Na tomhle jsem vyrůstal. Jednoduchý humor (ale ne fekální!), jednoduchá zápletka (pokud se to tak vůbec dá nazvat) do mrtě vykrádající Policejní akademii, ale vůůůbec to nevadí. Potměšil je výbornej a major Meisner je spolu s Vencou Novákem z Hospody jeho nejlepší rolí. Pokračování jsou však už zcela jiná (jak námětem, tak kvalitou). 60%.(14.3.2005)

Je to suprová komediálně groteskní bomba - oddychovka, na kterou se vždy rád podívám znova a znova a navíc plná hlášek, které se chytly. Nebudu zde hodnotit jako někteří hodnotitelné, kteří počítají průměr podle úmrtnosti hlavních a vedlejších postav, společně s procentuálním násilím a dětem nevhodnými scénami. Mně stačí, že komedie obsahuje úsměv, který je přenesen i na mě a udělá mi radost.(4.10.2015)

• Armin82

Láďu Potměšila mám díky Discopříběhu hodně rád,ale na tohle se měl vykašlat! Tak tupej scénář jsem dlouho nikde neviděl :( Šéf policejní školy,co čerpá taktiky výcviku z Policejní akademie,jen chlastá a hledá špiona z Brooklynu...takovej scénář vymyslí za 24 hodin i orangutan po Lobotomii,ale chápu tě Láďo...jíst se musí! --->občas tam něco vtipnýho i bylo,takže 20%(21.8.2012)

"Trčíš mi ze sna, jako ruže snová, Kudláková...":D No možno teraz budem za totálneho ignoranta, ktorý ani nemá šajnu, čo to dobrý film vlastne je ale rozhodne si nemyslím, že by tento film mal patriť medzi najhoršie. Paradoxne to je aj preto, lebo som ho videl po prvý raz asi ako piatak na základke a priznajme si, decká od filmu veľa nevyžadujú:) No a keď som tento film videl asi tak naposledy rok dozadu (a je mi 21 rokov) tak ma stále rovnako bavil preto také vysoké hodnotenie. A Maisner? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale keby bolo aspoň pár takýchto profesorov na školách (nedajbože policajtov:)) svet by bol oveľa krajší:)))(17.4.2011)

Možná se divíte, proč jsem se odhodlal dát tomuto filmu tři hvězdy. Takže, humor je zde sice levný asi jako rohlík v samoobsluze, ale přesto některé momenty a hlášky nejsou špatné a některé akceptuji s přimhouřením očí. Dále tu máme představitele hlavní role Ladislava Potměšila, kterému role opravdu sedne. A k tomu hodnotím v kontextu porevolučních českých filmů (jen si vzpomeňte, kolik mnohem horších filmů se natočilo) a celé trilogie (druhý a třetí díl mi nestojí ani za pozastavení se). Tento díl je navíc jediným, který si dokážu pustit i s odstupem času. 60%(3.12.2008)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)

• - O rolu poručíka Hrubca mali záujem Miroslav Táborský a Václav Vydra, ale nakoniec ju dostal Jaroslav Sypal, ktorý už mal zaplatenú dovolenku do Chorvátska, ktorú následne zrušil. Režisér mal pôvodne predstavu, že do rolí dôstojníkov obsadí starších hercov, napríklad Petra Nárožného. (Raccoon.city)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)