• ScreamJay

Policejní akademie byla vážne dobrá, ale Polda je jaksi podobný spíše té reklamě kterou do původních Policejních akademií vložili při televizním vysílání. Komedii nejde postavit jen na hláškách, na tom co má nuceně pobavit. Mě asi vážně seleže pistole, protože mám za to že komedie snad ještě točit umíme.(7.2.2004)

Viete, čo je dosť trápne? Prísť s českým "remakom" americkej Policajnej akadémie 11 (jedenásť!) rokov po nej. Ľudová zábava, ale oproti Kameňákom je to ešte špička českej kinematografie. Niektorí diváci toto béčko pokladajú za kultové. Má to niečo do seba, ale musíte vypnúť mozog a užiť si nenáročný scenár a pololegendárne postavy, ktoré sa vrátili ešte v dvoch častiach.(27.12.2004)

Rozhodně nejlepší díl celé trilogie, která v celkovém souhrn patří k tomu nejhoršímu, co se kdy u nás natočilo. První díl je příjemný něčím trochu novým a neustálé hledání tajného agenta majorem Maisnerem je příjemný způsob pro skeče a vtipné situace. Plejáda známých českých herců však nemůže změnit potenciál variace na Policejní akademii po Česku a tak film ztrácí velmi rychle dech. I tak lze říct, že se jedná o to málo na co se dalo okolo let 94-96 dívat. Bohužel se tento film také stal posledním aspoň trochu zábavným a s konkurencí měřitelným snímkem Jaroslava Soukupa, který poté nabral směr šílených komedií bez smyslu, točené snad jen pro jeho radost.(18.2.2007)

Tuhle blbost je třeba brát v klidu jako správná "sociální skupina" hahahaha. V klídku jsem se u televize docela pobavil, ale do kina bych na to nešel. Potměšil dělal co moh a občas to fakt šlo, Synková je kapitola sama pro sebe, Krainovou nekomentuju, Moravec byl dobrej náměstek. V rámci žánru bych ten film neodpadoval, objektivně si to nezaslouží. Tři hvězdy za to, že jsem se tak třetinu času dobře bavil.(16.1.2004)

• -soch-

Údajne k tomuto filmu boli pre slovenskú distribúciu vyrobené aj titulky. A tak namiesto: "Jdi do prdele!" sme si mohli prečítať slovenské ľúbozvučné "Choď do riti! Ktovie, kde sa tento skvost ukrýva. Žeby v archíve filmového ústavu?! + Pýtal som sa ešte raz na túto zaujímavosť známeho a ten ma oboznámil s faktom, že tito titulky vyrobil/preložil MILAN MARKOVIČ a tento nápad vznikol vďaka tomu, že parlament práve prerokúval v akom znení či s akými titulkami, by mali byť premietané a vysielané zahraničné (t.j. aj české filmy).(6.2.2010)