• Armin82

Láďu Potměšila mám díky Discopříběhu hodně rád,ale na tohle se měl vykašlat! Tak tupej scénář jsem dlouho nikde neviděl :( Šéf policejní školy,co čerpá taktiky výcviku z Policejní akademie,jen chlastá a hledá špiona z Brooklynu...takovej scénář vymyslí za 24 hodin i orangutan po Lobotomii,ale chápu tě Láďo...jíst se musí! --->občas tam něco vtipnýho i bylo,takže 20%(21.8.2012)

• salahadin

No tak buďme soudní, oproti následujícím dílům je tohle ještě skvost. I když blbej, ale skvost. Kdybych nevěděl, že má Maisnera na svědomí Soukup, bez obav ho označím za dítě Zdeňka Trošky, mezi zdejší policejní skvadrou a tou z Kameňáků nevidím jediný rozdíl. Tři díly, jeden horší jak druhý, vzůstající debilitída a ztrapňující se celebrity... ano, vážení diváci, pravá jihočeská........(20.2.2007)

Já nevím co všichni máte. Trochu se povzneste a hned nesuďte, jen podle toho, že jde o český film. Já jsem narozdíl od vás docela spokojený. Ladislav Potměšil hraje skvěle. Jestli si myslíte, že to Soukup myslel vážně, no tak to ste padlí na hlavu. Je jen otázka, jestli vás bavil ten humor. Mě ano, některé hlášky jsou pro mě nesmrtelné. Vás asi nikoli, ale to je váš problém, protože to vy budete litovat ´´zmařeného´´ času. :-D(17.4.2009)

Je to suprová komediálně groteskní bomba - oddychovka, na kterou se vždy rád podívám znova a znova a navíc plná hlášek, které se chytly. Nebudu zde hodnotit jako někteří hodnotitelné, kteří počítají průměr podle úmrtnosti hlavních a vedlejších postav, společně s procentuálním násilím a dětem nevhodnými scénami. Mně stačí, že komedie obsahuje úsměv, který je přenesen i na mě a udělá mi radost.(4.10.2015)

Občas se každý rád podívá na jednoduchý lehký film u kterého nemusí nijak přemýšlet. Série Byl jednou jeden polda se mi dříve strašně líbila. Teď, když jsem jí viděl po letech musím uznat, že to je opravdu ptákovina. Avšak nebuďme přeci tak kritičtí, odpad v hodnocení by se měl vyskytnout opravdu vzácně a oprávněně. Pokud se člověk u filmu byť jedinkrát zasměje tak už to má nějakou hodnotu. A já se u poldů smál vícekrát.(29.3.2009)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)

• - Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)