILERU! Našlo by se asi 250 dalších rýpavých otázek, což film kvalifikuje asi tak na **. ()

mala_kea

Čekal jsem rádoby dobrou duchařinu, která se bude snažit hrát na lidské city, neboť filmům s obyvateli jiné planety nějak nehodluji. Míra mého neočekávání byla dokonale překročena a ještě několik minut po skončení nevěřícně kroutím hlavou. Je vůbec možné, aby Gibson takhle zahrál ? je možné, abys sci-fi thriller v americké koprodukci byl koukatelný ? Ono tomu opravdu tak je. Hned po úvodních titulkách mi bylo jasné, že Shyamalan se pokusí o průlom hororů. Vážně se mu to dost podařilo, protože tady není žádné předvádění, představování a tajemný barák, který proleze několik lidí, ale nikdo však nic nenajde. Tady se jde rovnou na věc, s ničím se nemazlíme a laťku přeskočíme dávno před polovinou filmu. ()

DHDV

Film si drží úroveň i po více zhlédnutí. Musím se přiznat, že jsem se jednou lekl a jednou jsem měl nepříjemný poct. Výborné herecké výkony a film působí hodně uceleným dojmem. Víte přesně co se děje na plátně i v příběhu. Je to spíše sci-fi-horor, než thriller. Sem tam nějaký ten pokus o filozofii a nějaké to poselství..ale to není na škodu. Dávám 4 hvězdy protože k dokonalosti přece jen něco chybělo, možná trochu moc citově prázdných míst v takovém to rodinném „dramatu“… ()

Hapretor

Filmy na téma - útok mimozemáků - fakt žeru, ale když to vezme do ruky Shyamalan, je z toho filozoficko-náboženská agitka, která neni ani moc srozumitelná, ani moc zábavná, ani moc akční, ani moc napínavá, prostě taková nijaká. Ale naštěstí ne špatná. Mel Gipsy se do toho uvrtal asi proto, že je sám údajně silně věřící. Na roli pastora se hodil. Ale že by ji zahrál skvěle? Nezdálo se mi. A Phoenix? Taky normálka. Dyť od nich se ani nic jinýho (horšího) nečeká. A ten konec? No, to byl jeden velkej patetickej záhlavec divákovi, aby se z toho "napětí" trochu" rozplakal. ()

Heroine

M. Night Shyamalan je skutečný mistr atmosféry. To jak dokáže diváka napnout, to umí jen málokdo. Perfektně vybraní herci, dobrý scénář. Celkově se na Znamení můžu dívat pořád, vždycky mne znova unese s sebou do kukuřičných polí. ()

John8

Neuvěřitelný filmový zážitek který opět potvrzuje pravidlo že méně je někdy více. Je zde vytvořena tak neuvěřitelná atmosféra, že mi běhá mráz po zádech jen si na ni vzpomenu. ()

Rockerman

Mel Gibson se svou rodinou čelí invazi mimozemšťanů v jedenáct let starém filmu, který jsem "objevil" až teď. Je to velice pěkná podívaná, chvílemi i úsměvná a dramatickým závěrem nám chce režisér říci, že nic není náhoda a že všechno má svou příčinu. Nesmyslné nedopíjení vody malé dcerky, astma staršího syna i dokonalý úder baseballovou pálkou bratra Merrilla se nám na závěr jeví, jako logické a spolusouvisející věci. ()

SidneyP

Shyamalanovi se podaří fakt dost dobrý věci... Např. leknout člověka jen u toho, když vidí hýbající se obilí. 70%. ()

Fujara777

S pánom Shyamalanom sa bojím rád. Dobre odrozprávaný príbeh s myšlienkou, ku ktorej to ako k pointe nenásilne smeruje už od začiatku. Graduje je to už od začiatku a jednotlivé časti príbehu na seba nadväzujú, aby ste sa v závere mohli plesnúť po čele so slovami "Ahá, veď jasné!" Obľúbený film, chyby sa hľadajú ťažko (ak vôbec sú). ()

Raziel_cz

Zamyšlení nad náhodou a predestinací a ztrátou a hledáním víry. Během mimozemské invaze. Shyamalan to prostě uměl a takhle povedený scénář, ve kterém se každý motiv odrazí na ději, by mu mohli závidět větší kapacity. A režii taky. Šestý smysl je sice strašidelnější, ale Znamení mám pro atmosféru radši. A vynervovat dokážou také parádně. I bez hlasitých zvuků. ()

Wallis3

Nenásilnej sci-fi počin s příjemnou atmosférou a napětím, kde vám přímo drásá nervy to, že vám ti mimózníemšťani nebyli naservírováni víc a i to málo, co tam bylo, bylo tak málo, že to nakonec svou formou stačilo :-) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)