• Likan7

Jednu hvězdičku za emerickýho Marka Vašuta s vlasy, jinak se ale tomuhle dílu vyhněte obloukem. Jestli se jednička dala charakterizovat jednou větou, tak dvojka jedním slovem a tím je "nuda". Příběh tu snad ani není, Krainová je možná sexy, ale herečka to není ani z rychlíku a přijde mi, že ani ústřední dvojici Vaculík Tofi to nebaví. Chybí humor, nadhled a cokoliv filmového.(1.3.2018)

Většinou tady jede samá kritika, ale na počátku devadesátých let to byla česká klasika. Byli jsme zásobováni neuvěřitelným množstvím "západních" hovadin, protože to bylo IN, když jsme vstoupili do té Evropy. Tohle ale byla klasika naší doby, tak to bylo a i když je pár věcí přehnaných a přitažených za vlasy, byl to obraz této doby. A to musím vyzdvihnout Karla Augustu. No nebyl vynikající? "Hello Kadlec".(21.8.2017)

Dalo by se to hodnotit jako odpad, ale každý kdo má nějaké životní zkušenosti (či podnikání) ocení tu spoustu "moudra" , které někdo zasunul "tam někam dozadu". Navíc film někdy opravdu hodně dobře pobaví :) - Karel Augusta je prostě klasik, před kterým je nutno se poklonit!(30.7.2011)

No podle mě to neni špatnej film, jak to podle hodnocení vypadá, samozřejmě že český komedie jsou nepřekonatelný, ale podobných krimi jako je tohle v český kinematografii moc nenajdete. Příběh sice neni nijak zvlášť dobrej, ale mě bohatě stačil a některý fórky jsou fakt perfektní a nalitej Karel Augusta je prostě božskej. A obsazení se taky docela povedlo, samozřejmě Toffi neni moc velkej sympaťák, ale zase má pár dobrejch hlášek a Vaculík s Vašutem a Krainovou hrajou slušně. Fakt si nemam moc na co stěžovat. Podle mě, průměrný krimi, ale v našich poměrech to je přece jenom nadprůměr(23.8.2006)

Nastavovaná kaše prvního filmu - není špatná, tentokrát český Podraz zasazen do porevolučního podnikatelského prostředí. Kdybych měl říct klady - ústřední trojice si jede to svoje a hryc jim přihrává, objevení Simony Krainové a pěkná minirole Vašuta ( " Co to je trabant ? , " " Slovo nejde, to v Americe neexistuje " )(28.8.2014)

• - Představitelku jedné z hlavních rolí, Simonu Krainovou, ve filmu nadabovala o něco zkušenější herečka, Ljuba Krbová. Režiséru Soukupovi vadil Krainové silný "ostravský" přízvuk, známá modelka totiž pochází z Havířova. O předabování dlouho netušili ani skalní fanoušci filmu, samotná Krainová to prozradila bulváru až řadu let po premiéře filmu. (curfew77)

• - Lukáš Vaculík, Marek Vašut a Miloš Vávra si v tomto filme zahrali postavy, ktoré môžeme považovať za kladné. V snímke Láska z pasáže (1984), kde si spolu tiež zahrali, to boli naopak záporné postavy. (AxelWers)

• - Jaroslav Soukup měl připravený scénář i pro třetí díl, smrt Karla Augusty však plány zhatila. Soukup si nedovedl představit film bez padoucha Kadlece. (korbitch22)