• salahadin

No tak buďme soudní, oproti následujícím dílům je tohle ještě skvost. I když blbej, ale skvost. Kdybych nevěděl, že má Maisnera na svědomí Soukup, bez obav ho označím za dítě Zdeňka Trošky, mezi zdejší policejní skvadrou a tou z Kameňáků nevidím jediný rozdíl. Tři díly, jeden horší jak druhý, vzůstající debilitída a ztrapňující se celebrity... ano, vážení diváci, pravá jihočeská........(20.2.2007)

Viete, čo je dosť trápne? Prísť s českým "remakom" americkej Policajnej akadémie 11 (jedenásť!) rokov po nej. Ľudová zábava, ale oproti Kameňákom je to ešte špička českej kinematografie. Niektorí diváci toto béčko pokladajú za kultové. Má to niečo do seba, ale musíte vypnúť mozog a užiť si nenáročný scenár a pololegendárne postavy, ktoré sa vrátili ešte v dvoch častiach.(27.12.2004)

Česká crazy komédia nadväzujúca na metódy Policajnej akadémie. Kultové vtípky (počítej kolik máš prstu:-)), šialené postavičky (Hrubec, Kure a Major Maisner) a salvy smiechu. Presne to čo od bláznivej komédie očakávam, balansovanie na hranici humoru a trápnosti vyznieva v tomto prípade lepšie pre humor.(28.11.2006)

• Aleee89

Tenhle film jsem jako malá měla docela ráda, ale to jsem ještě pořádně nevěděla, co to dobrý film je. Dneska jsem svůj názor poněkud pozměnila a spíše s nostalgií vzpomínám. O příběhu tady nemůže být řeč, napodobování Policejní akademie je zřejmé, vtipům už se nesměju, protože je všechny znám. Maximálně, co zůstává stále dobré, jsou úžasné charaktery jednotlivých postav v čele s Kudlákovou... Její herecký výkon je nezapomenutelný. Pokus o super komedii se nezdařil na 100 %, ale skončil tak někde v půlce.(18.6.2013)

• see_sawandrew

Směr, kterým se Soukup po revoluci vydal, je podivuhodný. Tak evidentní vlezdoprdelství Americe snad není k vidění v žádné jiné české komedii. A znásilnění Komenského myšlenky školy hrou je také věc hodna pověšení za koule do průvanu. První díl ještě balancuje na hranici průměru a hnoje, existují i horší české filmy. 40%(14.8.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)

• - O rolu poručíka Hrubca mali záujem Miroslav Táborský a Václav Vydra, ale nakoniec ju dostal Jaroslav Sypal, ktorý už mal zaplatenú dovolenku do Chorvátska, ktorú následne zrušil. Režisér mal pôvodne predstavu, že do rolí dôstojníkov obsadí starších hercov, napríklad Petra Nárožného. (Raccoon.city)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)