Nestává se každý den, abyste byli při cestě vlakem svědkem vraždy. Když se však nenajde tělo, nemohlo ani dojít k žádné vraždě. Alespoň to tvrdí policie a Miss Marple tak nezbývá nic jiného než obléct zástěru, uvázat si do vlasů mašli a vyrazit do služby k Ackenthorpovým, jejichž stará usedlost leží hned vedle železniční trati. (dopitak)

Han22

První a pohříchu jediný známější film v roce 1961 z ranku krimi/thriler a hned naprosto klasická staroanglická detektivka. Musím říct, že jsem něco podobného ve své ryzí, nezparodované či nehororové podobě snad ještě neviděl. Slečna Marplová uvidí v sousedním vlaku vraždu, jako čtenářka detektivek si vydedukuje, že mrtvola skončila na jednom panství a tak se tam vydá jako služebná. Podezřelých je spousta, vraha jsem neuhádl a finále s pointou rozhodně není nijak geniální. Z postav mě bavil akorát nabručený lord, který na konci zjistí, že se mu stejně protivná Marplová líbí a chce se s ní oženit :) No a titulní postava je zajímavá, ale příšerně šeredná a působí spíše jako vlezlá drbna z pavlačáku než britská dáma. Ne úplně můj šálek čaje, ale na jednoho shlédnutí to bylo dobré. 3* a v nulové konkurenci krimi/thriler roku 1961. ()

Ixbalanke

Margaret Rutheford je nepřekonatelná. Nedá se ani srovnat s uhlazenou detektivkou z "To je vražda, napsala". Velmi příjemná klasická detektivka, vtipná. ()

PavelZava

Margaret Rutherford vypadala spíše jako trhovkyně než Slečna Marple, i to bylo tak nadabované, ale výborná babča hraje golf, je legračně oblečená, a jak si vyhrnuje na mytí nádobí rukávy to neumím ani já. Vtipná scéna byla reakce inspektora na skutečnost, kdo dělá služebnou u Ackenthorpových, včetně zpětné reakce Panebože vy ? Ano, stará bláznivka. Podle hodnocení můžete usoudit, že u mě dobrý ()

maoc

...a lásky advokát... broukal jsem si s hlavním hudebním motivem celý mnohdy napínavý, mnohdy velmi vtipný film. Výborné! ()

MaxForValue

Jasný dôkaz o tom, že "suchý" britský humor toho povie viac než ten "štavnatý" americký. Záverečná scéna ma utvrdila v názore, že piata hviezdička je na mieste. Škoda len, že vraha i pointu som tak nejak tušil od polovice. Margaret Rutherford však všetkých držala v napätí až do konca. ()

Johgas

Pěkné ztvárnění Agathy Christie a její slečny Marplové. Margaret Rutherford byla úžasná. Děj poměrně napínavý a strašidelný. Nejvíc se mi líbil zahradník - i záporňák se musí umět zahrát :-) Celkově mě to pobavilo, mám ráda tento druh jemného britského humoru. ()

tribican

Dějově je to slabší, ale Margaret Rutherford je stejně úžasná jako vždy a dokáže tak i z mála vytěžit hodně. Navíc malý Alexandr (jméno herce neznám) je příjemným oživením do prostředí jinak výlučně dospělých a poněkud monotónních postav. Snímek je tak i přes svou příběhovou unylost živý a diváka neunudí k smrti. 75 % ()

simpanz

Od pohledu bych řekl, že je to spíš americká než britská adaptace, nepůsobí to jako starosvětské britské detektivky. Jisté sympatie ale rázné slečně Marplové nelze upřít a na sychravé nedělní odpoledne je to ideální volba! ()