• Lima

Nedávno, v našem městě, se Sagvan s Ludvíkem v rámci Discopárty předváděli jako barmani. A proto slavnostně prohlašuju: Tenhle film má smysl. Díky němu Sagvan dneska nemusí žebrat a může čerpat z jeho odkazu na podobných disco parties. Ale slyšel jsem taky, že Sagvan prodává V Grónsku ledničky. Takže teď nevím. Každopádně, jako titán českého filmu si zaslouží naši úctu :o))(13.4.2003)

7/10 - V první polovině 90. let mi to přišlo jako opakovaný vtip. Dnes si ale říkám: Kéž by se aspoň takové "zábavové" filmy (jasně, od slovního spojení "zábavová kapela" :-) ) točily! Jasně, zkritizovat lze téměř vše, vychválit hlavně toho Augustu a pak snad jen toho Hryce. Atmosféra (a postavy) prvních kapitalistických let se vlastně moc neliší od posledních komunistických let. Ale film je opět koukatelný, hudba poslouchatelná, občas je to trapas, občas legrace a ta závěrečná pomsta dvou zmoklých kamarádů ve spolupráci s vlasatým Vašutem nemá chybu.(17.8.2020)

Také podruhé se to povedlo a tvůrci se mi opět trefili do noty. Znovu by se dalo vytknout mnohé a já to znovu, na rozdíl od většiny, neudělám a s klidem dám tři hvězdy. Mezi kamarády přišla navíc Simona a žádný propadák to rozhodně nebyl. Obecně ... nechci nijak přehnaně chválit, ale na druhou stranu se mi nelíbí jednoznačné odsuzování. Ano, je spousta lepších filmů, ale také spousta horších. Tohle mělo šmrnc, bylo to napínavé, vtipné, bylo k tomu dobrá hudba a hlavně to jako celek dobře fungovalo.(4.9.2017)

Můžu se opět jen smát,asi nevíte co znamená přátelství až za hrob.Možná mám tenhle díl ještě radši než ten první.Pral bych se vo tebe jak šavlozubej tygr...ale nějakej bez zubej ne?je tady kadlec.. a co chce?kafe!Jo tak jo,tenhle díl mám určitě radši....skvělá doba,skvělý přátelství...pro mě nejvíc.Bezva hudba,dramatická zápletka,boj o lásku,kamarádství ale hlavně ta čest... 42%?děte do prdele!(10.5.2011)

Porevoluční doba, ale duchem stále v socialismu. Samá stará struktura a šmejd, kterej to tenkrát měl díky známostem, vlivu a penězům obšancovaný a má dodnes. Noví, resp. staří přátelé. Nevšední starosti a problémy dvou obyčejných mladých kluků v neobyčejné a rádoby nové době. Mladí se tomu možná smějí ale tak to prostě bylo. Zeptejte se tatínka:-) Simona Krainová na začátku své filmové kariéry (kdy tou dobou už byla modelka a působila ve Francii) věděla už tehdy, co přesně chce:-) Ale špatně rovněž nehrála. Stále stejný Soukup, ale pokud bych měl přeci jen nějaký jeho film vyzdvihnout, tak je to hned ten první s Tofim a Vaculíkem, "Vítr v kapse". Ty dvě hvězdičky nejsou ani tak z nostalgie a s poohlédnutím za starými, pro někoho dobrými (nové možnosti) a bestarostnými časy, jako spíš za Karla Augustu, který očividně lumpy hrát uměl, a to i v takových to prostoduchých a laciných filmech..(13.10.2007)

• - Režisér filmu Jaroslav Soukup často zápasil s výkony Karla Augusty. Ten byl totiž na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu vypitou lahev bílého vína denně, což samozřejmě časem vedlo k zhoršujícímu se zdravotnímu stavu i hereckému projevu. Soukup říkal, že musel často poslat Augustu si loknout, aby dokázal předvést požadovaný výkon. (korbitch22)

• - Lukáš Vaculík souhlasil s účastí na filmu až poté, co Jaroslav Soukup několikrát přepsal scénář. (korbitch22)

• - Film, na který se dívá George (Marek Vašut) v hotelu, se jmenuje Divoká srdce (1989), který režíroval také Jaroslav Soukup. (mchnk)