"Naši američtí přátelé se usmívají za každých okolností." Najít amerického agenta na SPŠ MV v Hrdlořezích je snadné. Je to ten, co ho první týden studia hospitalizují s podezřením na otravu alkoholem a pak bude do konce života chodit na setkání anonymních alkoholiků. Alespoň takhle si já tento ústav pamatuju a pokud mám aktuální informace, tak se tam dosud nevystřízlivělo. Pro mne je zkrátka Polda nostalgickou vzpomínkou na známá místa a dementní major Maisner se mi jevil jako poměrně vhodný průvodce. Jen ta prohlídka měla tímto snímkem skončit.(22.6.2016)

• Martin741

Podpriemerny film o policajtoch spolu so vsetkymi vtipmi, ktore o nich koluju. Zaujimave, ze reziser Soukup sa snazil vytvorit ludovu cesko -slovensku zabavu podla ludovej americkej zabavy menom Police Academy. A ne, ne tento /ako pise Jeho Vysost, Majster Humoru na csfd strejda Verbal/ genitalny sysel pre tumor uz na mna fuckt nefunguje 20 %(30.4.2013)

Komentár z apríla 2017: Možno že objektívne tento film nemá ktovieaké umelecké kvality, ale je to proste kult. Nejde pritom len o nostalgiu. Humor je síce jednoduchší (dialógy tiež), ale funguje to. Nemáte pri tom pocit trápnosti, ale pri iných 90-kových česko-slovenských filmoch, alebo súčasných tunajších komédiach z Troškovej produkcie. O tu kultovosť sa zaslúžil najmä Ladislav Potměšil. Ten sa pre túto rolu narodil. Keď ho vidím dnes ako fúzkatého sedemdesiatnika v terajších trápnych denných seriáloch, tak mi je z toho smutno. Totiž vďaka nemu bol major Maisner proste frajer! Major Maisner, ktorého hlášky sme ako školáci citovali!(23.5.2011)

• salahadin

No tak buďme soudní, oproti následujícím dílům je tohle ještě skvost. I když blbej, ale skvost. Kdybych nevěděl, že má Maisnera na svědomí Soukup, bez obav ho označím za dítě Zdeňka Trošky, mezi zdejší policejní skvadrou a tou z Kameňáků nevidím jediný rozdíl. Tři díly, jeden horší jak druhý, vzůstající debilitída a ztrapňující se celebrity... ano, vážení diváci, pravá jihočeská........(20.2.2007)

Potrhlý major Maisner poprvé na scéně.Tvůrci se vzhlédli v amerických Policejních akademiích a přišli s typicky českým humorem. Nepozastavoval bych se nad občasnou trapností filmu. Ta je cílená a umí si s ní poradit v mezích normy. Humor je zase velmi často vypointovaný, ale předně ho podávají dokonale hrající Ladislav Potměšil a spol. Simona Krainová má tady mimořádně pěknou hřívu a sexy výraz i hlas, ačkoliv je nadabována kolegyní Krbovou. No už vidím, jak je zamilovaná do takového ňoumy, co si hrál na mladíka. Soukup umí perfektně pracovat s herci a dostal z nich přesné herecké výkony, o kterých jiní režiséři můžou jen snít. Humoru je tady opravdu dost a to má v každé správné komedii být. Nejsem proti udělit 60%, protože jsem se bavil, jak tvůrci chtěli, a nečekal jsem na vtip v půlhodinových intervalech, jak tomu poslední dobou nejen u českých komedií bývá. A stejně ten vtip se pak promění v klasické "vtipe vylez". Další díly ale už tak povedené nebyly. Tohle pátrání po expertovi z FBI vtipné bylo a synonymum crazy komedie naplnilo do puntíku, i když mu v závěru mírně došly nápady. 60%(24.6.2012)

• - Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Hrubec (Jaroslav Sypal) otvírá Anton a Major Maisner (Ladislav Potměšil) vede "zločince" do vozu, má Hrubec v ruce samopal vz. 58, u kterého má závěr nedovřený do přední pozice kvůli nevyhozené nábojnici. Hrubec však ze samopalu vůbec nevystřelil. (JardaaT)

• - Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)