Fabio Montale (TV seriál)

• Francie

Fabio Montale

Fabio Montale

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2001, 3x90 min

Měla jsem trochu pochyby, jestli postarší Delon dokáže utáhnout mini-krimi-sérii a vyhnout se klišé, těžko uvěřitelné akci a předimenzovanému násilí – ale dokázal. Také jsem se obávala jména režiséra, který mě dosud nedokázal přesvědčit, že umí číst a psát (o režii nemluvě). Epizody jsou dost dlouhé, děj možná trochu pomalejší, než jsme dnes z televize zvyklí, ale příběh nepostrádá gradaci, zvraty a příjemnou míru nadsázky, které si v tomto žánru cením, a u Delona vážím.(21.11.2011)

• shifter

Chapem, ze Francuzi sa snazia o to, aby filmy a serialy z ich produkcie v distribucii prevladali, ale Delon skutocne mal skoncit uz davnejsie. Ak si chcel znova zahrat, urcite by sa prenho nasla nejaka solidna rolicka v seriali o Julie Lescautovej.. Zapletka je fajn, ale serialu chyba atmosfera a lepsie vykreslene postavy.(25.11.2006)

Tak Delon nám dokázal 270´ své charisma , krásné ženy s krásnýma nohama, napětí až do konce. ten starý prďola je čím dál tím lepší. Jeho táta Gabin má nahoře určitě radost, že se potatil. Čím starší tím lepší jako Gabin. tento seriál jsem viděl 5x a stále mne nenudí naopak, a klidně si přidám Franka Rivu zdraví deda :-) PS tento seriál znám do každého detailu. Vaše komentáře jsou staré není DVD tak víte starý pendrek , pan José Pinheiro to zvládl mistrně napětí graduje a já miluji Alana ještě víc, vy jenom blbě kecáte až na pár vyjímek asi 7 zbytek jsou jen kecy dívejte se na naše seriály no coment zdraví deda :-)(6.9.2016)

Ač je to někdy obtížné pro škarohlídy si přiznat, tak je pravdou, že Delon i v novém tisíciletí stále umí. Tento mini-krimi cyklus jsem si velmi oblíbil. Samozřejmě, že souhlasím se zdejšími ortodoxními fanoušky v tom, že se to starým francouzským kriminálkám nevyrovná. To snad ani není možné. Přesto jsem přesvědčen o tom, že tento cyklus je ve všech směrech natočen velmi profesionálně. Delonova osobnost tím jak stárne vůbec neupadá, jen dostává úplně nový rozměr. Delon zde již těží ze svého charizmatu založeném zejména na jeho životních zkušenostech. Scénář je napsán celkem efektivně a zručně. José Pinhero zde předvádí možná vůbec nejlepší spolupráci s Alainem Delonem.(14.12.2011)

• brooklyn73

Jeden z jeho serialovych kamaradu-pratel Mani, zabit v prvnim dile se schodou okolnosti jmenuje uplne stejne jako Alain Delon ve filmu Dobrodruzi, take Mani.Pozitivni mi prisli obcasne zabery na more a dum ,ve kterem nad zalivem Delon zije.Pribehem se prolinaji zabery vzpominek na detstvi a hry s jeho kamarady v jmenovane jiz zatoce.(8.1.2008)