Nemůžu si pomoct, ale musím nesouhlasit s většinou komentujících. Major Maisner nenív vůbec tak hrozný. Nevím co čekáte? Inteligentní komedie o policajtech se holt natočit nedá. Podle mě, je to sice slabý odvar takové Tenké modré linie, ale ,,polda" je možná lepší, než americká Policejní akademie, kterou zrovna moc nemusím. Maisner je mi blíže, právě českou mentalitou. Patří mezi málo filmů, u kterých mi nevadí, druhé ani třetí pokračování, i když uznávám, že trojka, už je hodně slabá. Čas od času se na Byl jednou jeden polda, podívám, když ho dávají v televizi a opravdu mě ničím neuráží, celkem se i pobavím.(16.3.2012)

• PALINO

Ak si zaspomínam na moje teenagerské roky, mám na poldu pekné spomienky, aj keď dnes sa na film pozerám už oveľa kritickejšie. Ale aj tak môžem s čistým svedomím povedať, že je to film, ktorý si rád pozriem aj po 10-ty krát a vždy sa nájde niekoľko scén, ktoré ma s chuťou pobavia. Bezpochyby najväčším pozitívom filmu je Ladislav Potměšil, ktorého major Maisner tromfne Harrisa i Mausera z Policajných Akadémií. Ale bohužiaľ ani to nestačí na viac, než na maximálne 50% hodnotenie a možno povedať, že tu platí pravidlo, čím menej sa zaujímate o filmy, tým viac sa vám bude polda páčiť. Ale byť súčasťou 200 najhorších filmov si určite nezaslúži.(18.11.2004)

Rádoby Policejní akademie na český způsob. Inspirace je zde jasně vidět. Major Maisner má v kožichu špióna, kterého se snaží najít za každou cenu. Poměrně jednoduchá zápletka. Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Možná bylo lepší zůstat u jednoho. Ukázka toho, že policajti jsou ještě větší blbci než jsme doufali. Pár světlých momentů se ale našlo, tak za ně dávám tři hvězdičky.(12.2.2009)

Na tomhle jsem vyrůstal. Jednoduchý humor (ale ne fekální!), jednoduchá zápletka (pokud se to tak vůbec dá nazvat) do mrtě vykrádající Policejní akademii, ale vůůůbec to nevadí. Potměšil je výbornej a major Meisner je spolu s Vencou Novákem z Hospody jeho nejlepší rolí. Pokračování jsou však už zcela jiná (jak námětem, tak kvalitou). 70%.(14.3.2005)

No jo, je to kravina, ale co naděláte. Parodie nám dříve docela šly a tohle je takový ten závan toho, co bývalo. Některé hlášky zlidověly, a i to je pro mě ukázka toho, že tenhle film smysl určitě má. Překvapivě už to po skoro dvaceti letech není taková třeskutá sranda jako dřív, ale Ladislav Potměšil je jako major Maisner prostě prototyp debilního poldy a jde mu to výborně.(20.12.2013)

• - O rolu poručíka Hrubca mali záujem Miroslav Táborský a Václav Vydra, ale nakoniec ju dostal Jaroslav Sypal, ktorý už mal zaplatenú dovolenku do Chorvátska, ktorú následne zrušil. Režisér mal pôvodne predstavu, že do rolí dôstojníkov obsadí starších hercov, napríklad Petra Nárožného. (Raccoon.city)

• - Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)