• Karlos80

Porevoluční doba, ale duchem stále v socialismu. Samá stará struktura a šmejd, kterej to tenkrát měl díky známostem, vlivu a penězům obšancovaný a má dodnes. Noví, resp. staří přátelé. Nevšední starosti a problémy dvou obyčejných mladých kluků v neobyčejné a rádoby nové době. Mladí se tomu možná smějí ale tak to prostě bylo. Zeptejte se tatínka:-) Simona Krainová na začátku své filmové kariéry (kdy tou dobou už byla modelka a působila ve Francii) věděla už tehdy, co přesně chce:-) Ale špatně rovněž nehrála. Stále stejný Soukup, ale pokud bych měl přeci jen nějaký jeho film vyzdvihnout, tak je to hned ten první s Tofim a Vaculíkem, "Vítr v kapse". Ty dvě hvězdičky nejsou ani tak z nostalgie a s poohlédnutím za starými, pro někoho dobrými (nové možnosti) a bestarostnými časy, jako spíš za Karla Augustu, který očividně lumpy hrát uměl, a to i v takových to prostoduchých a laciných filmech..(13.10.2007)

• Iroquaise

S ohledem na dobu vzniku jde o překvapivě dobře natočený a vkusný film - jak vizuálně, tak kupodivu i hudebně. V rámci dobové taneční muziky se tu mohly objevit daleko větší pekla. Nejvíc mě překvapil výskyt skladby "Go!" od Mobyho - taneční předělávky ponuré melodie ze seriálu Twin Peaks. Film má ovšem jednu výraznou slabinu - scénář. Už jednička látala dohromady dvě zápletky. První film ale dobře fungoval jako sled situací ( koneckonců na téhle narativní bázi Soukup pracuje neustále - vytváří příběh tzv. zespoda, ze sledu situací). Obsahoval výraznou porci napětí, divák postavám fandil a byl zvědavý, jak z problémů vybruslí. Film navíc dobře vykresloval dobovou, pozdně osmdesátkovou Prahu a uchopoval hlavní město jako metaforu československé společnosti na sklonku komunismu. Pokračování ale dobu podchycuje jen povrchně. Jednotící dějová linka je nedodělaná a rozbitá. Film je sice hodně svižně odvyprávěný, jenže působí moc krátce a úsečně....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/kamarad-do-deste-2-pribeh-z-brooklynu-r.html(11.12.2011)

• pytlik...

Vzhledem k tomu, že o filmu se toho moc napsat nedá, a já mám neodolatelné nutkání přesto něco do komentáře plácnout, otevřu si zde malé lingvistické okénko. "Kamarád do deště", co tohle úsloví jako znamená? Vynechejme ten jedinej logickej případ, kterej jsem už velice ftipně uvedl v komentáři k prvnímu dílu, že totiž jako kamaráda do deště si dovedu představit tak akorát "podrždeštníka" Tvrdíka. Jinak mi nepřijde, že by člověk potřeboval do deště nějakýho kamaráda, stačí obyčejnej deštník. Ledaže by to bylo myšlený tak, že jako v dešti je nejlepší nevycházet z domu, a že teda se pak hodí nějakej kamarád, kterej doma člověka rozptýlí. Třeba si s ním zahraje prší nebo rainmana na kompjůtru. Pak tu máme ale určitý asociály, kteří déšť milují a jsou tak odsouzeni k věčné samotě, páč sotva začne pršet, vyrazí do ulic, aby si v něm mohli zatancovat všelijaké břišní- a break tance, jako třeba jistý nejlepší český zpěvák.(2.2.2017)

Dalo by se to hodnotit jako odpad, ale každý kdo má nějaké životní zkušenosti (či podnikání) ocení tu spoustu "moudra" , které někdo zasunul "tam někam dozadu". Navíc film někdy opravdu hodně dobře pobaví :) - Karel Augusta je prostě klasik, před kterým je nutno se poklonit!(30.7.2011)

• chlievik

hahaha, dobre som sa na tom trápnom filme zasmial... tesne po Revolúcii '89 bolo v móde, aby každý bol "mafiózo" :) každý chcel mať Forda Sierru alebo Escort, nosilo sa to zo zahraničia ako ojazdené, kradnuté, Kriste, tie trapasy, vznikali prvé "masážne salóny", agenti ŠtB privatizovali hotely a reštaurácie, jediný rozdiel s komunizmom bol vtedy ešte len v tom, že sa podpultový tovar dostal na povrch ako legálny. Celé to obdobie bolo o tom, že každý chcel byť "amerikánec", alebo "japončik" :D bol to trapas, a dnes sa mi filmy z toho obdobia javia ako úbohé a smiešne, od začiatku do konca, úbohá angličtina, hudba musela byť samozrejme v angličtine, bejbe, ok, lejde, senk jú, holka v okuliaroch na diskotéke po bozku Tofiho odpadne (pokus o napodobnenie amerických filmov, kde sa smejú z nespoločenských sociek a biflošov), príkladov je plno, o čo sa pokúšali? Mysleli si, že to niekto kúpi v zahraničí? Každopádne to predali aspoň tu, lebo jalový dav na to pekne naivne skočil. Však už len názov toho "nasilu" filmu že... "z Brooklynu". :P Stačí mi pozrieť si 5 minút z posledných scén filmu, a vidím tu slabotu....(10.11.2013)

• - Režisér filmu Jaroslav Soukup často zápasil s výkony Karla Augusty. Ten byl totiž na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu vypitou lahev bílého vína denně, což samozřejmě časem vedlo k zhoršujícímu se zdravotnímu stavu i hereckému projevu. Soukup říkal, že musel často poslat Augustu si loknout, aby dokázal předvést požadovaný výkon. (korbitch22)

• - Film, na který se dívá George (Marek Vašut) v hotelu, se jmenuje Divoká srdce (1989), který režíroval také Jaroslav Soukup. (mchnk)

• - Lukáš Vaculík souhlasil s účastí na filmu až poté, co Jaroslav Soukup několikrát přepsal scénář. (korbitch22)