poster

Prasátko a jeho velký příběh

 • USA

  Piglet's Big Movie

Animovaný / Rodinný

USA, 2003, 75 min

Režie:

Francis Glebas

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Scénář:

Brian Hohlfeld

Hudba:

Carl Johnson

Střih:

Ivan Bilancio
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eMeMko
  ***

  Ale jo, koukat se na to dalo, ale nic objemnějšího než průměrný animovaný film nečekejte. Příběh je dosti jednoduchý, rozdělený na pár aktů, takže ve výsledku stačí udržet pozornost vždy jen dvacet minut. Postavy jsou už klasika, každý je zná a každá z nich má něco do sebe. Finální hodnocení: děti si tento film stoprocentně užijí. U dospělých už to tak žhavé není, nicméně jedno zhlédnutí neuškodí.(14.1.2017)

 • werus
  ****

  Ani Prasátkovu ani Tygrovu příběhu nedokážu dát míň něž čtyři hvězdičky. Vždyť tahle parta mě provázela dětstvím a já je měla tak ráda. Vlastně mám pořád :). Ale nehodnotím jenom z nostalgie, nemyslím, že by Prástkův velký příběh byl o hodně méně kvalitní než původní Púovské příběhy i když ten Tygříkův je o něco lepší. Ale třemi bych ho zařadila do (pohádkového) průměru a to si zas podle mě chudák Prasátko nezaslouží. Už tak toho zažilo dost :) !(10.5.2008)

 • misterz
  *****

  Prasiatko a jeho veľký príbeh je v mojom prípade hlavne o pocitoch a krásnych spomienkach. Istý čas tento animáčik moje deti hrozne bavil a muselo to byť u nás stále pustené. Či už aktívne pozeranie s deťmi, alebo iba ako kulisa pri iných činnostiach, táto rozprávočka sa mi podvedome spája s množstvom pekných vecí, ktoré som spolu s deťmi prežil alebo spravil. Hudba a obrázky sa mi dostali hlboko, hlboko pod kožu a vždy keď si na Prasiatko a jeho príbeh spomeniem, okamžite sa mi vybavia nádherné spomienky, ktoré sú už síce minulosťou ale stále žijú v mojom podvedomí a táto rozprávka mi ich pripomína. Preto je v mojej TOP-ke medzi animákmi.(20.2.2014)

 • Adman
  *****

  Ach jo ... ja si vazne nemuzu pomoct, ale nebýt mého malého bratra (5 let), a nebýt na tom s ním v prázdném kině, tak asi hodnotím trochu jinak (4* :)). Především chci upozornit, že toto je film stvořený přesně pro děti předškolního a čertvě školního věku + popřípadě jejich rodiče a příbuzné. Je to jednoduchý děj, plný jednoduchých vtipů, s jednoduchou zápletkou, né moc dlouhý... prostě tak akorát na již jmenované publikum... Krásně malované, animované, z mládí nezapomenutalné postavičky, jsou tu zase jako dřív a prožívají spolu skvělé dobrodružství. Mnoha lidem to možná bude připadat dětinské a tapné, ale můj 5t- letý bratr, se u toho po celých 75minut ani nehnul, a potom vyprávěl jak je to suprrr! Když jsem se vžil do jeho (a jemu podobného věku) zjistil jsem že je to opravdu dobré... Jednoduchý příběch s jednoduchou zápletkou, prostě pro malé děti.(19.9.2004)

 • Olík
  ***

  Klasický medvídek Pú….Tygr skáče na ocase, z Ijáčka teče pesimismus i ušima, Pú ujíždí na medu, Králík se to celé pokouší organizovat, klokanice Kanga se pečlivě stará o malého Rooa….jenom Prasátko si pro sebe uzmulo hlavní roly. Prostě Stokorcový les, ukecaná Sova, velké medové loupeže….tady se není o čem bavit. Ale byl taky někdo tak zmatený z příběhu, jako ony lesní včely, které tak rád Pú obírá o jejich lepkavé produkty? Už se mi dlouho nestalo, abych se u příběhu pro děti své dcery pořád ptal: „ a teď jdou kam a proč?“ „a teď dělají co a proč?“ …..nevěděla ani ona. Pointa: buď jsme trochu méně bystrá rodinka, nebo zápletka a její ztvárnění bylo trochu, jako za ní stál sám medvídek Pú. Každopádně o laskavost, nostalgii (vy dříve narození), pohlazení nebo úsměv od ucha k uchu ochuzeni nebude. Jak říkám: „ klasická medvídek Pú“.(27.11.2018)

 • - Madoka Yasue soutěžil o cenu Annie v kategorii nejlepší animace a efekty. (Terva)

 • - Příběh je založen na postavách z knih "Winnie-the-Pooh" A.A. Milnea. (Terva)

 • - V roce 2003 byla pro konzole Play Station 2 vytvořena stejnojmenná video hra. (Terva)