Na tomhle jsem vyrůstal. Jednoduchý humor (ale ne fekální!), jednoduchá zápletka (pokud se to tak vůbec dá nazvat) do mrtě vykrádající Policejní akademii, ale vůůůbec to nevadí. Potměšil je výbornej a major Meisner je spolu s Vencou Novákem z Hospody jeho nejlepší rolí. Pokračování jsou však už zcela jiná (jak námětem, tak kvalitou). 60%.(14.3.2005)

• boshke

Nějak nejsem s to najít cokoli, za co by si polda alespoň tu jednu ušmudlanou hvězdičku zasloužil. Ano, u tohoto typu filmu člověk neočekává dechberoucí herecké výkony, výpravu, hudbu, námět a bůhví co ještě. Stačí se přece příjemně pobavit, tyto filmy ani jiné cíle nemají (ještě aby měly). Polda však zoufale nebaví, je to akorát trapná, česká, zrecyklovaná Policejní akademie; a jestli tu někdo nemáte rádi, tak k tomuhle se ani nepřibližujte... 10%(12.8.2010)

No jo, je to kravina, ale co naděláte. Parodie nám dříve docela šly a tohle je takový ten závan toho, co bývalo. Některé hlášky zlidověly, a i to je pro mě ukázka toho, že tenhle film smysl určitě má. Překvapivě už to po skoro dvaceti letech není taková třeskutá sranda jako dřív, ale Ladislav Potměšil je jako major Maisner prostě prototyp debilního poldy a jde mu to výborně.(20.12.2013)

Rozhodně nejlepší díl celé trilogie, která v celkovém souhrn patří k tomu nejhoršímu, co se kdy u nás natočilo. První díl je příjemný něčím trochu novým a neustálé hledání tajného agenta majorem Maisnerem je příjemný způsob pro skeče a vtipné situace. Plejáda známých českých herců však nemůže změnit potenciál variace na Policejní akademii po Česku a tak film ztrácí velmi rychle dech. I tak lze říct, že se jedná o to málo na co se dalo okolo let 94-96 dívat. Bohužel se tento film také stal posledním aspoň trochu zábavným a s konkurencí měřitelným snímkem Jaroslava Soukupa, který poté nabral směr šílených komedií bez smyslu, točené snad jen pro jeho radost.(18.2.2007)

Neuvěřitelný! Vy všichni co dáváte pod *** mi chcete říct, že když jste to poprvý viděli, tak jste se nebavili nebo se nezasmáli alespoň jednomu fóru o policajtech? Ale no tak, přiznejte barvu...dyť to přeci bylo jenom o tom, aby vás to pobavilo a svůj účel to splnilo nebo jste snad rádi slovy promovaného psychologa Mgr. Kudlákové, že: "Už je ten blboun pryč?"(3.3.2006)