Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

sportovec

Neuvěřitelné a nesdělitelné se v tomto díle stává i uvěřitelným, i sdělitelným. To ovšem neznamená, že obsah i zaměření ibersky divokého Almodorova filmu vyvolává jednosměrné nadšení. Na druhé straně nelze pominout bravuru, s jakou se nesnadné látky zmocnily jak filmový štáb, tak představitelky a představitelé klíčových postav vlastně komorního díla i scénaristické dotažení díla do obecnějších sociálních kontextů. Sbližování mezi oběťmi a jejich trýzniteli je známo i z teroristických vyděračských akcí a funguje i ve větších lidských množstvích. Pozoruhodná je skutečnost, že v podstatě zločinecký krok je motivován vlastně ušlechtilým záměrem a že podmínečný zdar má na hlavní mužskou postavu pozitivní psychoterapeutický vliv. Nepravděpodobné není nemožné: herecké kreace a temperament krále komiků (ale i neméně zdatného charakterního herce a operního i operetního zpěváka) Vlasty Buriana je druhým možným příkladem těchto neobvyklých postupů a změn. SPOUTANÁ stojí v každém případě nejen za zhlédnutí, ale i hluboké zamyšlení. ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze vo filmoch Pedra Almodovara /Los Abrazos Lotos, Volver/ hra moja milovana penelope Cruz, no ale tu jej niet. Skoda. Ale film to nie je az tak spatny, Victoria Abril hra obstojne a prezil som aj Banderasa - viem, ze este v 80. rokoch alebo zaciatkom 90.-tych tocil s Almodovarom, az potom sa zameral na Hollywood. Teda ja ho velmi nemusim, ten herec nevie hrat a nema ziadny herecky talent, je to len tvrdak "se vsim vsudy" ktoremu idu najlepsie roly ako Desperado a pod. To, ze dostali Almodovarove podivnosti vo filme priestor mi nevadi /kto urcuje kriteria normalnosti a kto je uplne normalny bez chyb?/ ale ze tam prepasoval aj uchylky, tak to ne, uchylarny neznasam. Dialogy tiez len take .. priemerne : 60 % ()

Juto

Tento film je veľmi zábavný. Je to často veľmi vtipné, občas veľmi sexy a viac než trochu nemorálne. Victoria Abril a Antonia Banderas sú ako Marina a Ricky naozaj presvedčivý svojich úlohách, aj vďaka čomu je ľahké uveriť v dosť odlišný vzťah ich postáv. Zavčasu sa stratí pocit ohrozenia, keď Ricky unesie a ohrozuje Marinu, a to najmä rôznymi vtipnými prvkami, ako je potreba dostať lieky na bolesť zubov a Rickyho prevleky v niekoľkých scénach. Spôsob, akým je príbeh natočený, pripomína skôr romantickú komédiu než čokoľvek hrozivé. Film má veľa pestrých farieb a vzdušný byt viac umocňujú pocit bezpečia. Niekomu sa môže zdať koniec dosť urážlivý, no ak film neberiete príliš vážne, je ľahké ho prijať a vychutnať si ho. 8/10 ()

eLeR

Pre Pedrove filmy ja mám asi nejakú slabosť či čo. Začne muzika, začne sa rozprávať po španielsky a je mi zrazu fajn Tušila som, že tie boľavé zuby budú problém, ale netušila som, že tomu dá Pedro taký romantický koniec. Antoniovi španielčina veľmi svedčí, nemal sa nikdy sťahovať do Ameriky. A kráska de Palma bola očarujúca. ()

Khalesi

Láska! Kto jej vlastne rozumie? Živel bez zákonov a hraníc. Ako to vhodne popísať? Bizarné? Rozhodne áno, miestami surové, tiež plné emócií a zvláštnych zvratov, to všetko však bez zbytočného pozlátka a sentimentu. Máličko sladký sa môže zdať koniec, ale pozornému divákovi neujde zvláštny výraz na tvári unesenej, pri poslednej scéne v aute.Napadlo ma, že by štokholmský syndróm? Almodóvar ma neustále znova prekvapuje tým, ako dokáže čítať v ženskej duši.Pre mňa lahôdka:) ()

• Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)
  • Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června