Pro první pokus o takovou českou Policejní akademii jsem měl vždycky takovou nějakou slabost a tak musím hodnotit za tři hvězdičky, i když vím, že ve skutečnosti je to s odřenýma ušima tak na dvě. Ale znáte co, výcvik nové policejní garnitury v českých podmínkách byl docela zábavný a některé ty scény mám fakt rád (třeba ta na pitevně) a vůbec mě nějak nežere, že Kuře je fakt debil a většina dialogů je plytkých až hamba... Kdyby zůstalo jen u tohohle dílu, možná by udělali tvůrci lépe, ty ostatní byly vážně slabé (a to nepočítám, že dvojka se snažila být vtipná opakováním scén z jedničky).(5.9.2010)

• PALINO

Ak si zaspomínam na moje teenagerské roky, mám na poldu pekné spomienky, aj keď dnes sa na film pozerám už oveľa kritickejšie. Ale aj tak môžem s čistým svedomím povedať, že je to film, ktorý si rád pozriem aj po 10-ty krát a vždy sa nájde niekoľko scén, ktoré ma s chuťou pobavia. Bezpochyby najväčším pozitívom filmu je Ladislav Potměšil, ktorého major Maisner tromfne Harrisa i Mausera z Policajných Akadémií. Ale bohužiaľ ani to nestačí na viac, než na maximálne 50% hodnotenie a možno povedať, že tu platí pravidlo, čím menej sa zaujímate o filmy, tým viac sa vám bude polda páčiť. Ale byť súčasťou 200 najhorších filmov si určite nezaslúži.(18.11.2004)

Co proti tomu kazdej ma, podle me to je totalni masakr a dukaz, ze novejsi ceska komedie muze bejt ciste komedie a ne zadny reseni vztahu. Je videt jasna inspirace Policejni akademii, ale tvurci se s tim jeste vytahujou a navic nektere dily i prekonavaj. Muze za to hlavne skvele obsazeni v cele s ultra krutym Potmesilem, kterej hlaskuje jak o zivot. U tohohle se vzdy perfektne bavim.(14.9.2007)

no tak já nevím ale já se u tohohle filmu vždycky bavil, jako malej jsem to miloval, tak možná proto ty 4*. Po delší době co jsem ten film viděl tak už to sice nebylo ono hlavně kvůli opakovaným vtipům s Poliejní akademii a pokus mluvit anglicky. Potměšil je sympaťák, a jako herec ujde. Mám tenhle film rád a nepřijde mi vůbec špatný.(6.12.2010)

Nemůžu si pomoct, ale musím nesouhlasit s většinou komentujících. Major Maisner nenív vůbec tak hrozný. Nevím co čekáte? Inteligentní komedie o policajtech se holt natočit nedá. Podle mě, je to sice slabý odvar takové Tenké modré linie, ale ,,polda" je možná lepší, než americká Policejní akademie, kterou zrovna moc nemusím. Maisner je mi blíže, právě českou mentalitou. Patří mezi málo filmů, u kterých mi nevadí, druhé ani třetí pokračování, i když uznávám, že trojka, už je hodně slabá. Čas od času se na Byl jednou jeden polda, podívám, když ho dávají v televizi a opravdu mě ničím neuráží, celkem se i pobavím.(16.3.2012)