Propuštěný Kadlec z vězení chystá se svým zetěm Burešem pomstu.Nerozluční kamarádi z jedničky Michal a Tomáš pochopitelně nic netuší a navíc mají svých starostí dost s diskotékou, kterou si pronajali v centru města. A pak je jednoho rána Michal obviněn ze znásilnění. Nebude to dlouho trvat a nerozlučná dvojka kamarádů do deště zjistí odkud zrádný vítr vane. Následně se rozběhne kolotoč událostí ve stylu, kdy jedna dvojice vždy přechytračí tu druhou.Vaculík s Tofim dobrá dvojka. Augusta s Hrycem dobří záporáci. Krainová slušná kost. Příběh a celý film si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Není to totiž taková bomba, jak se to snaží být prezentováno. Několik nápadů stojí za pozornost, ale pak se tady najde množství slabých scén s laciným podbízivým leskem. Na vážno pochopitelně nešlo film pojmout, protože přece jen by to odradilo mladé publikum. Je to celkem v pohodě film, ale klidně mohl být i lepší, kdyby se ubralo na přepáleném scénáři a přidalo se trochu soudnosti v rámci reality příběhu. 60%(27.11.2011)

Michal (Sagvan Tofi) s Tomášem (Lukáš Vaculík) se po revoluci vrhli na podnikání, a vedou známou a oblíbenou diskotéku Brooklyn. Spokojený život jim ale naruší návrat Kadlece z vězení, kde dlouhé roky spřádal plány na pomstu, a ihned po svém propuštění je začne realizovat. A tak Michal s Tomášem musí opět vymyslet plán, jak se Kadlece zbavit - pokud možno na mnohem delší dobu ... Sice je film takovou malou reklamou na Evropu 2 a při sledování je nutné vypnout minimálně půl mozku, a neklást si žádné otázky, páč logika pak trochu pokulhává. Nicméně i tak nelze tvrdit, že bych se vůbec nebavil - hlavně když je na scéně Marek Vašut - ten si natáčení vyloženě užíval (nebo že by si z rekvizitáře potajnu přivlastňoval ampulky s drogami?). Soukupovi musím pochválit i výběr muziky - oproti jeho předchozímu Discopříběhu je zvolený Technotronic opravdovou lahůdkou ...(28.7.2010)

Můžu se opět jen smát,asi nevíte co znamená přátelství až za hrob.Možná mám tenhle díl ještě radši než ten první.Pral bych se vo tebe jak šavlozubej tygr...ale nějakej bez zubej ne?je tady kadlec.. a co chce?kafe!Jo tak jo,tenhle díl mám určitě radši....skvělá doba,skvělý přátelství...pro mě nejvíc.Bezva hudba,dramatická zápletka,boj o lásku,kamarádství ale hlavně ta čest... 42%?děte do prdele!(10.5.2011)

• MM_Ramone

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi sa prvý krát objavili spolu v jednom filme v roku 1982. Bolo to v snímku režiséra Jaroslava Soukupa "Vítr v kapse". Neskôr režisér Soukup natočil s dvojicou Vaculík - Tofi ďalšie dva filmy: "Kamarát do deště" a následné pokračovanie "Kamarát do deště 2 - Príběh z Brooklynu". Rozgajdaný róm a vyfešákovaný blonďáčik. Nikdy sa mi táto dvojka nepozdávala. Je dobre, že "Kamarát do deště 2" bol ich posledný spoločný film. Ich ďalšia spolupráca by bola určite odpadová. *(16.3.2017)

Televize Hovna je sice shit, ale alespoň je jediná, která nám tyhle komo a postkomo klasiky ráda hází pod čumáky. Tady už Sagi vyměnil džísku za křiváka a zaplivanej hostinec za super ultra turbo cool piškotéku, která udává směr a styl Praze. A co se stalo? Protože jednička utekla třem hvězdám o již několikrát zmíněnou denim bundu Michala tedy Sagiho, tady už svému osudu neunikla. Film je to prostě trochu slabší, než první díl a to hlavně proto, že tvůrci v čele s panem režišérem "po revoluci už jen kraviny, ale pořád lepší, než Troška" pojali pokračování víc jako komedii, než jako pohled na dva kluky, který řešejí problém, jako v jedničce a jsou vlastně učebnicově v prdeli. Tady už se točí Amérika a nebo se o to protagonisté, a hlavně Vašut, zoufale snaží. Že jim to moc nejde, to klidně překousnu, ostatně to českým filmům nešlo nikdy, ale že to dělají tak okatě, to je trochu moc. Už jen Brooklyn, Camel, znovu Vašut, kterej se v tom až moc vyžívá a několik dalších věcí je prostě divný. No, přesto jsem tomu dal tři pěticípý a to hlavně proto, že ať je léto, nebo zima, ať se děje cokoliv, na tenhle film se prostě vždycky rád kouknu znova a nevadí mi to. Není to vůbec nic světobornýho a herecký výkony taky nejsou bůhvíco (že jo Krainová?), ale prostě je to stejně jako s jedničkou, viděl jsem to stokrát a klidně ještě stokrát můžu. Opět Sagi a Vaculda s blbečkem Kadleců skvěle vyjebou a navíc si zase namastí kapsu. Takže tři hvězdy si myslím na českej porevoluční film sednou, jako prdel na hrnec a dle mého soudu to ztráta času rozhodně není. PS:. Mikro dějová linie okolo Pogodový a Tofiho jsem stejně nepochopil proč tam vůbec byla. PPS:. A tradičně největší zandávka filmu je "Hele báby - CO ČUMÍTE?!" a "Pojď, zabijem se" "Až jindy, jo?" :-D :-D(12.11.2013)

• - Filmová diskotéka Brooklyn existuje i ve skutečnosti, a to v Praze 5 na Stodůlkách. Jejími majiteli byli po určitou dobu dokonce Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Exteriéry však byly natočeny jinde. (AntonioG33)

• - Jaroslav Soukup měl připravený scénář i pro třetí díl, smrt Karla Augusty však plány zhatila. Soukup si nedovedl představit film bez padoucha Kadlece. (korbitch22)

• - Režisér filmu Jaroslav Soukup často zápasil s výkony Karla Augusty. Ten byl totiž na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu vypitou lahev bílého vína denně, což samozřejmě časem vedlo k zhoršujícímu se zdravotnímu stavu i hereckému projevu. Soukup říkal, že musel často poslat Augustu si loknout, aby dokázal předvést požadovaný výkon. (korbitch22)