Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

FILMOVKA

Je to suprová komediálně groteskní bomba - oddychovka, na kterou se vždy rád podívám znova a znova a navíc plná hlášek, které se chytly. Nebudu zde hodnotit jako někteří hodnotitelné, kteří počítají průměr podle úmrtnosti hlavních a vedlejších postav, společně s procentuálním násilím a dětem nevhodnými scénami. Mně stačí, že komedie obsahuje úsměv, který je přenesen i na mě a udělá mi radost. ()

rigby

Není to nic hlubokomyslného, ale viděl jsem to už několikrát a pokaždé se skvěle bavím. Hodně jednoduchý humor, ale Potměšil je zkrátka skvělý a v hlavní roli si to viditelně užívá. ()

Grimaldi

Česká variace na Policejní akademii,jenž svůj vzor nejenže přiznává,ale i propaguje.Ladislav Potměšil v jeho životní roli,alespoň co se finančního zisku filmu týká a pro nás to znamená humor týkající se policie,stereotypů a tak dále.I přes místní slabé hodnocení se toto dílo řadí k těm lepším filmům žánru komedie natočených v 90.letech na našem území. ()

pold odpad!

Neuvěřitelně originální. Film o frekventantech policejní školy, to tu ještě nebylo. Navíc ten nebývalý počin, sestavit film z vtipů! A když už, tak pochopitelně z anekdot o policistech, ty jsou svými brilantními pointami a rozmanitostí známé. P.S. Tady asi čerpal další český Fellini inspiraci pro své Kameňáky. ()

Kontryhelka

Příjemně osvěžující a milá komedie,plná dobrých a nezapomenutelných hlášek. S hereckým obsazením už je to slabší, ale ničemu to nevadí a filmu na kvalitě neubírá. ()

zigy

Policejní akademii to nevykrádá a jedná se o perfektní lidový, podtrhuji lidový, nefekální humor. Dnes už se takové věci netočí. Přátelé pokrytci, zkuste něco takového vymyslet, předtím, než dáte odpad. "Jsem major Maisner,....Václav." ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Xylobalsam

Prvni dil je jeste docela povedena komedie, spis prumerna nez lehce nadprumerna, ale zcela jiste vas obcas pobavi. Naprosto trapnych vtipu je tu nastesti jeste malo, to teprve melo prijit. ()

Lada

Silně podprůměrná "komedie".Asi mi chybí nějaké mozkové buňky na to, abych se mohl stupidním ftipům smát po x-té.A teď už vím i o pokračování.Bůh nás chraň. ()

Fill16

Na Soukupa je to ještě zábavné.. Ale to co provedl pak, to už mu neodpustím... Kuře a Kudláková Forever :-) ()

montel

Major Maisner (Ladislav Potměšil) je šéfem policejní školy, do které nastupují nováčci. Má za úkol vypátrat mezi nimi špióna FBI, který je tam nasazen. Maisner praktikuje tzv. školu hrou, která je spojena se spoustou vtipů a bláznivých scén...Mám rád tuto třídilnou sérii. Je to pohodový relax u kterého se i pobavím. Navíc kuře má jedenáct prstů. 60% ()

Motherlovebone odpad!

Tohle je ten typ filmu, když jste nemocní a nemůžete v noci spát a chcete se dívat na televizi a poběží jenom tohle, tak se radši budete do rána potmě převalovat, než se na tenhle hnůj dívat. ()

dratkovani odpad!

Může existovat ještě trapnější napodobenina Policejní akademie,myslím,že to ani nelze,bezduché,vulgární,úroveň rovná se 0!!!!Tento film je spíše k pláči,kam klesl český humor???,zřejmě až na samé dno,pokud ne ,co nás ještě čeká horšího?????... ()

zurivymlok

Jeden ze stěžejních filmů devadesátých let. Kvalitou? Ale nikoliv. Bohužel pouze nabubřelou reklamou. Film sám o sobě nestojí vůbec ale VŮBEC za nic. Humor je takové úrovně, že má člověk dojem, že diváci jsou považování za úplné blbce. Bohužel tato "komedie" není ojedinělým případem, ale spíše odstartoval sérii naprosto nevkusných a debilních komedií, které jsou oprávněně na datábázi v černých číslech (viz Kameňák). Historie českého humoru neleží ve stupidních a přisprostlých hláškách nebo extrémně debilnímu chování. Zrovna tak jako Francie, jako Itálie, jako Anglie, jako Hollywood, tak i my jsme si vytvořili svůj humor. Ten náš je postaven na "chytrém" humoru. Není to humor, který by násilně vnucoval divákovi "tak, tohle byl vtip - směj se". Spoléhá spíše na to, že divák pochopí a zasměje se. Když se nezasměje jednomu, nevadí, zasměje se druhému. Tudíž se nemusí takto podbízet. Vezmeme-li si komedii z opačného spektra kvality - Pelíšky, tak je myslím jasné, o čem mluvím. Nemám rád filmy, které ubohou myšlenku podávají takovým způsobem, aby vypadala nepochopitelně - autor tím sám sebe staví do role jediného chápajícího a tudíž jediného chytrého. Avšak ještě více nesnáším filmy, které z lidí dělají totální voly a tudíž jim musí být každý vtip naservírová tak, aby to pochopil i ten nejpomalejší, každá scéna či zvrat jsou vysvětleny jak pro malé děti (viz právě toto parodující scéna ze Spaceballs "Je vám to všem jasné?" - kdo viděl tolikrát jak já, tak ví, o čem mluvím). A už vůbec nechápu, proč musí být komedie vystavěna na debilním chování všech nebo velké části postav. Nevím, zda tento trend přišel z ameriky, kde se v komediích také často objevuje. Ale podle mě jsou nejvtipnější věci uvěřitelné. Tudíž buď jsou inspirováný skutečným životem (Svěrák) nebo záměrně přehnaným způsobem život parodují (Mel Brooks). Tohle je vážně odpad se vším všudy. Ale jelikož tohle píši z hodně velkým odstupem času a vím, že se dá klesnout ještě hlouběji (viz další dva díly a trilogie Kameňák), tak se přecejen smiluji a za těch pár vtipů, které tam jsou, udělím hvězdičku. /// Krom toho je mi i docela líto Ladislava Potměšila. Podle mě je to herec, který má na víc, než ze sebe dělat blbečka. Já si ho ale budu pamatovat bohužel jen jako tupého majora Maisnera a z televizních ukázek jako jednoho z věčně řečnících ožralů v pro mě nevkusném a nechutném (pardon, ale zde se projevuje můj v dětství nabytý odpor k hospodám) seriálu Hospoda. ()

skoky25

Toto je super film nechyba humorne podanie scen a vobec si nezasluzi taketo hodnotenie. Ja osobne som sa bavil od zaciatku az do konca ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil