Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

Roman Albach

Moje první setkání s Pedrem Almodóvarem mi doslova vyrazilo dech. Nádherný, originální příběh, kdy jste každou chvíli něčím překvapeni a přitom všechno do sebe vlastně zapadá jako dětská skládačka. Španělská krása, která zcela právem získala Oscara za nejlepší cizojazyčný film. ()

svorad

Transvestita Lola přichází na pohřeb ženy, která umřela při porodu jeho dítěte. Tam se setkává s matkou Estébana, svého zemřelého syna ... Že to zní jako parodie? U Almodóvara ani náhodou. ()

F.W.Colqhoun

To je pravej Chanel? / Ale kde. Pravý jsou jen mý city a kozy co váží metrák. Alta Velocidad Española do stanice Barcelona. Po všech těch filmech si troufám s jistotou tvrdit, že je legenda tvorby Pedra Almodovara vycházela dlouhá léta ze zásadního nedorozumění: Totiž že Pedro Almodóvar rozumí ženám, Jedno je jisté. Doba, kdy se smělo rozumět ženám, minula. Alespoň časy porozumění, o něž od sedmdesátých let uchvacoval publikum Almodóvar. Toho samozřejmě přinejmenším od Rozkoše v oblacích v očích publika znevýhodňuje to, že je více méně bílý muž a troufá si na adresu žen vůbec něco říkat. Přiznejme nicméně též, že Almodóvar rozumí výhradně své matce, zjevně ženě se všemi atributy, které měla španělská žena druhé poloviny 20 století mít. Takové jsou v Todo sombre mi madre všechny ženy, a nejen ty. Almodóvarou matkou jsou všechny postavy vyjma dvou - senilního staříka venčícího psa a dvou mladých Estebanů, kteří se z různých důvodů na plátně nestačí ani ohřát. Almodóvar nelhal - ne snad že by o své matce řekl vše, ale vše, co (nejen tentokrát) řekl, bylo o ní. Melodramatické samomluvě ale nelze upřít dokonalý styl a působivost, což je v současnosti natolik nedostatková komodita, že nelze hodnotit jinak než absolutně. ()

kaygen.it

Ženy, matky, ženy-muži, děti, herečka, Barcelona...předpoklady jednoho z nejkrásnějších a nejopravdovějších filmů posledních let. ()

DannyBoy80

Hodně zajímavý film, kdy Almodovar rozehrává životní zápletku jedné matky, která náhle o jednoho syna příjde, ale dějovou kulišárnou nalezne nového syna, který je téměř vlastní. Film je prošpikovaný humornými transexualními hláškami např. ...vzkouříš mi ho? A nechtěl bys mi ho vykouřit ty mě?... (rozhovor mezi zákazníkem a prostitutkou). Film je typicky Almodovarsky barevný (použití sytých kontrastních barev - deštník, zdi), dobře to dokresluje atmosféru filmu. ()

Piškotka

Jedním slovem úchvatné. Pedro umí dokonale vystihnout emoce, kterým odpovídají barvy, lidské tváře a osudy. Máme tu silný příběh, kdy se matka paradoxně osobně dostává do situace, kterou má nacvičenou profesně. Hlavním pojítkem je smrt vlastního syna. Nestihla mu říct nic podstatného o jeho otci. V přítomnosti se vrhá do minulosti a vrací se do míst a prostředí, kde syna počala. Na její cestě ji doprovází herecká diva, která dlouho neví, jak sama těsně souvisí s jeho smrtí. Stejně tak mladá a těhotná Penelopka. Jakousi satisfakci hrdinka možná zažívá, když přebírá péči o dítě, de facto nevlastního sourozence svého syna. Velmi kvalitní byli i herci, na výsluní jednoznačně stojí éterická Marisa Paredes. ()

Schuldiner

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Ten neuvěřitelný příběh jsem téměř ani nebyl schopen pojmout. A to ne ve smyslu, že bych nechápal, mě to zkrátka vůbec nepřišlo zajímavé. Díval jsem se na to snad na čtyřikrát až se mi to nakonec podařilo dotlačit k titulkům. OK, Ok, přiznávám, občas jsem to popostrčil trošičku dopředu, protože jinak bych normálně usnul. ()

lucijelucije

Almodóvarova režie na mě působí složitě, ale ne tak složitě, že bych nepochopila smysl příběhu, ale často se ztrácím v pravé podstatě hloubky. Ano jeho filmy mají jakési poslání, dokáže těžký lidský osud uchopit tak, jako snad nikdo jiný, ale to je možná ten problém. Jeho osobitost ho vyzdvihuje, ale zároveň i potápí. V dramatu All About My Mother je vidět až nepřirozeně moc různých lidských osudů, jejímž problémem je smrt, drogy, nemoc, přeměna, homosexualita, transvestita..A i když je to silný příběh o znovunalezení sebe sama, a dokáže se vám dostat až do nitra vaši duše, není to pro všechny oči. Každý tohle drama uchopí jinak, a ten kdo nedokáže pořádně vnímat tenhle základní princip, a ten kdo nedokáže ocenit právě již zmiňovanou Almodóvarovou osobitost, nemůže v tomto filmu najít ty nádherné pocity, jaké asi byly zamýšleny, a tím pádem se ze skvělého filmu stane jenom film. ()

derryl

Nejlepší film Pedra Almódovara, který mi tak dlouho zůstal utajen. Nádhera, která je velmi blízká životu. Estéban napsal budoucí osud své matky a ten se před námi otevírá jako kronika života. Film, divadlo, život a smrt. ()

angloumene

Od tohhle dílka jsem čekala hodně a hodně se mi toho také dostalo. Nejsem si jistá, jestli to vždy bylo to, co jsem si představovala, ale co. Vše o mé matce je hlavně silná emocionální nálož, co rýpe do těch nejcitlivějších témat, která jsou lidské existenci vlastní. Ta navíc přimíchává do tak trochu bizarního koktejlu, jehož cílem zřejmě bylo šokovat, ale neřekla bych, že se u mě tehle efekt dostavil. Každopádně pokud na člověka přijde nálada na film extrémně nabitý emocemi, tak Vše o mé matce určitě nemůže zklamat. ()

Delaney

Opravdu hodně silný film, který na vás zapůsobí jako málo který. Silně doporučuju, jedno z největších překvapení posledních pár let ()

dehlie

Príbeh neobyčajne nádhernej a statočnej matky a ženy Manuely, hrdinky v tom najlepšom slova zmysle. Almódovar je jednoducho extratrieda, jeden z jeho majstrštikov. Inak film o ženách, kde hrajú okrem hlavnej hrdinky už skoro len muži:-) ()

simply

Almodovarovi filmy mám hodně ráda. Citlivě natočený příběh o světě žen a jejich vztahů at' už mezi sebou či z muži. Vytkla bych jedinou věc, a to lehce roztahaný konec...Jinak úžasný filmový zážitek ()

Nethar

Amoldóvar zde předkládá citlivě zpracované drama nejen o matce, která ztratila nejen syna. Divadlo, AIDS, transvestité, a tak vůbec. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar