"Jsééém Majooor Majsner. Václav!" Kolikrát já už tuhle větu, v podání nezapomenutelného Ladislava Potměšila, slyšel. Tahle komedie nemá na čsfd moc kladné hodnocení (navíc 2. a 3. díl tu naprosto propadávají), ale to mě nijak nepálí. Já se u toho vždy dobře pobavím a některé hlášky si opakuji dodnes. 70%(24.3.2013)

• pytlik...

Život je vážně krutý. Plankton si před milióny let poklidně plave ve vodě, nechává se kolébat vlnkami a má velké plány jako každý jiný inteligentní tvor, sní, že se v příštím převtělení probudí jako mamut, nebo jako lovec mamutů, jako rytíř, jako vynálezce, jako matka dvanáctirčat, jako jezdec formule 1 nebo dokonce jako komentátor na csfd, a ono ejhle, po té strašně dlouhé době procitne a ke své hrůze zjistí, že se stal ropou, ze které někdo vyrobil filmový pásek, což by tedy nebylo to nejhorší, kdyby na něj někdo natočil třeba dech beroucí dokument o vzniku a vývoji hemeroidů, nebo kdyby ho muminkova maminka použila k produkci dráždivého smradu, pálíc ho lupou, jenže ono né, Soukup do něho zvěčnil tuhle nebetyčnou blbost. A chudák plankton ví, že nemá šanci na vysvobození, protože je uložen navždy v národním filmovém archívu a na nějakou revoluci uvědomělých diváků, vylamujících těžké dveře tohoto ústavu a ničících nehodnotná díla, skutečně nelze spoléhat. Na filmu mě zaujaly jen dvě věci, spíše tedy dvě osoby: a) Moravec, který si podle mě dodnes rve v nebi vlasy (tedy jako ty kolem uší, popř. si ze zoufalství stříhá culík), protože ví, že na zemi mu stačilo jen málo, nastřelit náušnice, vzít si nějaké ty prsteny a ženské (a chlapi taky samozřejmě) by ho žádaly o autogram a samy mu padaly do postele, považujíc ho za Horsta Fuchse. A dále za b) ten tvor, co se vydával za kluka a ve skutečnosti to měla být holka. No podle mě to bylo přesně naopak, byl to od začátku kluk, a né moc hezký tedy, kterýmu se zkrátka Hrušínský nejml. velice líbil, a tak si v závěru vycpal prsa a snažil se bezúspěšně vydávat za holku. Ani ta scéna ve sprše mě nepřesvědčila, za prvé byla natočena z Potměšilova pohledu, který byl ožralý a na jeho svědectví se tedy nedá spoléhat, a za druhé, i když v té době (asi) ještě neexistoval fotošop, filmový střih i tehdy dokázal věci téměř nemožné.(21.2.2015)

• Endyis

To bylo něco ale tak blbého, že to v dějinách českého filmu nemá obdoby. Ostatní díly už jsou samozřejmě v mínusu... Policejní akademii jsem převážně v dětství žral a bavil se u ní a ani mi nijak zvlášť nevadí dnes. Tohle už jsem nenáviděl jako malej... Všechny herce bych za jejich výkony v tomhle filmu nakopal do prdele...(13.9.2007)

• waits

Nejsem vůbec proti záměrně blbým filmům, ani proti bláznivým komediím, ani proti záměrně blbým bláznivým komediím, ale u téhle taškařice je téměř všechno tak trapné, že se to prostě nedá. Nevadil by mi děj o ničem nebo postavy-karikatury, v atmosféře filmu je ale něco, co mi jde proti srsti. Určitě bylo těžké se celý film křečovitě usmívat a vydávat ze sebe přehnanou energii, ale já se prostě na Potměšila nemůžu dívat. Bartákův hudební dechový motiv je k nesnesení už během titulků. Nabízená prsa Jitky Asterové nebo lascivní Petry Martincové (nic proti! - její prsa k vidění též v Crackejack 2 nebo Starfite Mutiny)nebo snesitelně přihlouplé kreace Moravce nebo Synkové na aspon slabou pochvalu nestačí. A to jsem tenkrát film zažil i s rautem v rámci sponzorské premiery dávno zaniklé banky EAGB.(24.6.2018)

• Drom

No dobře, tak jsme si zkusili policajtskou komedii, sic ne originálně. Jak pejsek s kočičkou do dortu, dali jsme tam všechny vtipy a klišé, která máme rádi a povařili po česku. Ale proč, jako v bufetu je v menu gulášová polívka den po guláši, jste vařili ta pokračování? Tuhle parodii na Izerovu Policejní akademii nenarovnala ani erotická ikona Kudláková, viď Václave! Některé postavy jsou sice povedené a v kontextu i zábavné, ale vetšina trochu trapná a já tohodle myšáčka už víc hrát snad ani nechci.(22.10.2013)

• - Stejně jako ve snímku Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992) byla i v tomto filmu a jeho pokračováních Simona Krainová předabována herečkou Ljubou Krbovou. (Foxhound#1)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)