"Šédí muška na štěně, na štěně, na štěně, šédí muška na štěně, šedí a špí..." :-) Tahle dětinská písnička se mi vybaví, kdykoli vidím Adinu Mandlovou. Pochází z této veselohry o chudé úřednici, která vyhrála čtrnáctidenní pobyt v luxusním letovisku a setkává se tam s jistým generálním ředitelem. Ten předstírá tutéž výhru, aby zachoval své inkognito. Všimněte si, že každý tehdejší tvůrce měl Adinu zaškatulkovanou nějak jinak. Hugo Haas ji uvedl do společnosti a naučil ji duchaplné ironii, ale paradoxně jí přisuzoval postavy naivních dívenek, bez dechu naslouchajících slovům svého mentora. Otakar Vávra v ní viděl schopnou charakterní herečku. Martin Frič ji osobně neměl moc rád, u něj byla snad pokaždé vypočítavou mondénou a ledovou královnou. No a nejpřekvapivěji ji využíval Vladimír Slavínský. Obsazoval ji do rolí, které byly jednak komediální (viz hlavně Holka nebo kluk), ale především to byly nenáročné dívky z chudých poměrů. Takže vyložené protiúkoly. :-) Tahle lidovka se Slavínskému docela povedla, už pro to neobvyklé spojení Mandlové s Jaroslavem Marvanem. 60%(8.2.2006)

Jak už tu bylo řečeno, je to milý a veselý film, na kterém není poznat období jeho vzniku. Škoda jen té poslední půlhodiny, neboť počínaje uplakanými scénami začne být film trochu slabší.(28.1.2014)

"Máte nejkrásnější oči na světě" - "Vy jste ale inteligentní"... Decentní humor, klasická zápletka o tom, jak se někdo vydává za někoho jiného a na tehdejší dobu nadprůměrně záběrů z exteriérů. Krásná atmosféra, až se člověku nechce věřit, v jaké době film vznikl.(8.2.2014)

Milé ale premena pána generálneho trochu nerealistická a celkovo film pôsobí rozhádzane.(2.5.2014)

• the_weaver

Celkom zaujímavá, trochu švihnutá zápletka, ale inak dosť naivné a trochu strojené.(26.12.2015)

Příjemná podívaná, při které jsem se i párkrát upřímně zasmál. Výkony herců jsou skvělí, scénář se také povedl. Jedině konec mi přišel, tak nějak narychlo splácán. Celkově to není žádné veledílo, to ale veselohra být nemusí. Za mne 60/100.(24.9.2015)

1 2 3 následující >>