• Ainy
  *

  Ne ... nezlobte se na mě, ale pohrávala jsem si s myšlenkou dát "odpad" ... snaha přiblížit se slavné Policejní akademii se opravdu nepodařila ... Film mě nebavil a i přesto, že se herci snažili ze sebe doslova udělat šašky, aby se lidi smáli, tak se jim to u mě teda nepovedlo ...(18.5.2012)

 • kingik
  ***

  Potrhlý major Majsner poprvé na scéně.Tvůrci se vzhlédli v amerických Policejních akademiích a přišli s typicky českým humorem. Nepozastavoval bych se nad občasnou trapností filmu. Ta je cílená a umí si s ní poradit v mezích normy. Humor je zase velmi často vypointovaný, ale předně ho podávají dokonale hrající Ladislav Potměšil a spol. Simona Krainová má tady mimořádně pěknou hřívu a sexy výraz i hlas, ačkoliv je nadabována kolegyní Krbovou. No už vidím, jak je zamilovaná do takového noumy, co si hrál na mladíka. Soukup umí perfektně pracovat s herci a dostal z nich přesné herecké výkony o kterých jiní režiséři můžou jen snít. Humoru je tady opravdu dost a to má v každé správné komedii být. Nejsem proti udělit 60%, protože jsem se bavil, jak tvůrci chtěli a nečekal jsem na vtip v půlhodinových intervalech, jak tomu poslední dobou nejen u českých komedií bývá. A stejně ten vtip se pak promění v klasické "vtipe vylez". Další díly ale už tak povedené nebyly. Tohle pátrání po expertovi z FBI vtipné bylo a synonymum crazy komedie naplnilo do puntíku, i když mu v závěru mírně došly nápady. 60%(24.6.2012)

 • Rimmer100
  **

  Nějak ani jeden díl z Byl jednou jeden polda.. se mi nějak zvlášť nelíbil (V prvním díle jsou alespoň originální gagy)(10.2.2007)

 • sharky
  ****

  Chytře vymyšlená česká verze Policejní akademie, která svou americkou verzi vykrádá od začátku do konce. Jenže to kupodivu funguje a je to vtipnější než originál, škoda jen, že další díly už se tak nepovedly.(7.10.2003)

 • Psema
  ***

  Svižná a poměrně vtipná komedie, která dělá z policajtů ještě větší blbce než jsme mysleli. Jediný díl u kterého si vzpomenu i na nějakou tu hlášku.(26.1.2007)

 • - Stejně jako ve snímku Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992) byla i v tomto filmu a jeho pokračováních Simona Krainová předabována herečkou Ljubou Krbovou. (Foxhound#1)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)

 • - Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace