• choze

"TO SOM OKÚKOL V JEDNOM FILME Z AMERIČKY." Podstatně slabší než jednička a než podobné porevoluční komerčárny s náběhem na akčnost jako NAHOTA NA PRODEJ či FONTÁNA PRE ZUZANU 2. Příběh (z Brooklynu) je neuměle a dost nešťastně (drogy) vylouhovaný první díl, není tu nijak zvlášť otištěna porevoluční atmosféra a Sagvan Tofi tu ze sebe dělá nebetyčně trapného kašpara. Ale Simča je fajn.(24.9.2007)

„Vy len robíte bu-bu-bu, a pritom stále dlžíte fľašku.“ Nečudo, že sa úspešný KAMARÁT DO DAŽĎA dočkal voľného pokračovania, zato však poteší, že si dokázal udržať úroveň originálu, čo u pokračovaní nebýva zvykom. Na strane druhej, ak vás neoslovil už ani originál, ťažko od dvojky čakať zázrak. Vracajú sa staré známe postavy, dobrí chlapci si otvorili bar Brooklyn, kým zlí sa vrátili z väzenia a kujú nové zákerné plány, tentokrát v nich však figurujú nebezpečné drogy. Obidve skupiny sa navzájom poštuchávajú do problémov (najvtipnejšia je scénka s prasatami) a všetko vrcholí šokujúcim záverečným zvratom, ktorý sa (stačí sa započúvať do hvízdania jednej postavy) ani nesnaží tváriť, že nevidel klasiku menom PODRAZ. Nesmie chýbať nerozlučné mužské priateľstvo, vydržiace všetky otrasy, spôsobené hlúpymi krásnymi ženami + pôvabná atmosféra bizarného začiatku čudáckych 90. rokov minulého storočia, osobitá výprava (podmaľovaná džezom!), veľmi sympatické herecké obsadenie a vtipné dialógy, ktoré sú, držte sa, vtipné („Znieslo by to viac citrónu.“).(11.10.2008)

Soukup po revoluci chtěl navázat na úspěch prvního Kamaráda do deště a povedlo se mu to tak způlky. Perfektní vykreslení porevoluční doby, kdy byl z každého těžký podnikatel. Vrací se i pan Kadlec v podání Augusty a jeho švára Bureš. I když je dvojka obecně zavrhovaná, mě se líbí atmosféra i příběh a zas tak hrozné to není. V porovnání s Nahotou na prodej nebo "Blbcem" Sobotou je Kamarád do deště 2 jasný vítěz porevolučních flicků. A Krainová byla fakt hezká holka. 3*(27.5.2017)

Nastavovaná kaše prvního filmu - není špatná, tentokrát český Podraz zasazen do porevolučního podnikatelského prostředí. Kdybych měl říct klady - ústřední trojice si jede to svoje a hryc jim přihrává, objevení Simony Krainové a pěkná minirole Vašuta ( " Co to je trabant ? , " " Slovo nejde, to v Americe neexistuje " )(28.8.2014)

• FireTight

"Porevoluční" Kamarád do deště zkrátka na svého předchůdce nemá ani v nejmenším. Kluci si otevřeli bar, záporáci z jedničky se jim chtějí pomstít, jako třetí do party se přidávají nevyzpytatelní policajti a mezi tím vším se motá sličná Ivana jako nově nastupivší barmanka a prostitutka zároveň... Nevím, já tenhle film prostě nemám nijak v lásce. Je tedy pravda, že dvě scény si z něj pamatuji - Michal v policejní cele a pusa pro mladou Sandru Pogodovou - a to je taky všechno. Nic víc, nic míň, na rozdíl od jedničky si tenhle druhý díl moji přízeň nezískal.(5.9.2010)

• - Představitelku jedné z hlavních rolí, Simonu Krainovou, ve filmu nadabovala o něco zkušenější herečka, Ljuba Krbová. Režiséru Soukupovi vadil Krainové silný "ostravský" přízvuk, známá modelka totiž pochází z Havířova. O předabování dlouho netušili ani skalní fanoušci filmu, samotná Krainová to prozradila bulváru až řadu let po premiéře filmu. (curfew77)

• - Lukáš Vaculík souhlasil s účastí na filmu až poté, co Jaroslav Soukup několikrát přepsal scénář. (korbitch22)

• - Režisér filmu Jaroslav Soukup často zápasil s výkony Karla Augusty. Ten byl totiž na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu vypitou lahev bílého vína denně, což samozřejmě časem vedlo k zhoršujícímu se zdravotnímu stavu i hereckému projevu. Soukup říkal, že musel často poslat Augustu si loknout, aby dokázal předvést požadovaný výkon. (korbitch22)