• mosem
  ***

  Pokud budeme miniserii hodnotit pouze jako filmové dílo, možná bych dal čtyři hvězdičky za herecké výkony, nejvýše tři za výpravnost ve které kulisy často působí příliš uměle a levně. Tady je třeba uznat, že Ruské výpravné filmy byly mnohem velkorysejší a věrnější. Bohužel seriál podle mne hodně ztrácí zjednodušením děje, podřízením historických reálií dramatičnosti příběhu, spádu děje a snaze o dramatičnost a zajímavost "za každou cenu". Tohle všechno divák, který se nezajímá o historii nemusí vnímat, nicméně poučený divák trošku touto skutečností trpí a u nepoučeného diváka je riziko, že bude zkreslené informace a podání šířit dál. Bohužel.(24.3.2014)

 • Arsenal83
  ***

  Život Petra Veľkého, veľkého nielen menom, ale aj postavou (203 cm), je tu spracovaná skôr takým divácky priateľským spôsobom. Je ukázaná pozitívna i negatívna tvár panovníka, jeho panovanie je tu ale zúžené dosť do osobných vecí, nie štátnických. Možno aj z toho pramenia historické chyby, ktoré sa tu objavili, pretože im jednoducho tvorcovia nevenovali dostatočnú pozornosť. To je hanbou filmu, ktorý chce byť biografiou osobnosti. Ale na pohľad diváka to nie je zlé, dej je celkom zaujímavý, hoci nekomplexný a to sme na ucelenosť mali až 4 hodiny filmu.(31.10.2016)

 • Tormentor665
  ***

  Od prostých úprav faktů k manipulaci, v tomhle ohledu mi to přišlo už dost na hraně. Rusko je spjaté se západem a pokud se mu nepřizpůsobí, zanikne. Zajímalo by mě, jestli to Gorby viděl, příp. jestli si to vzal k srdci:-) Nicméně postavy většinou fungují, Schnell je vynikající, z jeho pohledu, když stíná hlavy, doslova mrazí. Z toho důvodu se to dá vidět jako alespoň jako film.(27.5.2013)

 • Aky
  *****

  Velkorysý projekt mapující život jednoho z největších ruských carů dávající nahlédnout a pochopit, že úspěch v dějinné roli vůbec nemusí znamenat úspěch v osobním životě, a že naopak uvědomění si povinnosti dostát své historické povinnosti může přinášet nutnost rezignovat na všechno osobní štěstí. Zajímavé je realistické podání života v tehdejším Rusku i ruského pojetí národní hrdosti. Že to není dějepis, je samozřejmé, je to film. Hraný, nikoliv dokumentární.(3.9.2011)

 • IdaHutt
  ***

  Série s velmi slušnou, nikterak klesající úrovní - odhlédneme-li od určitých zjednodušení a historických nepřesností, o kterých už byla řeč v jiném komentáři. Dokonce i výprava je relativně bohatá a výkony plejády zkušených herců jsou dokonce velmi dobré. Na straně druhé, v případě Petra Velikého se jedná pouze o dobře zvládnuté, neodfláknuté, ale stále jenom pouhé řemeslo. Minisérie je. bohužel, vystavěna zcela tradičně, nepřekvapivě, a rutinně. Ve srovnání s řadou současných "historických" filmů nicméně stále vede.(14.5.2011)

 • - Natáčanie prebiehalo vo vtedajšom Sovietskom zväze, dnešné Rusko. (Danny88)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace