Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (více)
Trailer 3

VOD (1)

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. (Netflix)

Trailer 3

Faustka

Skleněná bublina tvaru cibule sice skryje horních deset vrstev prázdnoty, jednoho sebestředného zazobance však těžko. Proto ta nesmyslně drahá zábava pro namyšlené tupouny, kteří si nechají draze platit za hřích zapomnění. Šla jsem do toho s rozhodnutím, co si také jednou ten luxus nedopřát. Když oni se ti pracháči v tom svém snovém světě tolik nudí. Jen Daniel Craig mi přišel v tomhle příběhu jaksi ztracený. ()

HAL

Zabíjení zvesela a hravě jak když si hrají děti na pískovišti. Rian Johnson dostal to nejdražší pískoviště a ty nejlepší hračky, tak si s nimi blbne s nezměrnou razancí, a je to všechno přehnaně jen jako, ale to ho vůbec nezajímá, hlavně že je zábava. A faktem je že mě to opravdu baví víc než ty smrtelně vážně se tvářící filmy z konkurenční detektivní série Kennetha Branagha, i když tady není tak slavná předloha. Nebo možná právě proto? ()

Djkoma

Zábavné! Rian Johnson opět potvrzuje svoje kvality, radost z podrazů na diváka a vizuální cit, který prochází všemi jeho filmy. Glass Onion působí trochu jako reflexe současného světa, ale snaží se jít i trochu dál a hlavně v závěru příjemně překvapí rozuzlením. Technicky i produkčně jde o jednoznačně film pro kino a jeho vysílání na Netflixu je jen otázkou exkluzivity a strká v podstatě všechny filmy tohoto amerického streamovacího kolosu do kapsy. Jako u ostatní produkce je však cítit, že Netflix postrádá určitý tlak tradičního studia a autoři mají možná až příliš volné ruce v látce i obsahu. Uvidíme, co třetí část, já se rozhodně těším. ()

B!shop

Po prvnim dilu jsem mel ocekavani vcelku nizky, ale tohle je jak kdyby si vzal Johnson vsechny pripominky k srdci a natocil pecku. Od zacatku do konce nalestena stylova jizda, i kdyz se vlastne porad jedna o konverzacku, tak se furt neco deje, svizne to odsejpa a za chvilku je konec. Nechybi samozrejme radne zamotana zapletka, ktera ale misty pusobi trochu pritazena za vlasy a uprimne scenar tu je asi nejslabsi clanek. Naproti tomu dialogy jsou naprosto perfektni, skvelej mix komedie a napeti. No a samozrejme herci, opet super sestava, jen teda Craig, Norton i Bautista vypadaj dost sesle. Za me pecka, na kterou se da v pohode kouknout znovu, i kdyz znate rozlusteni. Naprosto suverenich 5*. ()

Marze

Nadprůměrný žánrový film od Netflixu. Klasicky britsky styl zahady vrazdy v atraktivnim prostredi reckeho ostrova. Rekl bych, ze ve filmu jde jen o zabavu, protoze je hluboky asi jako slupka cibule a dost hloupy. Postavy jsou na hraně karikatury a těžko se s nimi sžijete. Žena s kameným výrazem, osvalený Youtube inflůuencer s tetováním a výrazem křupana s pravicovými názory, típek s ambicemi vědce. Prostě nesourodá parta. Pak přijede na ostrov detektiv Blanc, je tu několik vražd... ()

• Netflix zakúpil dve pokračovania Na nože (2019) za 450 miliónov dolárov, a to ani nezahŕňa rozpočty filmov. Za účasť v nich, teda túto časť a ďalšiu plánovanú, zinkasoval Daniel Craig 100 miliónov dolárov. Rian Johnson dostal 100 miliónov dolárov za ich zrežírovanie. (Arsenal83)
  • Účast Ethana Hawkea (Efektivní muž) nebyla předem naplánovaná, ale Hawke byl náhodou poblíž v Budapešti při natáčení seriálu Moon Knight (od r. 2022) a přijel na jeden den do Řecka, aby natočil svou scénu. (alook)

Související novinky

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)