Kosmický hřích

• USA Cosmic Sin (více)

Píše se rok 2524. Ze vzdálené planety zrovna přišla zpráva, že se podařilo uskutečnit první setkání s mimozemskou civilizací. Armáda musí ihned zareagovat, aby odvrátila hrozbu mezihvězdné války. Osud lidstva je v rukou sedmi odvážlivců, kteří se vydávají na unikátní misi. Věří v nejlepší, ale připravují se na nejhorší. (Filmbox)

PROCESOR odpad!

Opravdu to dělám velmi nerad a jako milovníka filmů mě to mrzí, ale tenhle snímek je ztráta času. Snažil jsem se aspoň „něco“ z toho vydolovat co by se mi líbilo, co by stálo za povšimnutí. Nevím jestli to má zrovna Willis zapotřebí, ukončovat svoji hereckou kariéru takovými skvosty. ()

majo0007

Kvitujem, že produkčné firmy dávajú start-up pre začínajúcích "drakových" režisérov. Prosím, už to nerobte! Wilisova "pecka" nového milénia "Breach" (ak sa to dá tak povedať) je oproti tomuto Oscarový kandidát... Ináč budget filmu som platil ja, Bruce bol za pivčo, máme za mestom dva také army hangáry...keby ste sa chceli pridať...vystavím vám cenník! Dovolím si s trochou mojej anglickej fail diplomovky doslova preložiť názov filmu: "Kozmický nonsens"... ()

Deyw

ty vole...frenk a bruce v totalni mrdce...tesil sem se na nejakej mix the surge, ale je to v prdeli..nikomu bych to nepral tenhle film.. je to bolest :( ()

oveckaoa

Začneme pozitivy je to lepší než Breach a Bruce se tam objeví hned na začátku jde i vidět, že tam něco i hraje. Na Zemi zaútočí mimozemšťané (chobotnice v kapucích) a Země vyšle cca 5 vojáků na jejich základnu, aby tam zjistily kde sídlí a hodily tam atomovku. Celé je to píčovina a smysl to nedává jelikož mimozemšťané vlastní hvězdnou bránu a můžou se teleportovat kam chtějí , ale na Zemi zaútočí v počtu zhruba 5 členů proč tam tedy byla úvodní scéna a ten útok na Zemi v takovém provedení nevím. Několik vojáků tam létá ve vzduchu, ale sestřelí pouze jednoho chlápek si dojde pro atomovku a hned mu ji dají žádné zabezpečení nic mimozemšťané jednou bojují s puškama a jednou s jakýmasi mačetama proč nevím mají i vesmírné lodě , ale nevyužijou je proti Zemi. 40 procent ()

pursulus odpad!

Hřích.¬         Název snímku svádí k lacinému přirovnání mezi ním a sledováním snímku, nicméně v tomto případě je toto přirovnání naprosto přiléhavé. Herec B. Willis táhne snímek už pouze svým jménem, vidím to tak, že konec jeho kariéry je nezáviděníhodně nepovedený. Celek mi připomíná amatérské snímky, jichž jsem několik shlédl a z nichž všechny až na příslovečnou výjimku byly natočeny vskutku amatérsky, s odstrašujícími scénáři, herci i vším ostatním. K dokonání neštěstí se režie v poslední třetině snaží napodobovati novodobou techniku "pomalého napětí" (budovanou hudbou a pomalým sledem záběrů, modernost, kterou ze srdce nesnáším, neboť je úpadková a obecně nefukční). Navíc zde není ani stopa po nadsázce, snímek se opravdu snaží působiti důležitě, což je, vzhledem k jeho provedení, jediný druh humoru, který obsahuje. ()

sedm.1 odpad!

Tak tentokrát mě Willis opravdu ale dostal. Snad vůbec poprvé bych totiž nedokázal komukoliv odpovědět na tu nejjednodušší otázku, o čem byl film, který jsem právě dokoukal. A není to rozhodně způsobeno mou nepozorností, a už vůbec ne případnou dějovou náročností, ne, je to způsobeno tím, že scenárista a režisér v jedné osobě je totální idiot, který absolutně nedokázal poslepovat jednotlivé scény do určitého, alespoň částečně smysluplného celku, který by minimálně dokázal alespoň zodpovídat na případné divácké, všetečné otázky, a to jako třeba kam běží ta postavička? A proč tam běží? A proč tenhle dělá tohle a tamten říká tamto? A takhle bych mohl pokračovat dále a dále, ale na nic z toho prostě nelze odpovědět, jelikož opakuji, tvůrce Cosmic Sin je naprostý lempl, který vůbec netušil, co dělá. Prostě děsivý škvár. Lacinost jiných filmů mě jinak neuráží, ovšem i v tomto ohledu je tato podívaná výjimečná, jelikož její lacinost je zde natolik do očí bijící, že si říkám, zdali tohle má vůbec někdo zapotřebí. Rozpitvávat tu pak další ingredience, jako efekty, akci, herecké výkony, dialogy, emoce, napětí, atmosféru, nic z toho nemá cenu nějak hodnotit, vše je naprosto mimo tabulky snesitelnosti, já zkrátka tady nemám příliš co řešit, vůbec jsem nepobral, co tohle jakoby sci-fi mělo znamenat, prostě ryzí, nekompromisní Odpad! ()

borec999

Síce máme už rok 2021, no Bruce Willis natáča podobné blbosti ako v roku 2020. No ale k filmu. Sci fi akčnák, ktorý je nudný, predvídateľný a dosť hlúpy(napríklad ľudia sa tu vznášajú vo vesmíre bez toho aby potrebovali dýchať). Technicky je to ešte ako tak v norme béčka a nie je to úplny brak. Asi za to tá 1*. Na to aká je film blbosť tu máme celkom dosť známych ksichtov. Ale ani herci to nespasia lebo buď sú vo filme len na pár minút(Grillo,Munro,Mandylor), alebo sa im jednoducho nechce (Willis,Messner). Vrcholom lenivosti u Willisa bolo, že asi v polovici scén je jeho postava braná kamerou odzadu, aby Bruce náhodou nemusel byť na natáčaní o dva dni dlhšie a pokojne ho mohol v podobných scénach zastúpiť dablér. Je to škoda, lebo Bruce má na viac. Ale vzhľadom na to, že podpísal minulý rok zmluvu na ďalšie 3 filmy so spoločnosťou ktorá vydala mimo iné aj túto pecku, tak je mu to asi úplne jedno. 15% ()

iXtr3m3

Pri Breach som film kvôli menám nadhodnotil oproti realite, teraz to už neurobím tak ľahko. Nedám síce odpad stále kvôli menám, ale dávam slabučkú jednu hviezdu a odporúčam len masochistom. To, do akých sračiek Willis spadol, to mu môžu závidieť aj Seagal s Cageom. ()

mira007

Bruce Willis v jedné z posledních rolí, málomluvné postavy - že by už byla jasná ta jeho diagnóza při obsazování? Docela smutný pohled na jednoho z titánů filmového žánru akční film, ale možná to nebylo chorobou nebo věkem, ale tím, že tohle laciný hloupý sci-fi béčko s námětem zombíků je úděsně hloupý. Já myslel, že na tento tip filmů má monopol Seagal ... PS: Tenhle film jsem nevyhledal kvůli Bruceovi, ale proto, že jsem chtěl vidět v čem hrála argentinská kráska, která se vyhýbá telenovelám Eva De Dominici a hle ona zombice ()

BOURQUE

Je čoraz smutnejšie vidieť, že kam sa za tie roky „prebojoval“ jeden z ikon deväťdesiatych rokoch. Nehovorím, že Bruce Willis sem-tam („náhodou“) sa neobjavuje aspoň v priemerne lepších filmoch, ale Bohužiaľ, holou pravdou je, že veľkú porciu jeho filmových angažmánov tvoria filmy z kategórii „C“ a „D“. Príkladom je aj aktuálny sci-fi „Cosmic Sin“. Ten síce sa začne nádejne a budí pocit toho, že to bude pozorovateľné béčko. V druhej polovici sa však zrúti všetko a z celého filmu sa stáva takmer nepozorovateľný zmes stokrát videných riešení a vecí, ktoré sme už „videli niekde inde“. Jedna menšia hviezda za aspoň mierne lepší začiatok, ale ináč keď máte na výber, tak tento snímok kľudne vynechajte. P.S.: Spolupráca režiséra E. J. Drakea a herca B. Willisa ešte bude pokračovať minimálne v ďalších troch filmoch. Ajaj! :( Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

MickeyStuma odpad!

Sedm problémových vojáků preventivně zaútočí na nově objevenou mimozemskou civilizaci v naději, že zabrání hrozbě války. Jako naprostý nesmysl to zní úžasně. A jak by se to mělo vlastně brát? Jako sci-fi mix Sedmi statečných a Tuctu špinavců? A to není všem inspiracím ze starších snímků konec. Je toho skutečně hodně. Invazivní zápletka s mimozemšťany připomene snímek ´Duchové Marsu´ (2001). Záběry s létajícími auty v metropoli a syntezátorový hudební podkres jako z filmu ´Blade Runner´ (1982). A třeba Bruce Willis v onom podivném skafandru jakoby celý zřízený vyskočil ze svého filmu ´Armageddon´ (1998). A dalo by se pokračovat. Domnělé nízkorozpočtové akční sci-fi drama by se chytlo na počátku devadesátých let ve videopůjčovnách, kdy byl po takovýchto žánrech hlad a daly se v regálech najít různorodé skvosty. Ale nyní? Naprosto nudná sci-fi etuda bez špetky logičnosti a nějakého nadšení. Máme tu Bruce Willise, Lochlyna Munra a Franka Grilla, ale nikdo z nich jako tahouni už dávno nefungují. Hodnota filmové zábavy se rapidně blíží svého dna, i když snaha na CGI vizuálních efektech předčí ponurost známého studia Asylum. Scenáristický přešlap je však pro víc, než pro ostudu. Nějaké napětí, dramatizace či vtípek na odlehčení? Ne. Jen prosté zoufalé nic. Pro noční televizní vysílání tohle stačit bude, ale divácky rozhodně zůstane bez sebemenšího zájmu. ()

Hapretor

Měli skvělé obleky ... bylo to skoro jak příprava na kostými pro zfilmování pecky hry "StarCraft" ... to by bylo něco ... triky taky ušly ... jen dějově je to mrdka ... pořád jsem si říkal ... co ... kdo ... proč ... už zase ... kdo ... proč .... co .. cože ... a Willis s tím jedním šklebem ... to je k smíchu ... i když hraje jen ze setrvačnosti a asi i z nudy ... měl by se snažit ... blaf ! ()

rublik05 odpad!

Zpočátku jsem si říkal jo, tohle nevypadá zas tak hrozně, mohla by to být příjemná sci-fi podívaná. Opak je pravdou. Celý film je jeden velký bizár, naprosto nevkusný a otřesný. A to jsem si blbec říkal, že po loňském "hitu" Breach už Willis hlouběji klesnout nemůže. Je mi jasné, že jeho účast je brána pouze jako plakátové lákadlo pro diváky, kteří by jinak o film ani nezavadili. To však neomlouvá jeho otřesné herecké výkony, které, bohužel, zde podává většina hereckého ansámblu. Od začátku mě fascinovaly odporné laciné efekty, vizuální stránka místy až komická a do toho všeho ti tajemní a drsní marťani. Kdyby se alespoň snímek nebral tak vážně a nevytvářel tak parodii sebe sama. K příběhu toho ani nelze moc napsat, jelikož většinu času absolutně nedává smysl, stejně jako dialogy, které jsou doslova tragédie. Když si představíte nejhorší film, jaký jste kdy viděli, tak i ten je zábavnější, než tahle slátanina. V zájmu zachování zdraví rozhodně nedoporučuji. 0/10. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu