Co proti tomu kazdej ma, podle me to je totalni masakr a dukaz, ze novejsi ceska komedie muze bejt ciste komedie a ne zadny reseni vztahu. Je videt jasna inspirace Policejni akademii, ale tvurci se s tim jeste vytahujou a navic nektere dily i prekonavaj. Muze za to hlavne skvele obsazeni v cele s ultra krutym Potmesilem, kterej hlaskuje jak o zivot. U tohohle se vzdy perfektne bavim.(14.9.2007)

• Aleee89

Tenhle film jsem jako malá měla docela ráda, ale to jsem ještě pořádně nevěděla, co to dobrý film je. Dneska jsem svůj názor poněkud pozměnila a spíše s nostalgií vzpomínám. O příběhu tady nemůže být řeč, napodobování Policejní akademie je zřejmé, vtipům už se nesměju, protože je všechny znám. Maximálně, co zůstává stále dobré, jsou úžasné charaktery jednotlivých postav v čele s Kudlákovou... Její herecký výkon je nezapomenutelný. Pokus o super komedii se nezdařil na 100 %, ale skončil tak někde v půlce.(18.6.2013)

Asi tak - pokud Soukupovu týmu nešlo o víc, než vyrovnat se Policejní akademii, tak uspěl. Je ale otázka, jestli natočit komedii "stejně dobrou" jako Policejní akademie je nějaké terno. Je třeba říct, že Poldu jsem přečkal dvakrát třikrát bez následků, líbí se mi hlavní melodie a nasazení, s jakým hrají Potměšil, Synková a Hrušínský III. částečně maskuje schematičnost postav. A hodně důležitým důvodem, proč ty příznivé 3*, je existence dvou slabších pokračování - pokud je Jednička stropem, jemuž se chtěly další díly vyrovnat, tak Dvojka se zasekla ve výtahu a Trojka zabloudila už v suterénu. 50%(7.12.2006)

• lennyd

Po vzoru mnohokráte shlédnuté Policejní akademie se pokouší major Maisner (Ladislav Potměšil) vytvořit stejnou policejní akademii i u nás (samozřejmě s podporou ministerstva vnitra). A stejně jako v americe se mu do školy přihlásí ten největší póvl, který hledá v policejních řadách úkryt před prací, vězením, manželstvím a podobnými kratochvílemi. Navíc se Maisner dozvídá, že má v řadách kadetů i agenta FBI, který má vše monitorovat a podat podrobnou zprávu ... Jen díky tomu, že jsem nedávno měl tu čest shlédnout všech sedm dílů původní policejní akademie, a díky jejím posledním dílům mi nepřipadal Polda až tak hroznej (porovnávat ho s původní policejní akademií ale rozhodně radši nebudu). Co se týče hereckých výkonů, tak jsem ve filmu žádný zmíněníhodný nenašel - snad jen ústřední postava, Ladislav Potměšil extrémně přehrává (nicméně to je součástí scénáře). Naštěstí má film vcelku koukatelnou délku, a tak ve chvíli, kdy se začnete nudit, je tu konec ..(15.9.2010)

Pro první pokus o takovou českou Policejní akademii jsem měl vždycky takovou nějakou slabost a tak musím hodnotit za tři hvězdičky, i když vím, že ve skutečnosti je to s odřenýma ušima tak na dvě. Ale znáte co, výcvik nové policejní garnitury v českých podmínkách byl docela zábavný a některé ty scény mám fakt rád (třeba ta na pitevně) a vůbec mě nějak nežere, že Kuře je fakt debil a většina dialogů je plytkých až hamba... Kdyby zůstalo jen u tohohle dílu, možná by udělali tvůrci lépe, ty ostatní byly vážně slabé (a to nepočítám, že dvojka se snažila být vtipná opakováním scén z jedničky).(5.9.2010)

• - Stejně jako ve snímku Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992) byla i v tomto filmu a jeho pokračováních Simona Krainová předabována herečkou Ljubou Krbovou. (Foxhound#1)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)

• - Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)