Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

(více)

Recenze (400)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Snímok "Byl jednou jeden polda" je českou variáciou na populárne americké komédie zo série "Policajná akadémia". Režisér Jaroslav Soukup si povedal, že by mohlo mať úspech u česko-slovenského publika, keď skopíruje pôvodný americký nápad, ktorý bol priaznivo divácky prijatý po celom svete a dočkal sa mnohých pokračovaní. V polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia sa mu podarilo získať financie a pustil sa do točenia tejto českej policajnej akadémie. Do hlavnej úlohy, veliteľa policajnej školy, obsadil Ladislava Potměšila. Vo vedľaších rolách mu sekundovala celá plejáda béčkových hercov a nehereckých niktošov. Očakávaný úspech sa dostavil tak nejak na polovicu. Našlo si to svojich divákov, ale bolo i mnoho ľudí, ktorí to nedokázali oceniť. Ja sa rozhodne radím do tej druhej skupiny. * ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Byl jednou jeden polda je podle mě nejlepší českou komedií z 90. let. Sice parazituje na slavné POLICEJNÍ AKADEMII, ale podle mě je mnohem lepší než americký originál. Dělá si parádní srandu z českých policistů. Ty vtipy do příběhu precizně pasují a směle na sebe navazují. Jedna excelentní hláška střídá další. No prostě paráda. [19638. hodnocení, 381. komentář, 47%] ()

Reklama

Dromed 

všechny recenze uživatele

Občas se každý rád podívá na jednoduchý lehký film u kterého nemusí nijak přemýšlet. Série Byl jednou jeden polda se mi dříve strašně líbila. Teď, když jsem jí viděl po letech musím uznat, že to je opravdu ptákovina. Avšak nebuďme přeci tak kritičtí, odpad v hodnocení by se měl vyskytnout opravdu vzácně a oprávněně. Pokud se člověk u filmu byť jedinkrát zasměje tak už to má nějakou hodnotu. A já se u poldů smál vícekrát. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem jako malá měla docela ráda, ale to jsem ještě pořádně nevěděla, co to dobrý film je. Dneska jsem svůj názor poněkud pozměnila a spíše s nostalgií vzpomínám. O příběhu tady nemůže být řeč, napodobování Policejní akademie je zřejmé, vtipům už se nesměju, protože je všechny znám. Maximálně, co zůstává stále dobré, jsou úžasné charaktery jednotlivých postav v čele s Kudlákovou... Její herecký výkon je nezapomenutelný. Pokus o super komedii se nezdařil na 100 %, ale skončil tak někde v půlce. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Nejsem vůbec proti záměrně blbým filmům, ani proti bláznivým komediím, ani proti záměrně blbým bláznivým komediím, ale u téhle taškařice je téměř všechno tak trapné, že se to prostě nedá. Nevadil by mi děj o ničem nebo postavy-karikatury, v atmosféře filmu je ale něco, co mi jde proti srsti. Určitě bylo těžké se celý film křečovitě usmívat a vydávat ze sebe přehnanou energii, ale já se prostě na Potměšila nemůžu dívat. Bartákův hudební dechový motiv je k nesnesení už během titulků. Nabízená prsa Jitky Asterové nebo lascivní Petry Martincové (nic proti! - její prsa k vidění též v Crackejack 2 nebo Starfite Mutiny)nebo snesitelně přihlouplé kreace Moravce nebo Synkové na aspon slabou pochvalu nestačí. A to jsem tenkrát film zažil i s rautem v rámci sponzorské premiery dávno zaniklé banky EAGB. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (11)

  • Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)
  • Na začátku filmu sleduje major Václav Maisner (Ladislav Potměšil) první díl slavné parodie Policejní akademie (1984). Později si pouští i další díly. Několikrát prohlásí, že má všech 7 filmů, které si pouští stále dokola a řídí se jimi. (noelcoward73)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Reklama

Reklama