Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Děj seriálu Hrubá kůže se točí kolem záhadných vražd osadníků usazujících se v nelítostné divočině Nové Francie v 90. letech 17. století. Zdá se, že nepokoje přerostou v občanskou válku. Z krveprolití jsou podezřelí jak Angličané zastoupení společností Hudson’s Bay Company, tak skupina původních obyvatel Kanien’kehá:ka (Irokézové), pravděpodobně ve spojení s Angličany. Primární snahou je vyhnat Francouze z kolonizované oblasti. Seriál z tvorby Elwooda Reida vznikl podle románového bestselleru Annie Proulxové... Děj se odehrává ve Wobiku, malé osadě na území dnešní provincie Québec. Katolická církev sem vyslala jezuity, aby přivedli místní pohany na pravou víru, Francie se snaží oblast rovněž zabydlet například takzvanými “Filles du Roi”, neboli “královými dcerami”, mladými ženami, které se zde mají provdat a založit rodiny. Nesourodá skupina vyvrhelů, násilníků i nevinných osob se na křižovatce civilizace koncem 17. století musí vyrovnat se všemi krutými nástrahami osudu, konkurenčními zájmy a propletenými vazbami... Napínavý příběh je plný dobrodružství, prozkoumávání a ambicí snílků i bojovníků, z nichž mnozí mají poněkud utopickou vidinu světa, jiní jsou zase neomalení, ovšem všichni jsou nuceni vyrovnat se s nástrahami zrádného neznámého světa. Se sílícími tlaky se utvářejí nečekaná spojenectví, ale i prohlubují staré sváry. Nové rodiny vznikají na pozadí zdánlivě nevyčerpatelného přírodního bohatství amerického kontinentu. Střet civilizace, lidí a nemilosrdného světa obchodu je nadčasový, obdobně jako obrazy přírodních krás a skutečnost, že přežijí jen ti nejsilnější. (National Geographic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Nudná zívačka, která nenabídne ani záběry krásné krajiny, ani nijak zajímavý příběh. Tvůrci zřejmě dostali za úkol natočit vše co nejrychleji a nejlevněji, tak se omezili na pár interiérů a pár záběrů v lese, a víc jim zřejmě rozpočet nedovolil. Postupem času zjistíte, že vlastně vůbec nevíte, o čem to je (zatím o ničem), a že jsou vám všechny postavy ukradené. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vlastne nič extra, dopozeral som len preto, že si udržiavam prehľad v týchto historických veciach a osídľovanie Ameriky je moja obľúbená téma. Aj tu je všetko lákavé, francúzski osadníci proti nenásytným Angličanom, Irokézi vedení bývalým Unkasom (Eric Schweig je proste úkaz), výborný David Thewlis, sem-tam tučná brutalitka... ale všetko je to akési riedke, bez atmosféry a tempa, očividne nie veľmi nákladné. Samozrejme, skončilo to v najlepšom (počas útočného pokriku Irokézov). ()

Galerie (71)

Reklama

Reklama