Pathrose

Jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) českých komedií o náctiletých výrostcích. Je zde smršť nezapomenutelných hlášek, které za tu dobu zlidověli a ze kterých bych vám většinu dokázal zpaměti odrecitovat. Příběh však není nakonec pouze o alkoholu, ale zahraje i na vážnější notu. Viki Cabadaj a jeho patka je kapitola sama o sobě. Moc rád se k této komedii vracím, vždy mi zvedne náladu. ()

Trixinka

Česká klasika, které mě nikdy neoslovila. Hlášky dobré, jinak průměrné. Pan Brzobohatý to u mě vytáhl na 3*. ()

Inozuka

Hlášky fajn, děj jakž takž, poselství budiž... ale co ta křečovitá snaha moralizovat ztělesněná hlavně v diskuzích Hanky (Veronika Freimanová - které to tu mimochodem hodně sluší) a Radka (Václav Kopta)? "A co si o nás vlastně soudružko myslíte?" Hrůza. Podle mého dost přeceňovaný film... ()

Jaxx84

Rok 1982, kdy se snímek točil, není dokonce ani moje generace...přesto, situace, trable a maléry, lásky, pokušení, alkohol, učitelé a hory jsou pořád stejné, mezigenerační, nesmrtelné...Možná jen o krapet naivnější, ale, kdo by tenhle stav dětství/dospělosti raději nevrátil tam, kde byl v 80. letech... A ačkoliv jsem se filmu samotnému dlouhou dobu vnitřně bránil, najednou zjišťuji, že pro mě představuje jistý kult, který si rád znova a znova opráším...9/10. ()

Likan7

Oddechová prázdninová atmosféra, skvělý casting a umně vybalancovaný poměr komedie - drama, zvlášť ve druhé polovině. Právem jsou Sněženky a machři považován za českou filmovou klasiku. ()

deLaFere

Silně přeceněná záležitost. Zdánlivá realita je velké množství střípků jiné reality, poskládané do opravdu nekompaktního celku, kdy mezi studenty nejsou žádné osobnosti, skupinu ovládá naprosto nesnesitelný Cabadaj a trvale mu přizvukují další nesympatické charaktery. Postava Brzobohatého je ve zkutečnosti velice liberální. Cabadaje by nechal hned doma po objevení láhve v ruksaku. Krize na konci je násilnou snahou o nějakou pointu snímku, na lyžácích se dělo leccos, ale tenhle nesourodý slepenec o realitě vypovídá jen zdánlivě. ()

rublik05

Velmi populární komedie z 80. let o slastech a strastech studentského života na lyžařském výcviku. Příběh je velice jednoduchý, vtipný a plný legendárních, dnes již zlidovělých hlášek. Film lze také brát jako takový odrazový můstek pro kariéry ústřední trojici herců Duchoslav, Kopta a Suchánek, protože tahle komedie je proslavila asi nejvíc. Celkově se obsazení herců moc povedlo (Brzobohatý, Jeníčková, Freimanová,...) a na filmu to jde sakra poznat. Filmařům se taktéž povedla pěkná atmosféra, doplněná o skvělou hudbu. Na druhou stranu musím uznat, že film je vlastně víceméně o ničem a nic zvláštního se v něm neodehrává. Dostaví se pocit, že se jedná o obyčejnou komedii té doby, která nic moc nenabízí a jen těžko lze chápat, proč je film stále i po těch letech takový hit. Těžko říct, zda je to chyba scénáře nebo celkového pojetí snímku. Každopádně pro mě osobně je film taková příjemná oddechovka. 6/10. ()

Realmond

Vyborná zimní teenagerská komedie z lyžáku. Celé to má přijemný spád a jsou tam i skvělé hlášky. Charismatický Radoslav Brzobohatý jako učitel a rozjívení studenti Suchánek, Duchoslav, Kopta a spol taky paráda. Vyborný výkon i od V. Freimanový co by naivní mladá učitelka. ()

Nix

Obrovský hype zažívá tahle věc i po tolika letech. Ale jo proč ne, přece jen taková parta mladíků, které dneska už ani nepoznáte. I když Suchánka pozná každej. ()

KdG

Tak tohle je u mě COOL teenagerská komedie. Co tam provádí Duchoslav se Suchánkem a spol. je fakt nářez. Vydrž prťka vydrž. ... ()

marlon

Za mojich stredoškolských čias sa lyžiarsky zájazd organizoval v prvom ročníku. Po týždennom pobyte v Tatrách tri spolužiačky s prekvapením zistili, že sú v tom. A z kamosov to nespáchal nik. ()

Chuppa

Tak tenhle řekl bych už skoro "kultovní" snímek mě opravdu nijak neoslivl a opravdu nevím co na něm všichni vidí. ()

Rodin

Na rozdíl od toho nesmyslného dodatku z doby výrazné dospělosti hrdinů tohle byla výborná teenagerská komedie, v níž se objevovalo všechno, co jsme zažili na těchto kursech asi všichni věkově srovnatelní. V důsledku podobně vedeného běžkařského "výcviku" nemám už pětadvacet let rád běžky. Viděl jsem film nedávno znovu a opět jsem se moc bavil, dokonce ani vážnější tóny filmu nevyznívají ani dnes jako moralita. ()

Tiiso

Sněženky a machři je celkem složité nějakým objektivním způsobem hodnotit. Točí se totiž kolem něho moc řečí a velká spousta repríz. Za prvé byl natočen v době, která se jen velmi těžko přenáší do dalších a jiných režimů a forem společenského soužití. Ti kdo dobu minulou zažili ve starším věku, poznali všechny ty záhyby a zákruty totality (a byli sami na nějakém tom povinném lyžařském kurzu) uvidí film přeci jen jinak než všichni druzí, třetí a čtvrtí. Smyczek z hlediska filmového, neudělal něajký vyjímečný film, i když určité prvky originality tu jsou. Ale takové prvky může mít jakýkoliv film. Jde o to jestli snímek dokáže bavit (pokud jde o komedii) širokou populaci. a více generací. Tady myslím Sněženky prohrávají svou bitvu, protože jen těžko nadchnou současné účastníky jakýkoliv zinmích radovánek. Neříkám, že všichni budou ohrnovat nos. Některé prvky adolescentů se nemění. Alkohol, sexuální dobrodružství, revolta, to vše vlastně zůstává a lidstvo se jako celek moc nemění. Ale podání na stříbrném plátně ano. Tudíž více film přinese dřívěji narozeným. A tudíž průměrné zpracování. Film Roztomilý člověk, byl natočen v době, kterou až na pár vyjímek nikdo nezažil a přesto dokáže něco nového pro diváka přinést. A to je ten rozdíl. Vtipy ve filmu Sněženky a machři pomalu stárnou a začínají být méně směšné a vtipné. Poselstvo ukryté ve filozofování studenta a v jeho rozhovorech s mladší kamtorkou jsou dnes už dosti překonané a ztrácí na své síle. Takže tři hvězdičky. ()