Vše o mé matce

Tout sur ma Mère

All About My Mother

Všetko o mojej matke

Španělsko / Francie, 1999, 101 min

Tenhle namet je mi cizi. Chapu vsechny ty ódy, avsak nikterak me tohle dilo neoslovilo. Bohuzel, tyhle vzneseny telenovely, me nic nerikaji. Ovsem obrazek o Almodovarovi mi to nikterak nezkazilo, jen se mi netrefil do noty. Je to asi jako kdyz zpivate na koncerte s Karlem Gottem a kazdy zpivate v jine tonine.(15.11.2008)

• Davered

Pořádně cynická rána! Ten film není rozhodně "hluboce lidský" ani "dojímavý", naopak - paroduje všemožná latinsko-americká melodramata a telenovely (ale i třeba takový Playtime). Bohužel většinu své stopáže jen nudí dlouhými dialogy... Posledních cca 10 minut je ale opravdu legračních, a proto nakonec za neutrální 2*. Snad přístě...(8.10.2006)

Almodóvar je bezpochyby kvalitný režisér, ktorého filmy sú komplexné, výstredné a čo je dôležitejšie, originálne a netuctové. Ťažko by ste hľadali podobný snímok alebo akýkoľvek v jeho tvorbe. Pedro má proste svoj rukopis, ktorý nenapodobiteľný a nekopírovateľný. Možno si to sám režisér uvedomuje a niekedy zájde vo svojej výnimočnosti a výstrednosti trošku za hranicu môjho filmového vkusu. Tento film už zachádza trosku ďalej ako som potreboval vidieť. Možno práve v tomto prípade by som trošku ubral z excentrickej výstrednosti a nechal sa unášať vodami obyčajskosti. Oceňujem nádych divadelného predstavenia, skvelej kamery a precíznych hereckých výkonov. Nič z toho však nevyváži celkový podivný feeling tejto interesantnej drámy. 60%.(17.1.2016)

Shodou náhod jsem minulý týden viděla film Vše o Evě. Proto dávám pět hvězdiček, za tu poctu tomuto skvělému filmu. Trošku to bylo místy citově vyděračské, ale nemohla jsem si pomoci, slzy mi tekly samy. Viděla jsem od Almodóvara zatím jenom Volver, kterým jsem byla nadšená. Tohle se mi líbilo ještě víc. Líbí se mi ten typ jeho hrdinek. Ženy, které se brodí bahnem, ale zůstávají samy čisté. Takové opravdové madony.(17.4.2010)

Vrchol Almodovarovej tvorby pre širšie publikum.Skvele premyslený príbeh, kde všetko do seba pekne na konci zapadne, ale v tom emocionálnom melodramatickom zmysle. Almodovar nemá o mužoch bohvieakú mienku, zato o ženách vie všetko. Preto ho majú radšej ženy. K ***** mi chýbala určitá výpravnosť, keď sa hovorí o Barcelone a Madride, nejaká panoráma alebo aspoň známejšia budova by neškodila.(11.8.2009)

• - Agradův monolog vychází ze skutečné příhody, kdy jednou v argentinském divadle selhala elektronika a režisér zrušil představení. Herečka Lola Membrivesová se tehdy publiku nabídla, že pokud zůstane, bude jim vyprávět o svém životě. (džanik)

• - Film získal v roce 2000 mnoho cen v kategorii nejlepší neamerický nebo nejlepší neanglicky mluvící snímek. Příkladem je cena Bodil (Dánsko), Cenu Bostonských filmových kritiků, Cenu filmových kritiků Chicago, cena Cásar (Francie), Cena David di Donatelo (Itálie), Zlatý Glóbus, cenu GLAAD Media (USA), Německou filmovou cenu, cenu Guldbagge (Španělsko), cenu asociace kritiků Los Angeles, cenu Lumiere (Francie), cenu New York Critic Circle, cenu Robert (Dánsko) nebo cenu od filmové asociace kritiků Broadcast. Ve stejné kategorii byl nominován i na Českého lva. (Terva)

• - Film získal dvě ceny BAFTA, a to za nejlepší neanglicky hovořící film (Agustin Almodóvar a Pedro Almodóvar) a cenu Davida Leana za nejlepší režii (Pedro Almodóvar). (Terva)