• Endyis

To bylo něco ale tak blbého, že to v dějinách českého filmu nemá obdoby. Ostatní díly už jsou samozřejmě v mínusu... Policejní akademii jsem převážně v dětství žral a bavil se u ní a ani mi nijak zvlášť nevadí dnes. Tohle už jsem nenáviděl jako malej... Všechny herce bych za jejich výkony v tomhle filmu nakopal do prdele...(13.9.2007)

"Jsééém Majooor Majsner. Václav!" Kolikrát já už tuhle větu, v podání nezapomenutelného Ladislava Potměšila, slyšel. Tahle komedie nemá na čsfd moc kladné hodnocení (navíc 2. a 3. díl tu naprosto propadávají), ale to mě nijak nepálí. Já se u toho vždy dobře pobavím a některé hlášky si opakuji dodnes. 70%(24.3.2013)

• see_sawandrew

Směr, kterým se Soukup po revoluci vydal, je podivuhodný. Tak evidentní vlezdoprdelství Americe snad není k vidění v žádné jiné české komedii. A znásilnění Komenského myšlenky školy hrou je také věc hodna pověšení za koule do průvanu. První díl ještě balancuje na hranici průměru a hnoje, existují i horší české filmy. 40%(14.8.2010)

• Karlos80

No musím říct že párkrát jsem se i zasmál. Jednou, dvakrát..? No třeba zrovna při té scéně z náměstkem, Maisnerem a se schovanou promovanou psycholožkou Kudlákovou, která když ji náměstek náhle schovanou za gaučem objevil, tak se zmohla jen na velmi razantní odpověď : "Už je ten blbec pryč"! Nebo ta s deseti prsty poručíka Kuřete v podání Ivana Gübela. I když zrovna tento druh humoru vůbec nemusím ani ho nijak nevyhledávám, tak zase v mnoha situacích to na člověka mohlo působit jako patřičné estrádní nenáročné oddechové divadélko. Mnohé vtípky ve své době určitě fungovali, ale dnes jsou už bohužel směšné. K jednotlivým rolím se vyjadřovat nebudu, ale koho jsem doslova nemusel (názor na něj jsem nezměnil ostatně i dnes) tak to byla role estrádního prdlouše třetí cenové skupiny poručíka Hrubce v podání Jaroslava Sypala, který by se snad ztrapnil i v té nejpodřadnější estrádě a to klidně i bez honoráře. Simonka krásná to žena, avšak hrát neumí, ale zas to alespoň nahrazuje svým kouzlem osobnosti a šarmem. Takže teď už mi tu zbyli jen Ladislav Potměšil, Rudolf Hrušinský III (patolog Slavíček) a Rudolf Hrušínský IV nejml. kteří se mi právě z tohoto filmu jevili jako ty nejlepší, i když v uvozovkách to nejlepší mají nebo měli už dávno za sebou. Pak zde ale byli i značně nedomyšlené věci jako např.: syn náměstka o kterém nikdo nevěděl, ani podle dotazníku, aby se náhodou neprovalilo že je tu z protekce, a další na které si teď zrovna už nevzpomenu. Je to takové stále dokola obehrávané a omílané klišé (i když stále lepší než dvě následující pokračování), určené převážně pro ne moc náročného televizního diváka, který se spokojí i z málem a také pro věrného diváka televize Nova, která tuto kravinku omílá pětkrát do roka..(12.2.2007)

• ScreamJay

Policejní akademie byla vážne dobrá, ale Polda je jaksi podobný spíše té reklamě kterou do původních Policejních akademií vložili při televizním vysílání. Komedii nejde postavit jen na hláškách, na tom co má nuceně pobavit. Mě asi vážně seleže pistole, protože mám za to že komedie snad ještě točit umíme.(7.2.2004)